Jakie mamy popularne cienie do powiek? Czym się odznaczają?

powrót

Aktualności

Kobieca kosmetyczka pełna jest różnego rodzaju kosmetyków kolorowych, jakimi panie poprawiają swoją urodę. Pośród nich znajdują się cienie do powiek. Jakie mamy ich najpopularniejsze rodzaje?
Jakie mamy popularne cienie do powiek? Czym się odznaczają?

Cienie w kamieniu

Na rynku istnieje wiele tego typu produktów, które podzielić można przede wszystkim ze względu na ich konsystencję. Jednymi z najbardziej popularnych są cienie w kamieniu, które mają wygodną, twardą formę, łatwo i szybko się nakładają oraz się nie rozsypują. Tę grupę można natomiast podzielić jeszcze na szereg innych, które dają bardzo ciekawe efekty. Przykładem są cienie do powiek matowe, które nie mają połysku i dobrze nadają się na przykład do pracy. Pasują paniom niezależnie od wieku. Z kolei cienie do powiek błyszczące, czasem także z brokatem lub innymi drobinkami, będą odpowiednie na wieczorne wyjścia, ale też częściej są używane raczej przez osoby młode. Powszechne w niższej grupie wiekowej są również perłowe, z których aplikacją nie należy przesadzać. Jednak prawnie nałożone na przykład w wewnętrznym kąciku oka doskonale rozświetlają.

Sypkie cienie do powiek

W tej kategorii znajdują się specyfiki, które są dość wymagające w nałożeniu. Potrzeba już trochę wprawy, ażeby osiągnąć dobry efekt i nanieść produkt jedynie na powieki, a nie rozsypać go na całej twarzy. Nieodzowna do aplikacji będzie tak zwana pacynka, która sprawdzi się lepiej niż pędzelek. Częściej aniżeli cienie do powiek naturalne, można natknąć się na te bardziej intensywne oraz kolorowe, które są idealne na wieczór.

Inne przykłady tego typu produktów

Na rynku istnieją wspomniane artykuły pod postacią kremu lub musu, a czasem także w formie poręcznej kredki. Pierwsze dwa rodzaj czasem mają tendencję do zbierania się w załamaniach, co może nieestetycznie wyglądać. Natomiast oczywiście wiele zależy od jakości danego kosmetyku. Trwałość takich specyfików też może być różna, jednak ta cecha dotyczy wszystkich produktów, nie tylko tych o konsystencji kremu.

Wybierając tego typu artykuły, należy zwrócić uwagę zarówno na ich jakość, przeznaczenie, jak również na kolor swoich oczu, czy cery. Niektóre odcienie bardziej pasują konkretnym osobom. Warto wybrać inne cienie do powiek do zielonych oczu, a inne do całkiem ciemnych. Zdecydowanie popularniejsze są te naturalne barwy, na przykład cienie do powiek brązowe, beżowe, czy szare, ale wszystko jest kwestią gustu. Z pewnością natomiast dobrze jest sprawdzić cienie do powiek w sklepie kosmetycznym Kontigo.

Dlaczego warto zamówić standardową prenumeratę Cabines!
  • otrzymasz 6 kolejnych numerów czasopisma z rabatem 20%
  • każdy numer otrzymasz w dniu jego ukazania się na rynku
  • uczestniczysz w losowaniu atrakcyjnych nagród
  • otrzymujesz 50% rabatu na ogłoszenie drobne
zamów!