Papieros elektryczny czy elektroniczny — jak się mówi?

powrót

Aktualności

W ostatnich latach furorę robią tzw. e-papierosy, czyli mechaniczna alternatywa dla tradycyjnych wyrobów tytoniowych
Papieros elektryczny czy elektroniczny — jak się mówi?

Są one coraz popularniejsze wśród różnych grup wiekowych. W naszym tekście zajmiemy się jednak inną kwestią, czyli... prawidłową nazwą tego produktu. Papieros elektryczny czy elektroniczny – jak się mówi? A może używa się także innych określeń? Przeczytaj nasz tekst – znajdziesz w nim solidną dawkę cennych informacji. Miłej lektury!

Papierosy elektroniczne – podstawowe informacje

E-papieros to niewielkie urządzenie działające na zasadzie przenośnego, poręcznego inhalatora. Jego stosowanie daje podobne odczucia, jak ma to miejsce w przypadku palenia tradycyjnych wyrobów tytoniowych. Tym, co odróżnia e-papierosy od standardowych papierosów, jest jednak brak dymu i mniejsza zawartość substancji smolistych, a także szeroki wachlarz dostępnych smaków. Rosnąca popularność tego rozwiązania sprawia, że mogą powstać wątpliwości co do prawidłowej nazwy.

Papieros elektryczny czy elektroniczny?

Ogólnie rzecz biorąc, znacznie popularniejszy jest wariant „papieros elektroniczny”. Taki stan rzeczy można potwierdzić, analizując wyniki w internecie. Wynika z niego, że używając obydwu określeń: „papieros elektryczny” oraz „papieros elektroniczny” można bez większego problemu znaleźć niezbędne informacje o produktach w takich miejscach jak na przykład:

  • strony www sklepów internetowych,
  • marketplace’y,
  • blogi internetowe i portale branżowe.

Warto jednak przy tym dodać, że jeśli wpiszemy w wyszukiwarce „papieros elektryczny”, ukażą się nam głównie wyniki stron zawierających frazę „papieros elektroniczny”.

Inne nazwy

Powyższe określenia, tzn. „papieros elektryczny” oraz „papieros elektroniczny” to nie jedyne terminy, które stosuje się w odniesieniu do e-papierosów. W rzeczywistości nazw tych jest zdecydowanie więcej, aczkolwiek są one używane głównie przez pasjonatów e-papierosów – stanowią one zatem słownictwo branżowe.

Wśród pozostałych określeń można spotkać między innymi następujące nazwy:

  • AIO (All In One) – w większości przypadków e-papierosy są zbudowane z kilku odrębnych części (bateria, clearomizer itp.). Nieco inaczej wygląda sytuacja, jeśli chodzi o niewielkie urządzenia typu AIO (z ang. „wszystko w jednym”). W takim przypadku cała konstrukcja jest ze sobą zintegrowana. Dalej idąca wersja e-papierosa jest określana jako tzw. POD. Ten rodzaj e-papierosów charakteryzuje się bardzo kompaktowymi rozmiarami.
  • Mod (mechaniczny, elektroniczny) – jest to bardziej zaawansowana i rozbudowana wersja papierosa elektronicznego. Cechuje się ona bardziej pokaźnymi rozmiarami (większe źródło zasilania), co przekłada się na większą moc podczas codziennego użytkowania.

 

Dlaczego warto zamówić standardową prenumeratę Cabines!
  • otrzymasz 6 kolejnych numerów czasopisma z rabatem 20%
  • każdy numer otrzymasz w dniu jego ukazania się na rynku
  • uczestniczysz w losowaniu atrakcyjnych nagród
  • otrzymujesz 50% rabatu na ogłoszenie drobne
zamów!