Włosy suche i włosy zniszczone- jak sobie z nimi radzić?

powrót

Aktualności

Włosy zniszczone to nic przyjemnego- elektryzują się, puszą i wypadają. Już nie musisz się o nie martwić. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, gdy masz włosy suche.
Włosy suche i włosy zniszczone- jak sobie z nimi radzić?
1.      Czy każdy sposób na włosy zniszczone jest dla każdego?
2.      Jak używać szamponu, odżywki i olejów do olejowania?
3.      Produkty kosmetyczne na włosy suche i włosy zniszczone
 
Czy każdy sposób na włosy zniszczone jest dla każdego?
 
Nie. Trzeba sobie z tego zdać sprawę. Nie wszystko, co było skuteczne dla Twoich bliskich będzie skuteczne także dla Ciebie. Podobnie w drugą stronę. Jeśli Twoi znajomi mówili, że dany sposób u nich się nie sprawdził, u Ciebie może działać rewelacyjnie. Dlatego najlepiej jest wypróbować różne kosmetyki i znaleźć swój złoty środek. Wybierając produkty należy uwzględnić to, czy masz włosy suche lub włosy zniszczone, z tendencją do łupieżu lub farbowane, ale także, czy masz szczególnie wrażliwą skórę głowy.
 
Jak używać szamponu, odżywki i olejów do olejowania?
 
Pewnie to pytanie Cię zaskoczyło. Przyznam się szczerze, że sama dopiero niedawno dowiedziałam się, że szampon jest przeznaczony bardziej dla skóry głowy, a odżywka dla włosów. Używając szamponu przede wszystkim wcieraj go okrężnymi ruchami w skórę głowy. Pobudzi to cebulki włosów do pracy, zapewni przyjemny masaż oraz pozbędzie się nadmiaru łoju. Ważne jest, żeby myć włosy dwukrotnie. Pierwszy raz zapewnia pozbycie się nadmiaru zanieczyszczeń ( także tych osadzających się z powietrza na włosach), a dopiero drugi raz zapewni dotarcie wszystkich składników odżywczych do skóry głowy i włosów. Z kolei używając odżywki na włosy zniszczone lub włosy suche przede wszystkim wetrzyj ją w długość włosów. Pozostaw kilka centymetrów przy skórze głowy bez odzywki. Dzięki temu włosy będą się wolniej przetłuszczać. Natomiast używając olejów do olejowania włosów zwróć uwagę, aby to były oleje odżywiające włosy zniszczone lub nawilżające włosy suche. Z mojej strony polecam naturalny olej z awokado. Oleje powinny być dopasowane do uszkodzeń włosów, ale także ich struktury. Nie stosuj olejowania zbyt często (max. 1-2 razy na tydzień).
 
Produkty kosmetyczne na włosy suche i włosy zniszczone
 
Polecam stosowanie szczególnie dopasowanych produktów na włosy suche i włosy zniszczone. Całą gamę skutecznych produktów znajdziesz na stronie: https://www.wapteka.pl/wlosy-suche-zniszczone-i-wypadajace,231.html Produkty te są sprawdzone i przetestowane. Posiadają dobry skład oraz w większości są hypoalergiczne. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych podrażnień głowy, a włosy staną się nawilżone, odżywione i znowu będą pełne blasku!
Dlaczego warto zamówić standardową prenumeratę Cabines!
  • otrzymasz 6 kolejnych numerów czasopisma z rabatem 20%
  • każdy numer otrzymasz w dniu jego ukazania się na rynku
  • uczestniczysz w losowaniu atrakcyjnych nagród
  • otrzymujesz 50% rabatu na ogłoszenie drobne
zamów!