Od redakcji

Szanowni Państwo,

od wydawcy

Z prawdziwą przyjemnością oddajemy w Wasze ręce ostatni w tym roku numer Cabines. Mamy nadzieję, że lektura czasopisma umili Państwu długie zimowe wieczory i dostarczy cennej porcji specjalistycznej wiedzy.

W numerze kontynuujemy zapoczątkowany w poprzednim wydaniu temat peelingów. Tym razem przyglądamy się substancjom aktywnym stosowanym w preparatach do tego rodzaju zabiegów, a także nowym osiągnięciom kosmetologii w tym zakresie.

Koniec roku to pora podsumowań. Znajdą je Państwo m.in. w artykule poświęconym najciekawszym nowym technologiom wykorzystywanym w zabiegach przeciwstarzeniowych w medycynie estetycznej. Z drugiej strony, próbujemy przewidzieć trendy – tym razem kosmetyczne – na nadchodzący, 2018 rok.

Sporo miejsca w tym wydaniu poświęcamy pielęgnacji męskiej skóry. Ma ona specyficzne potrzeby wynikające z jej budowy, również sami mężczyźni oczekują innej pielęgnacji niż płeć piękna. Analizujemy te potrzeby i oczekiwania oraz przyglądamy się najważniejszym składnikom „męskich” kosmetyków.

Bezsenność jest jedną ze współczesnych „plag” cywilizacyjnych. Ludzie różnie radzą sobie z tym problemem, najlepsze i najbezpieczniejsze są jednak metody naturalne. Joga, masaż i muzyka – te omawiamy szerzej. Również sama muzyka doczekała się osobnego, kompleksowego opracowania, zarówno pod kątem oddziaływania na ludzki organizm, jak i możliwości marketingowych, jakie otwiera przed właścicielami salonów kosmetycznych.

Pragniemy życzyć Państwu spokojnych, pełnych ciepła i rodzinnej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i Szczęśliwego Nowego Roku!

Redakcja Cabines Polska