Krem, czy serum do twrzy? Co wybrać?

powrót

Aktualności

Pielęgnacja twarzy jest podstawową czynnością codzienną każdej osoby dbającej o zdrowie i wygląd.
Krem, czy serum do twrzy? Co wybrać?

Odpowiednio wykonywana umożliwia jak najdłuższe zachowanie jędrności, gładkości i elastyczności skóry. Staje się ona wytrzymała i mniej podatna na szkodliwe działanie wielu czynników zewnętrznych. Podstawą pielęgnacji cery jest jej dokładne oczyszczenie za pomocą żelu, płynu micelarnego oraz peelingu, a następnie aplikacja kremu lub serum. Zarówno krem, jak i serum, powinny być dobrane do potrzeb skóry - innej pielęgnacji wymaga bowiem cera tłusta, a innej alergiczna czy sucha.

Czym się różni krem do twarzy od serum?

Pierwsze różnice można zaobserwować już podczas oglądania opakowań obydwu kosmetyków. Kremy najczęściej umieszczone są w plastikowych pojemnikach, zaś serum w szklanych, ciemniejszych buteleczkach. Największe różnice dotyczą jednak składu. Kremy są lekkie, dobrze się wchłaniają, nie pozostawiają na skórze żadnej warstwy. Nawet te przeznaczone na noc czy do stosowania w okresie jesienno-zimowym mają na tyle przyjemną konsystencję, że można je stosować każdego dnia, także przed ważnymi wyjściami. Zwykle kremy mają za zadanie nawilżyć, odżywić i ochronić skórę. Pielęgnują ją w delikatny sposób, są więc przeznaczone do codziennego użytku - więcej infomracji w poradniku Gemini

Z kolei serum do twarzy posiada znacznie gęstszą, bardziej oleistą formułę, przypominającą emulsję. Ma wyjątkowo zintensyfikowane działanie, stanowi wręcz bombę witaminową dla suchej, podrażnionej czy odwodnionej skóry. Skład serum opiera się na olejkach roślinnych, witaminach rozpuszczalnych w tłuszczach i wyciągach ziołowych. Ze względu na konsystencję serum nie nadaje się do użycia przed ważnym wyjściem z domu. Nie warto aplikować go nawet każdego dnia. Intensywne odżywienie sprawdza się 3-4 razy w tygodniu, choć zależy to od zaleceń producenta. Niektóre preparaty zaleca się stosować codziennie przez miesiąc, po czym należy zrobić przerwę. W przypadku kremów nie ma takich ograniczeń. 

Co wybrać? Krem czy serum?

Nie należy podejmować decyzji wybierając tylko jeden kosmetyk. Aby skutecznie zadbać o swoją cerę najlepiej posiadać zarówno odpowiednio dobrany, naturalny krem do twarzy, jak i serum odżywcze. Dzięki temu każdego dnia można zakładać na skórę krem, zaś kilkukrotnie w ciągu tygodnia, po dokładnym oczyszczeniu, warto skorzystać z serum do twarzy. Ważne jednak, aby rzeczywiście nakładać serum dopiero po zastosowaniu żelu do mycia i peelingu. Dzięki temu wszystkie składniki odżywcze wchłoną się znacznie szybciej i w większym stopniu - nie będzie blokować ich martwy naskórek, resztki makijażu, pot czy zanieczyszczenia. Wieczorne korzystanie z serum ma jednak więcej zalet. To właśnie nocną porą skóra regeneruje się w największym stopniu i wchłania maksimum składników odżywczych, w które bogaty jest kosmetyk. Będzie więc mogła optymalnie wykorzystać jego potencjał. Rano obudzimy się z jędrną, gładką i wyjątkowo nawilżoną cerą.

Krem dobrany do rodzaju cery powinien posiadać każdy człowiek. Jeszcze lepiej, jakby był dopasowany do pory roku, wieku oraz części doby (krem na dzień i krem na noc). Natomiast serum do twarzy sprawdzi się idealnie zawsze wtedy, gdy skóra wymaga dodatkowej dawki energii, witamin, antyoksydantów i innych cennych składników odżywczych. Będzie więc przeznaczony przede wszystkim dla skóry dojrzałej, suchej, alergicznej, podrażnionej czy łojotokowej. Po serum warto sięgać latem (gdy promieniowanie słoneczne wysusza ją i przyspiesza starzenie) oraz zimą (gdy niszczy ją mróz i silny wiatr).

Dlaczego warto zamówić standardową prenumeratę Cabines!
  • otrzymasz 6 kolejnych numerów czasopisma z rabatem 20%
  • każdy numer otrzymasz w dniu jego ukazania się na rynku
  • uczestniczysz w losowaniu atrakcyjnych nagród
  • otrzymujesz 50% rabatu na ogłoszenie drobne
zamów!