Archiwum Cabines - od redakcji 12

powrót do archiwum

Od redakcji

Szanowni Państwo,

od wydawcyZbliżającą się jesień widać nie tylko po opadających z drzew liściach, ale również po wzmożonym ruchu w gabinetach kosmetycznych. Jesień to czas, w którym nasza skóra potrzebuje specyficznej pielęgnacji: wysuszona i zmęczona po lecie, wymaga odpowiedniego przygotowania do zimy. Tym razem postanowiliśmy zrobić ukłon w stronę mężczyzn i to im poświęciliśmy dossier - temat przewodni tego numeru. Jak pielęgnować skórę mężczyzn, jak zadbać, by była zdrowa - o tym wszystkim piszemy na stronach A 20-25.

Na stronach A 26-36 natomiast zamieszczamy zestawienie kosmetyków dla mężczyzn. To małe kompendium kosmetycznej wiedzy na pewno przyda się każdemu mężczyźnie, który pragnie zadbać o wygląd i zdrowie swojej skóry.

Rytm branży kosmetycznej wyznaczają targi i spotkania branżowe, które są doskonałą okazją nie tylko do prezentacji nowości, ale i wymiany doświadczeń. Wiosną w paryskim Pałacu Kongresowym odbędą się międzynarodowe targi Mondial Spa & Beauté, organizowane przez czasopismo Cabines. Na ten temat rozmawialiśmy z ich głównym organizatorem – Rolandem Buffetem - wydawcą francuskiej edycji Cabines (A 46-48). Dla polskich kosmetyczek oraz uczennic szkół kosmetycznych przygotowaliśmy konkurs, w którym główną nagrodą jest wyjazd do Paryża na wspomniane targi. Szczegóły na stronie A50.

Na stronach B 48-49 publikujemy drugą część porad naszego specjalisty od marketingu dotyczących przepływu informacji w gabinecie kosmetycznym, a na stronach B 50-51 kolejną, ostatnią już, z faz sprzedaży – fazę podsumowania.

Coraz większą popularnością cieszą się wizyty w solariach. Ważne jednak, żeby korzystać tylko z tych salonów solaryjnych, które gwarantują nam pełne bezpieczeństwo. Profesjonalna obsługa oraz umiejętność doboru czasu opalania do indywidualnych potrzeb klienta to tylko niektóre z aspektów świadczących o profesjonalizmie salonu solaryjnego.

Nowością na polskim rynku jest SkinControl - urządzenie do badania fototypu skóry. Dzięki niemu każdy salon solaryjny może zadbać o bezpieczeństwo i zadowolenie swoich klientów, a jak wiadomo - zadowolony klient to gwarancja finansowego sukcesu. Obszerny artykuł na temat tego urządzenia znajdą Państwo na stronach B 52 – 56.

Poza tym, jak zwykle, nowości, wydarzenia branżowe, konkursy i ogłoszenia – stały repertuar tematyczny naszego magazynu. Życzę Państwu miłej i owocnej lektury.

Redakcja polskiej edycji Cabines