Archiwum Cabines - od redakcji 25

powrót do archiwum

Od redakcji

Szanowni Państwo,

od wydawcy Ostatni numer w roku 2007 to – jak zwykle – ciekawa lektura i źródło mnóstwa pożytecznych informacji ze świata kosmetyki profesjonalnej.

Tematem Dossier są tym razem różnego pochodzenia przebarwienia skóry. Piszemy o ich przyczynach i sposobach niwelowania. Zima jest idealnym okresem na wszelkie zabiegi wybielające, ponieważ jednym z niezwykle ważnych warunków uporania się z tym problemem jest unikanie słońca.

Powiązany tematycznie z Dossier jest artykuł o laserowym usuwaniu przebarwień – jednej z najskuteczniejszych metod zwalczania tego problemu.

W dziale Wiedza mamy dwa ciekawe teksty – jeden o dysmorfofobii, schorzeniu polegającym na nadmiernie krytycznym postrzeganiu własnego wyglądu, drugi o algach, ich znaczeniu w kosmetyce i postaciach, w jakich się je wykorzystuje.

Polecamy lekturę wywiadu z masażystką o masażu kobiet w ciąży. Coraz więcej ośrodków spa i dużych centrów urody oferuje zabiegi dla przyszłych mam, które wymagają specjalnego traktowania. Masaż, jeśli jest wykonany przez fachowca wiedzącego, czego należy unikać, przynosi w tym okresie sporą ulgę i zapobiega powstawaniu szpecących rozstępów, którymi właśnie kobiety w ciąży są najbardziej zagrożone.

Rozstępom poświęciliśmy również obszerny tekst, przedstawiając ich charakterystykę, przyczyny powstawania i możliwości zwalczania.

Zbliża się koniec roku, dlatego pragniemy wszystkim naszym Czytelnikom i Partnerom złożyć serdeczne życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Oby był to czas niezapomniany i oby w nowy rok weszli Państwo z niegasnącym entuzjazmem, który zapewni same sukcesy, zawodowe oraz osobiste.

Wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku życzy redakcja Cabines Polska

Zapraszamy do lektury!
Leszek Kryniewski
Wydawca Cabines Polska