Archiwum Cabines - od redakcji 4

powrót do archiwum

Od redakcji

Szanowni Czytelnicy,

od wydawcyWiosnę mamy w tym roku raczej kapryśną, ale lato już się zbliża wielkimi krokami. Miliony kobiet przygotowują się do jego nadejścia. Wraz z odsłanianiem coraz większych partii ciała rośnie gwałtownie ruch w salonach kosmetycznych i solaryjnych. Sezon trwa.

Kiedy lato już nadejdzie, miliony ludzi zaczną się oddawać dość nieskomplikowanej, ale bardzo przyjemnej rozrywce. Mowa oczywiście o opalaniu! Wbrew wszystkiemu, co się mówi we wszelkich możliwych mediach o wpływie promieni UV na skórę, opalenizna wciąż pozostaje jednym z najważniejszych atrybutów atrakcyjności ludzkiego ciała. I raczej nie należy się spodziewać zmiany tej tendencji w najbliższym czasie.

Nie chodzi przecież o to, żeby odwieść ludzi od opalania, ale żeby nauczyć ich, jak w sposób rozsądny korzystać z jego dobrodziejstw. Tego właśnie dotyczy temat główny - dossier - tego numeru. Słońce to po prostu gwiazda, bez której nie byłoby życia na naszej planecie. Energię, którą emituje, można spożytkować z korzyścią dla własnego zdrowia i urody - lub wręcz przeciwnie: fatalnie zniszczyć sobie skórę. Jak obłaskawić słońce, czego rzeczywiście się obawiać, co doradzać klientkom? O tym i o wielu innych aspektach korzystania ze słońca piszemy na stronach 18 - 30.

Lato to doskonały czas, aby odpocząć po męczącej wiośnie i naładować akumulatory na sezon jesienno-zimowy. Wszystkim, którzy już zaplanowali urlopy, a być może już się na nie wybierają, życzymy więc miłego wypoczynku. I - tradycyjnie już - owocnej lektury czasopisma, które trzymają Państwo w rękach.

Pozdrawiamy serdecznie!

Redakcja Cabines