Archiwum Cabines - od redakcji 5

powrót do archiwum

Od redakcji

Szanowni Czytelnicy,

od wydawcyPo bardzo kapryśnej wiośnie przyszło dziwne lato. Jeszcze przed jego nadejściem amerykańska NASA twierdziła, że będzie to najgorsze lato stulecia. I wygląda na to, że się niestety nie pomyliła. Słońca, choć czasami się pokazuje, jest jak na lekarstwo. Łatwiej już o wodę, która płynie z nieba po prostu strumieniami. I to właśnie wodzie poświęcamy lwią część tego numeru. A dokładniej - szeroko pojętemu, dobroczynnemu działaniu wody - idei SPA.

Nie wiemy właściwie, jaki jest źródłosłów określenia SPA. Czy wzięło się od łacińskiego Sanitas per aquam (czyli „zdrowie poprzez wodę“), czy też od nazwy miasta Spa, w którym w roku 1326 stworzono chętnie odwiedzane centrum termalne? W gruncie rzeczy jedno nie wyklucza drugiego - wszystko krąży wokół wody i jej leczniczego działania oraz wpływu na dobre samopoczucie człowieka, wody i wszystkich jej skarbów - przede wszystkim minerałów zawartych w morskiej solance, morskiego błota oraz alg.

Bardzo szeroki wachlarz zabiegów SPA to coś więcej niż tylko nowa moda. To trend, który może w przyszłości okazać się najlepszym rozwiązaniem dla zapobiegliwych właścicieli salonów kosmetycznych. W niedalekiej przyszłości okazać się bowiem może, że „normalny“ gabinet kosmetyczny nie będzie spełniać oczekiwań coraz bardziej wymagającego klienta. Trzeba będzie - w miarę możliwości - zaproponować mu coś więcej. Rozwiązaniem może być stworzenie ośrodka „day spa“. Czym musi się on charakteryzować? W jaki sposób to zrobić i o czym należy pamiętać? O tym piszemy szerzej na stronie B14.

W dossier - artykule przewodnim tego numeru - zamieściliśmy również krótki przegląd ośrodków i zabiegów SPA. Szczegółowe informacje na temat tego typu zabiegów znaleźć można również w szerszych całostronicowych prezentacjach w całym numerze naszego czasopisma.

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy miłej lektury!!

Redakcja Cabines