Archiwum Cabines - od redakcji 63

powrót do archiwum

Od redakcji

Szanowni Państwo,

od wydawcy Wiosna w tym roku przyszła do nas dosyć szybko. W niektórych częściach Polski właściwie nie było widać zimy. Śnieg był rzadkością, za to słońce gościło na niebie bardzo często. I chyba można zaryzykować stwierdzenie, że większości z nas bardzo ta sytuacja odpowiadała. Natury jednak nie oszukamy – zima, jakakolwiek by była, ma wpływ na nasz organizm. To czas, kiedy wyczerpujemy zgromadzone latem i jesienią zapasy energii, dobrego humoru i optymizmu. Spożywamy wtedy mniej witamin i cennych mikroelementów, za to więcej kalorii. Mniej się przy tym ruszamy, co z kolei ma znaczący wpływ na samopoczucie, kondycję i oczywiście stan skóry. To ostatnie natchnęło nas do wyboru takiego, a nie innego tematu przewodniego numeru. Peelingi, zarówno profesjonalne, gabinetowe, jak i domowe, to jeden z najskuteczniejszych sposobów na szybką odnowę skóry i zrewitalizowanie jej po zimie. O tym w dossier. Poza tym tradycyjnie już przygotowaliśmy dla Państwa solidną porcję branżowej wiedzy. Kontynuujemy zaczęte w poprzednim numerze tematy – trądziku, neurokosmetyków i refleksologii. Piszemy o nieinwazyjnych sposobach na odmłodzenie dłoni i o profesjonalnej pigmentacji medycznej. Szukamy azjatyckich inspiracji w kosmetyce. Nie zapominamy o marketingu – tym razem o tym, jak przekonać do naszych usług nastolatki.

W tym numerze ruszamy również z cyklem artykułów na temat jednej z najbardziej spektakularnych akcji w historii polskiej kosmetyki profesjonalnej – „Metamorfoza – spełniamy marzenia dwóch osób”. Dzięki pasji i zaangażowaniu pomysłodawczyni akcji oraz współpracującego z nią grona profesjonalistów udało się odmienić życie dwóch pań. Podstawą części kosmetycznej były profesjonalne, nieinwazyjne zabiegi, jednak istotą całego przedsięwzięcia był holistyczny charakter przemian. Dzięki pracy terapeuty, dietetyka, stylisty i wielu innych osób panie odnalazły w sobie radość życia, optymizm, pewność siebie i wewnętrzne piękno. Od początku przyglądaliśmy się bardzo dokładnie tej akcji i dokumentowaliśmy ją na wszelkie możliwe sposoby – oczywiście po to, by przybliżyć ją naszym czytelnikom, jako źródło cennej wiedzy i inspiracji. W tym numerze znajdą Państwo artykuł poświęcony założeniom „Metamorfozy”, a także wywiad z jej pomysłodawczynią i koordynatorką. W kolejnych numerach dokładniej przyjrzymy się zastosowanym procedurom, a także porozmawiamy z bohaterkami tej spektakularnej przemiany i specjalistami odpowiedzialnymi za sukces całego przedsięwzięcia.

Przy okazji – proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia zdrowych, pogodnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych. I mnóstwa pozytywnej energii na wiosnę!

Zapraszamy do lektury!
Redakcja Cabines Polska