Archiwum Cabines - od redakcji 68

powrót do archiwum

Od redakcji

Szanowni Państwo,

od wydawcyMiło jest nam powitać Państwa w nowym, 2015 roku. Oby był dla nas wszystkich
jak najlepszy – pełen dobrych wyborów i wolny od wszelkich przykrości. Z radością
oddajemy w Państwa ręce pierwszy tegoroczny numer naszego czasopisma – a w nim
tradycyjnie solidna porcja branżowej wiedzy, prezentacje urządzeń, kosmetyków
i zabiegów oraz przegląd nowości i wydarzeń ze świata kosmetyki profesjonalnej.

W dossier numeru przyglądamy się bardzo rozwojowej gałęzi kosmetyki – fitokosmetologii. Jakie surowce oddaje nam do dyspozycji natura, które potrafimy wykorzystywać i w jaki sposób? Między innymi o tym w artykule „Phyto znaczy roślina”. Niestety, kosmetologia ma również swoją ciemną stronę. Nie wszystkie składniki preparatów działają w sposób pożądany, coraz częściej mamy do czynienia z alergiami i nietolerancją na określone substancje. Jakich składników unikać, z jakimi reakcjami możemy się spotkać? O tym piszemy szerzej w artykule „(Nie)Tolerancja na produkty kosmetyczne”.

W numerze kontynuujemy również zapoczątkowany dwa miesiące temu minicykl dotyczący utrzymania higieny w salonie kosmetycznym. Tym razem przy wsparciu konsultantów omawiamy poszczególne etapy dekontaminacji – mycie, dezynfekcję i sterylizację.

W dziale poświęconym medycynie estetycznej przyglądamy się metodom leczenia zmian naczyniowych kończyn dolnych. Wracamy również do tematu lipolizy, piszemy o masażu w salonie kosmetycznym oraz badamy trendy na nadchodzący sezon. Tematyka marketingowa tym razem krąży wokół roli zmysłów w procesie sprzedaży produktów kosmetycznych.

Przed nami wiosna, co oznacza kolejny sezon imprez targowych. W tym roku zapowiada się naprawdę gorący targowy okres. Wszystkim naszym Czytelnikom i Reklamodawcom życzymy, aby był to czas owocnych transakcji i rosnącej prosperity na rynku kosmetycznym!

Z najlepszymi życzeniami na Nowy Rok
Redakcja Cabines Polska