Archiwum Cabines - od redakcji 69

powrót do archiwum

Od redakcji

Szanowni Państwo,

od wydawcyZima była dla nas w tym roku wyjątkowo łaskawa. Mimo wszystko chyba wszyscy się
cieszymy, że w końcu przyszła wiosna. Dłuższe dni, więcej słońca i zwiększony ruch
w salonach – to wszystko może cieszyć.

Wiosna to doskonały czas, żeby zadbać o skórę – zregenerować ją po zimie i przygotować na cieplejsze, letnie miesiące. Najlepiej podejść do sprawy w sposób kompleksowy, poczynając od pielęgnacji domowej, poprzez gabinetową, na diecie i aktywności fizycznej kończąc. Szczegóły – w naszym dossier. Wiosna to również czas, kiedy wielu z nas odczuwa zmęczenie po zimie i szuka ratunku w produktach farmaceutycznych i zwiększonych porcjach kawy. Różnego rodzaju używki i leki stały się nieodłącznym elementem naszej codzienności. Ułatwiają lub po prostu umilają życie, jednak – nawet stosowane z umiarem – mogą być przyczyną wielu problemów skórnych. Ten temat również poruszamy w bieżącym numerze – warto mieć świadomość, czym i w jaki sposób możemy sobie zaszkodzić.

„Kosmetyk królowej Kleopatry” – pod tym tytułem kryje się materiał o... mleku. Jako produkt spożywczy budzi od lat wiele kontrowersji, jednak jako surowiec kosmetyczny jest cenione i często wykorzystywane. Pulę artykułów o szeroko pojętej pielęgnacji uzupełniają materiały o składnikach hamujących starzenie skóry, pielęgnacyjnych właściwościach kosmetyków kolorowych i kosmetyce twarzy. Piszemy o nowych, bezpiecznych metodach depilacji. Tradycyjnie również serwujemy porcję wiadomości ze świata medycyny estetycznej – tym razem o nowości wśród wypełniaczy – karboksymetylocelulozie.

W numerze znajdą Państwo również – jak zwykle – przegląd nowości i wydarzeń ze świata kosmetyki profesjonalnej, prezentacje zabiegów, kosmetyków i profesjonalnych urządzeń, a także zapowiedzi najważniejszych imprez branżowych w nadchodzącym sezonie. Życzymy miłej i owocnej lektury!

Z najlepszymi życzeniami na Nowy Rok
Redakcja Cabines Polska