Archiwum Cabines - od redakcji 7

powrót do archiwum

Od redakcji

Szanowni Państwo,

od wydawcyNowoczesna technologia zdominowała już właściwie wszystkie dziedziny naszego życia. Nie ominęła i świata kosmetyki profesjonalnej. Można powiedzieć, że nie byłoby kosmetyki, gdyby nie nowoczesne technologie. Począwszy od badań laboratoryjnych, poprzez cykl produkcyjny preparatów, po codzienną pracę gabinetu kosmetycznego – technika jest wszędzie.

Trendem szczególnie zauważalnym w ostatnich latach jest coraz większy udział nowoczesnych urządzeń wspomagających kosmetyczkę podczas zabiegów czy wręcz ją wyręczających. Lasery, mikroprądy, podciśnienie, ultradźwięki, mikrokryształki – oto nowocześni pomocnicy nowoczesnej kosmetyczki. Niestety, to również pomocnicy kosztowni. Za zaawansowane technologicznie urządzenia kosmetyczne trzeba sporo zapłacić. Na szczęście z pomocą przychodzi system dopłat unijnych, banki, kredyty... Kilka rad, jak zdobyć pieniądze na inwestycje, znajdą Państwo na stronie B35. Natomiast przegląd wybranych dostępnych na polskim rynku urządzeń – na stronie B8.

Technika, pieniądze... to oczywiście ważne aspekty funkcjonowania branży kosmetycznej. Ale są rzeczy, wartości ważniejsze. To fachowa wiedza – solidną jej porcję znajdą Państwo na pozostałych stronach tego numeru Cabines. To pasja, zaangażowanie i wiara we własne umiejętności – te muszą Państwo odnaleźć w sobie. I tego właśnie z okazji zbliżających się Świąt i Nowego Roku serdecznie Państwu życzymy. I jeszcze dużo zdrowia, miłości, radości i satysfakcji w życiu prywatnym. Praca to nie wszystko!

Redakcja Cabines