Archiwum Cabines - od redakcji 72

powrót do archiwum

Od redakcji

Szanowni Państwo,

od wydawcyWyjątkowo upalne w tym roku lato odeszło do historii, ustępując nieco bardziej neutralnej porze roku. Branża kosmetyczna, podobnie jak natura, nie jest obojętna na zmiany pór roku. Jesień to czas bardziej wzmożonej pracy. To również sezon imprez targowych, związanych z tym inwestycji i zakupów. Cabines, tradycyjnie już, stara się wspomagać Państwa w podejmowaniu decyzji, prezentując szeroki przegląd nowości branżowych, urządzeń, zabiegów i profesjonalnych kosmetyków.

Oczywiście nie zapominamy o stronie redakcyjnej. W dossier numeru wybieramy się do lasu. To ogromna skarbnica surowców kosmetycznych. Popularne rośliny kryją w sobie bogactwo cennych składników, dzięki którym dary lasu od wieków wykorzystywane były do pielęgnacji domowej i po które coraz częściej sięga przemysł kosmetyczny. Osoby śledzące nowinki z pogranicza medycyny estetycznej z pewnością zainteresuje artykuł poświęcony nowej generacji wypełniaczy opartych na kwasie hialuronowym. Kontynuujemy również cykl artykułów poświęconych zagadnieniom prawnym związanym z naszą branżą – tym razem o obowiązkach dystrybutorów kosmetyków.

Czy warto się szkolić? W branży kosmetycznej nikt nie powinien mieć wątpliwości, jak odpowiedzieć na to pytanie. Gdyby ktoś jednak się wahał, zapraszamy do lektury artykułu poświęconego właśnie szkoleniom. Temat pojawia się również w publikacji omawiającej rodzaje masaży relaksacyjnych – tam przyglądamy się m.in. kursom dostępnym w naszym kraju i ich orientacyjnym cenom.

Pod koniec lata na światowych wybiegach prezentowane są trendy na nadchodzący sezon – i nie chodzi tu wyłącznie o ubrania, ale również makijaże i manicure. Przyglądamy się najważniejszym z nich.

To oczywiście nie wszystko, co przygotowaliśmy dla Państwa. Zapraszamy do lektury – mamy nadzieję, że umili ona Państwu jesienne wieczory i jednocześnie będzie źródłem wiedzy i inspiracji w codziennej pracy.

Zapraszamy do lektury.
Redakcja Cabines Polska