Archiwum Cabines - od redakcji 79

powrót do archiwum

Od redakcji

Szanowni Państwo,

od wydawcy

Zima to pora roku, która wystawia cerę na szczególnie ciężkie próby. Mróz, wiatr, opady atmosferyczne, skoki temperatur i suche powietrze w pomieszczeniach to czynniki, które powodują przyspieszoną utratę wilgoci, związaną z tym mniejszą elastyczność i zwiększoną podatność na podrażnienia. To wszystko stawia przed nami szczególne wymagania, jeśli chodzi o pielęgnację. Więcej na ten temat – w naszym dossier.

Bardzo szczególnej pielęgnacji wymaga również skóra kobiety w ciąży. Burza hormonów, zmiany wagi – to wszystko ma swoje konsekwencje w postaci problemów natury kosmetycznej i estetycznej. Naprzeciw temu wyzwaniu wychodzi nowoczesna kosmetologia. O tym, w jaki sposób pielęgnować skórę w tym szczególnym czasie i jak wygląda świadomość samych kobiet w tej kwestii – w artykule „Kosmetyczne dylematy macierzyństwa”.

W dziale poświęconym medycynie estetycznej tym razem zajmujemy się tematem, który z pewnością zainteresuje wszystkie kobiety. Ginekologia estetyczna to dziedzina, która w ostatnich latach rozwija się coraz prężniej – i nie zawsze chodzi o zwykłe upiększanie, ale bardzo często o walkę z problemami, które mają wpływ na komfort życia wielu kobiet. O tych problemach i sposobach radzenia sobie z nimi – w artykule „Estetologia medyczna w zakresie ginekologii”.

To oczywiście tylko niektóre z propozycji jakie przygotowaliśmy w tym numerze. Oprócz solidnej porcji wiedzy z zakresu kosmetologii, zdrowia i marketingu, jak zwykle znajdą tu Państwo prezentacje zabiegów, preparatów i urządzeń oraz przegląd nowości i aktualności ze świata kosmetyki profesjonalnej.

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności – zarówno w pracy zawodowej, jak i w życiu prywatnym. Życzymy również radosnej zabawy sylwestrowej i wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku!

Redakcja Cabines Polska