Archiwum Cabines - od redakcji 82

powrót do archiwum

Od redakcji

Szanowni Państwo,

od wydawcy

Wygląda na to, że kapryśna w tym roku wiosna wreszcie przestała nas zaskakiwać i coraz częściej możemy cieszyć się piękną, słoneczną pogodą. Za progiem lato – a skoro lato, to i wakacyjne wojaże. Jednym z częściej wybieranych kierunków jest południe Europy i tam właśnie Państwa zabieramy na wyprawę. Dokładniej – na Sycylię, krainę pięknych krajobrazów, wulkanów, mafii … i ogromnego bogactwa kosmetycznych surowców. O tym, dlaczego warto odwiedzić tę piękną wyspę i jak wiele świat kosmetyki czerpie z jej zasobów – w naszym dossier.W numerze bardzo mocno zaznaczają się dwa inne zagadnienia. W artykule „Wiosenna apteka i drogeria natury” przyglądamy się dobrodziejstwom kosmetycznym, jakie niesie ze sobą ta radosna pora roku. Temat przewija się również w publikacji poświęconej naturalnym barwnikom stosowanym w kosmetologii. Kolejnym mocno obsadzonym działem jest medycyna estetyczna – przegląd najpopularniejszych zabiegów estetologicznych uzupełniamy przybliżeniem zagadnienia peptydów biomimetycznych.

W poprzednim numerze przedstawiliśmy Państwu przegląd najpopularniejszych w naszym kraju zabiegów z pogranicza medycyny estetycznej i kosmetologii. Nie ma wątpliwości, że ten rynek jest wciąż na fali wznoszącej. Niestety, ma również swoją ciemną stronę. Wiele zabiegów niesie ze sobą ryzyko powikłań, które bardzo często są efektem nieprofesjonalnego podejścia osób zabiegi te wykonujących albo po prostu braku kompetencji, wiedzy i doświadczenia. Wiele wątpliwości z pewnością rozwieje tekst poświęcony właśnie bezpieczeństwu stosowania wypełniaczy i toksyny botulinowej.

W kolejnym tekście przyglądamy się najpopularniejszym mitom dotyczącym pielęgnacji ciała, włosów i stosowania kosmetyków – czy kryje się w nich choćby cząstka prawdy? W numerze znajdą Państwo również sporą porcję wiedzy na temat endermologii, a także publikacje, które podpowiedzą, jak utrzymać ciało w zdrowiu i dobrej kondycji. Doskonała forma przyda się nie tylko na nadchodzące letnie miesiące – warto utrzymywać ją konsekwentnie przez cały rok.

Życzymy przyjemnej i owocnej lektury oraz wielu słonecznych dni!

Redakcja Cabines Polska