Piękno i zdrowie pochodzą z wnętrza

powrót

Zdrowie

Z naszą zdolnością do regeneracji moglibyśmy przez 120 lat pozostać piękni i zdrowi. Ale do tego potrzebne są nam substancje witalne jako materiał napędowy tej właśnie regeneracji. Wskutek współczesnych przyzwyczajeń żywieniowych gromadzimy w organizmie kwasy i toksyny, które atakują nasze zdrowie oraz urodę. Organizm jest na tyle sprytny, że transportuje substancje szkodliwe na swe obrzeża, zabezpieczając w ten sposób swoje przeżycie, niestety, kosztem peryferyjnych struktur – skóry i włosów.
Kosmetolog - zabiegi
Piękno i zdrowie pochodzą z wnętrza

Substancje witalne, w postaci wysokoenergetycznych substancji mineralnych i pierwiastków śladowych, dzięki którym jesteśmy w stanie równoważyć gospodarkę kwasowo- zasadową, są praktycznie nieobecne w przetworzonej żywności, która dostarcza jedynie tzw. pustych kalorii. Aby zachować urodę, musimy zmienić przyzwyczajenia żywieniowe: z kwasotwórczych na zasadotwórcze. Biologiczne, pełnowartościowe, bogate w energię produkty roślinne są najlepszym źródłem substancji witalnych.

Utrata urody wskutek zakwaszenia i demineralizacji

Nadmiar kwasów i toksyn zakwasza i osłabia komórki, tkanki i organy wewnętrzne. Grozi to zachwianiem równowagi kwasowo-zasadowej, która jest podstawą prawidłowego przebiegu procesów metabolicznych. Na przykład powstawanie i działanie hormonów lub enzymów zależy od wartości pH (potentia Hydrogenii). Organizm neutralizuje szkodliwe substancje za pomocą zasadowych substancji witalnych i mineralnych. Ich niedobór w diecie współczesnego człowieka prowadzi do czerpania substancji mineralnych z własnych zasobów organizmu. W konsekwencji kwasy i toksyny zużywają rezerwy zawarte w skórze, włosach, zębach, kościach, ścięgnach oraz chrząstkach. Skutki tego są wszystkim znane: wiotka skóra, wypadanie włosów, osteoporoza oraz starzenie się.

Utrata urody wskutek wydzielania substancji szkodliwych

Przy neutralizacji kwasów i toksyn za pomocą zasadowych substancji mineralnych powstają sole neutralne. Organy wydalnicze (nerki, jelita, płuca) nie są w stanie wydalić nieograniczonej ilości kwasów i toksyn oraz soli neutralnych. Z tego powodu organizm wzmacnia proces wydalania tych substancji poprzez skórę i śluzówki. W zależności od ich agresywności i toksyczności skóra jest nadmiernie zniszczona i podrażniona. Oznaki utraty urody objawiają się poprzez: nieprzyjemny zapach ciała, pocenie się, wypryski, trądzik, egzemę, atopowe zapalenie skóry, alergie, otwarte rany na nogach. Wydalanie substancji szkodliwych poprzez skórę przyczynia się do wytworzenia kwaśnego lub nawet toksycznego środowiska na skórze. W takich warunkach różne formy grzybic znajdują idealne warunki do rozwoju.

Utrata urody wskutek odkładania się substancji szkodliwych

Nasz organizm oprócz szkodliwych substancji pochodzących z nowoczesnych środków spożywczych odkłada także nie wydalone poprzez nerki, jelita, płuca oraz skórę kwasy i toksyny w postaci zneutralizowanej (sole powiązane z wodą i tłuszczem). W efekcie powstają tzw. złogi. Przykładowo przy atretyzmie organizm gromadzi wapń zakwaszony poprzez nasiloną produkcję kwasu moczowego. Przykładami odkładania substancji szkodliwych w organizmie są choroby takie jak: reumatyzm, kamienie żółciowe i nerkowe, a najpowszechniejszą formą złogów, składającą się z tłuszczu i wody, jest cellulit.

więcej w Cabines nr 37

dr h.c. Peter Jentschura
publikacje Cabines 37
do góry | powrót