Kosmetyki do zadań specjalnych

powrót

Wiedza

Dzięki wysokiemu stężeniu substancji czynnych i prostemu sposobowi użycia ampułki oraz serum są kosmetykami bardzo lubianymi przez kosmetyczki, które stosują je przy różnorodnych zabiegach. Przede wszystkich dlatego, że zapewniają intensywną pielęgnację, przynoszącą natychmiastowe efekty.
Biotechnologia
Kosmetyki do zadań specjalnych

Gładka, promienna i różowa skóra – takiego rezultatu zabiegów w gabinecie oczekuje klientka, nawet wbrew rozsądkowi, wiadomo bowiem, że skuteczność pielęgnacji jest silnie związana z czasem jej trwania. Dlatego właśnie ampułki, serum, esencje i koncentraty, czyli produkty o wyższej niż zwykłe kosmetyki zawartości substancji czynnych, są ważnym składnikiem gabinetowych terapii. Często bywa też tak, że klientka zgłasza się do kosmetyczki, kiedy pojawia się poważniejszy problem – przesuszenie, zmęczenie, bladość, zwiotczenie spowodowane warunkami zewnętrznymi (chłód, gorąco, suche powietrze) lub niewłaściwą pielęgnacją i niezdrowym trybem życia. Ponieważ zwykła pielęgnacja często w takich wypadkach nie wystarcza, trzeba szukać innych rozwiązań. Produkty ze skoncentrowanymi substancjami czynnymi są idealną propozycją dla takich osób, ponieważ działają szybko – to uderzeniowa dawka składników potrzebnych skórze. W gabinecie można spotęgować ich działanie, stosując jonoforezę. Takie połączenie zapewnia skórze prawdziwą „bombę” cennych składników. Ampułki i serum od pewnego czasu dostępne są też jako preparaty do samodzielnej pielęgnacji domowej. Najczęściej poleca się kuracje o określonym czasie trwania dla cer zniszczonych, potrzebujących specjalnego traktowania. Dopuszczalne są również błyskawiczne kuracje przed ważniejszymi wydarzeniami, np. przed balem, by szybko poprawić stan skóry.

Dla każdego coś dobrego

Kosmetyki do zadań specjalnych zawierają wszystkie składniki, które powinny odżywiać komórki i przyczyniać się do produkcji kolagenu w tkance łącznej. Różnorodność substancji, jakie można zamknąć w tej formie, czyni z preparatów skoncentrowanych klasyczny, szybko poprawiający urodę kosmetyk dla każdej cery. Dzięki niezwykle lekkiej konsystencji skóra może przyjąć optymalną ilość substancji czynnych. Szczególnie popularnym składnikiem serum i ampułek są ekstrakty z różnych roślin. W „zwykłych” kosmetykach ich zawartość jest niewielka, tutaj zaś mamy do czynienia z esencją. Do wrażliwej skóry nadają się: szałwia, nagietek, oczar japoński, rumianek, aloes lub malwa. Łagodzą podrażnienia i zaczerwienienia, doprowadzają skórę do jej naturalnej równowagi. Silną bronią w walce z najczęstszym problemem – przesuszeniem skóry – są preparaty z gliceryną, kwasem hialuronowym lub aminokwasami. Popularne są również ampułki z zawartością wysokowartościowych olejków, jak jojoba, z nasion ogórecznika albo z pestek winogron. Zawierają one przyjazne skórze kwasy tłuszczowe, które szczególnie w chłodniejsze dni zapewniają jej pielęgnację i ochronę. W zabiegach o działaniu przeciwzmarszczkowym preparaty w ampułkach również będą trafionym strzałem. Dzięki wysokiemu stężeniu skutecznych składników wysokiej jakości działają błyskawicznie, wypełniając nierówności, wygładzając powierzchnię naskórka, stymulując mikrocyrkulację i przyczyniając się tym samym do usprawnienia transportu substancji odżywczych w skórze. Trzeba tu dodać, że jest to działanie błyskawiczne, ale jego efekty są długotrwałe. Ze zmarszczkami mimicznymi uporają się specjalne kompleksy roślinne, enzymy i witaminy, które zwiększają elastyczność włókien i spowalniają proces starzenia się komórek. Często serum i ampułki zawierają składniki szybko poprawiające urodę, np. odbijające światło pigmenty, które optycznie czynią cerę młodszą. Koncentraty kosmetyczne stosuje się również przy innych problemach: do nawilżania, ochrony, kojenia, ujędrniania oraz wybielania skóry, zwalczania trądziku, wzmacniania kruchych naczynek. Wszystkie zalety działania serum i ampułek powinno się opisać klientce podczas zabiegu, co – w połączeniu z wyraźnym efektem – może przekonać ją do ich zakupu i stosowania. Trzeba jednak zaznaczyć, że preparaty te powinny stanowić jedynie dodatkową pielęgnację. Nie powinny zastępować regularnej pielęgnacji kosmetykami na dzień i na noc. Przy nakładaniu serum lub ampułkę należy tylko lekko wklepać w skórę. Najpierw nakładamy koncentrat, potem krem pielęgnujący. Wyjątkiem są koncentraty przeciwzmarszczkowe, które aplikuje się na stosowany zwykle krem. Jeśli polecamy klientce ampułkową kurację domową, poinformujmy ją o tym, że preparaty na bazie olejków nie mogą się dostać do oczu, gdyż grozi to podrażnieniem spojówki.

Opakowanie na miarę zawartości

Tego rodzaju kosmetyki często zamknięte są w niewielkich szklanych fiolkach, buteleczkach lub minitubkach zabezpieczających zawartość przed zanieczyszczeniem i dostępem powietrza. W zasadzie tak powinny być pakowane wszystkie kosmetyki, ale produkty skoncentrowane szczególnie, mają bowiem krótki termin przydatności do użycia – ich skład to często czysta substancja czynna, bez konserwantów i innych dodatków. Fiolka zawiera najczęściej porcję na jedno użycie. Poza zapewnieniem higieny ułatwia to dozowanie – zwłaszcza gdy opakowanie obliczone jest na konkretną liczbę dni kuracji. Gwarancją czystości produktu może być również buteleczka z dozownikiem, często wykonana z ciemnego szkła, by ograniczyć dostęp światła do zawartości i wyeliminować ryzyko zmiany właściwości chemicznych (przechowuje się tak np. wrażliwą na światło witaminę C). Trzeba przyznać, że takie opakowanie działa na wyobraźnię – sugeruje, że w środku znajduje się coś szczególnie cennego, silnie działającego i skutecznego. Wielu producentów stosuje opakowania, które można potem przetworzyć.

Zakończenie

Wiele firm proponuje ampułki i serum w specjalnej ofercie do zastosowania jednorazowo, kilkudniowo albo jako kurację tygodniową czy miesięczną. Przedstawcie klientce tę ofertę. Na pewno sprawi jej przyjemność indywidualnego dobrania ampułek do jej typu cery i jej problemów, chętnie więc skorzysta z takiej propozycji. Dobrym argumentem do sprzedaży jest zawsze efekt, jaki uzyskuje się po kuracji kosmetykami w ampułkach. Efekt, który klientka może zauważyć już wieczorem po powrocie do domu.

Anna Obacz
publikacje Cabines 26
do góry | powrót