Cabines 85grudzień 2016 - styczeń 2017
Zabiegi poprawiające kondycję skóry po ciąży
powrótEkspert radzi
Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko, a dla coraz większej liczby mam szczęśliwa znaczy również zadbana. Okres ciąży to dla skóry wielkie wyzwanie i zmiany, które nie wpływają dobrze na jej stan. Na szczęście nowoczesne zabiegi kosmetyczne pomagają mamom odzyskać dobry wygląd i znakomite samopoczucie.
Jeszcze kilka lat temu jedynym rozwiązaniem dla mam chcących poprawić wygląd skóry były zabiegi wymagające interwencji chirurga. Obecnie technologie używane w gabinetach kosmetycznych są na tyle skuteczne, że pozwalają poprawić wygląd ciała bez sięgania po skalpel. A po okresie ciąży jest co poprawiać: rozstępy, obwisła skóra, cellulit, nadmiar kilogramów czy też zwiotczały biust. Zdecydowanych działań wymagają też przebarwienia na skórze, jej przesuszenie czy trądzik powstały na skutek burzy hormonalnej.
Zabiegi na przebarwienia
W gabinetach kosmetycznych korzysta się z coraz większej liczby zabiegów redukujących plamy i przebarwienia pociążowe. Dermabrazja chemiczna wykonana w serii, z doborem odpowiedniego kwasu, przynosi bardzo dobre efekty przy niewielkich zmianach. Najczęściej do tego celu używa się kwasów glikolowego, mlekowego i pirogronowego. Zabiegi z użyciem kwasu glikolowego i pirogronowego można przeprowadzać jako samodzielne, kwas mlekowy najczęściej występuje w gotowych mieszankach do dermabrazji. W takich mieszankach można spotkać również kwas salicylowy, azelainowy czy kojowy. Do bardzo wrażliwej cery polecane są peelingi z dodatkiem polihydroksykwasów, najczęściej glukonolaktonu. Przy płytko umiejscowionych i niewielkich zmianach można wprowadzić mikrodermabrazję czy peeling kawitacyjny. Mikrodermabrazja przynosi dobre efekty przy usuwaniu plamistych, nierównomiernych przebarwień. W przypadku głębiej umiejscowionych i większych przebarwień konieczne są silniej działające zabiegi. Green peel, polegający na wtarciu w skórę silnie złuszczającej ziołowej mieszanki, jest również często stosowany do usuwania przebarwień. Skład mieszanki jest całkowicie naturalny, co jest niewątpliwym plusem zabiegu. Jego mankamentem jest dość uciążliwa rekonwalescencja, ale efekty są znakomite. Jednym z najpopularniejszych zabiegów do usuwania przebarwień jest metoda polegająca na połączeniu peelingu zawierającego odpowiednie proporcje kwasu kojowego, fitowego, arbutyny, witaminy C i palmitynianu retinolu oraz kremów wybielających do kuracji domowej. Jest to metoda bezpieczna i przynosząca znakomite efekty – oprócz redukcji plam i przebarwień poprawia się także napięcie skóry. Minusem dla klientek może być dość wysoka cena kuracji oraz konieczność uzupełnienia jej systematyczną pielęgnacją domową. Bardzo rozległe i uciążliwe przebarwienia można usunąć również za pomocą światła laserowego. W gabinetach kosmetycznych używany jest najczęściej IPL, który tak naprawdę nie jest laserem, ale jest bardzo skuteczny. Termoliza powoduje niszczenie komórek zawierających barwnik, które pochłonęły światło laserowe, co skutkuje stopniowym zanikaniem przebarwienia. Terapia laserowa najlepsze efekty przynosi w przypadku plam mocno różniących się zabarwieniem od skóry.
Zabiegi dla skóry przesuszonej
W przypadku silnie przesuszonej skóry niezbędne są zabiegi działające natychmiast i długotrwale. Znakomite efekty przynoszą zabiegi na bazie kwasu hialuronowego, który ze względu na silne właściwości higroskopijne zapobiega nadmiernej przeznaskórkowej utracie wody. W wielu salonach kosmetycznych korzysta się z gotowych preparatów na bazie kwasu hialuronowego lub autorskich zabiegów. Jeśli jednak nie ma takich w ofercie salonu, najlepiej wówczas zaopatrzyć się w ampułki z kwasem hialuronowym, witaminą E, liposomami czy wyciągiem z alg. Jeśli skóra klientki wymaga zastosowania składników kojących, do pielęgnacji należy włączyć preparaty z alantoiną, mocznikiem lub pantenolem. Kolejnym często wykonywanym i nie wymagającym zakupu drogich urządzeń zabiegiem jest użycie płatów kolagenowych, które błyskawicznie poprawiają nawilżenie i wygląd skóry. Wzbogacone o aloes ukoją podrażnienia, a dodatek wyciągu z owoców cytrusowych pomoże uporać się z przebarwieniami pociążowymi. Do odświeżających, oczyszczających i nawilżających zabiegów należy też peeling wodno-tlenowy. Strumień soli fizjologicznej i tlenu bardzo dobrze oczyszcza skórę i pozostawia ją długotrwale nawilżoną. Coraz częściej wykonuje się zabiegi mezoterapii bezigłowej ze specjalnym koktajlem nawilżającym. Wykorzystując zjawisko elektroporacji, można wprowadzić aż do skóry właściwej silnie nawilżającą mieszankę substancji. Najczęściej znajdują się w niej: kwas hialuronowy, kolagen, witamina E i kwas glikolowy. Po zabiegu skóra długo pozostaje nawilżona i ujędrniona. Dermabrazja chemiczna za pomocą odpowiednio dobranych kwasów wbrew obiegowym opiniom również może mieć działanie nawilżające. Kwas glikolowy w stężeniu do 15% działa nawilżająco, powoduje bowiem wzrost biosyntezy ceramidów i zapobiega ucieczce wody przez skórę. Kwas mlekowy, będący składnikiem naturalnego czynnika nawilżającego skóry, w stężeniu do 10% również wykazuje działanie nawilżające. Jego dodatkowym atutem jest fakt, że występuje w ludzkim organizmie, więc nie będzie działał drażniąco nawet na bardzo wrażliwą skórę. Do zabiegów nawilżających należy również maska algowa. Zawartość protein i lipidów zapobiega utracie wody i uzupełnia lipidy z bariery naskórkowej. Algi nie tylko nawilżają, ale i nasilają regenerację skóry. Do skóry suchej polecane są zabiegi z użyciem alg czerwonych i hawajskich.
Obwisły biust
Mało jędrny i obwisły biust po ciąży potrzebuje odpowiedniej stymulacji, by znowu wyglądać idealnie. Kosmetyki stosowane w domu nie przynoszą takich rezultatów, jakich oczekują klientki, dlatego potrzebny jest kompleksowy plan zabiegów poprawiający kondycję piersi. Przy niewielkich problemach pomocne będą maski algowe oraz specjalne maski termoaktywne. Algi wzmacniają skórę, pobudzają fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenu, mocno regenerują oraz przeciwdziałają rozstępom. Odpowiednie preparaty liftingująco- ujędrniające w połączeniu z silnie rozgrzewającą maską będą działać jeszcze intensywniej. Po zabiegu skóra staje się bardziej jędrna i napięta. Przy bardziej zaawansowanych zmianach w wyglądzie biustu konieczne są zabiegi silniej działające. Połączenie elektrostymulacji z ampułką ujędrniającą poprawi przepływ krwi i ładnie uelastyczni skórę. Elektroniczny fitness nasila krążenie krwi i limfy, co poprawia dotlenienie i odżywienie tkanek. Po serii zabiegów powinno być widoczne uniesienie i ujędrnienie piersi. Termolifting biustu to zabieg wykorzystujący promieniowanie podczerwone do podgrzania włókien kolagenowych. W efekcie poprawia się gęstość i jędrność skóry, a fibroblasty zostają pobudzone do kolagenogenezy. Po zabiegu widoczne jest uniesienie obwisłych piersi. Masaż liftingujący połączony z zasysaniem tkanek pod ciśnieniem umożliwia ujędrnienie skóry biustu oraz poprawę jego kształtu. Głęboki endomasaż tkanek nasila krążenie krwi i limfy oraz usuwanie toksyn, skóra dłużej więc wygląda młodo. Jedna z najbardziej zaawansowanych technologii kosmetycznych, przypominająca działaniem aparaty medyczne, idealnie sprawdza się w korekcie biustu. Urządzenie współpracuje z komputerem i za pomocą sond-próbników zbiera informacje o komórkach z obszaru poddawanego zabiegowi. Aparat odczytuje informacje o równowadze wodno-elektrolitowej, pH danej komórki, procesach mikrokrążenia, stopniu regeneracji, dotlenienia danej tkanki i o stopniu detoksykacji. Parametry te analizowane są przez komputer i generowany jest na ich podstawie odpowiedni impuls mikroprądowy, tak by dokonać korekty stanu energetycznego danej tkanki. Piersi są wyraźnie uniesione, skóra bardziej napięta i sprężysta.
więcej w Cabines nr 53
Izabela Moskal

Jeszcze kilka lat temu jedynym rozwiązaniem dla mam chcących poprawić wygląd skóry były zabiegi wymagające interwencji chirurga. Obecnie technologie używane w gabinetach kosmetycznych są na tyle skuteczne, że pozwalają poprawić wygląd ciała bez sięgania po skalpel. A po okresie ciąży jest co poprawiać: rozstępy, obwisła skóra, cellulit, nadmiar kilogramów czy też zwiotczały biust. Zdecydowanych działań wymagają też przebarwienia na skórze, jej przesuszenie czy trądzik powstały na skutek burzy hormonalnej.
Zabiegi na przebarwienia
W gabinetach kosmetycznych korzysta się z coraz większej liczby zabiegów redukujących plamy i przebarwienia pociążowe. Dermabrazja chemiczna wykonana w serii, z doborem odpowiedniego kwasu, przynosi bardzo dobre efekty przy niewielkich zmianach. Najczęściej do tego celu używa się kwasów glikolowego, mlekowego i pirogronowego. Zabiegi z użyciem kwasu glikolowego i pirogronowego można przeprowadzać jako samodzielne, kwas mlekowy najczęściej występuje w gotowych mieszankach do dermabrazji. W takich mieszankach można spotkać również kwas salicylowy, azelainowy czy kojowy. Do bardzo wrażliwej cery polecane są peelingi z dodatkiem polihydroksykwasów, najczęściej glukonolaktonu. Przy płytko umiejscowionych i niewielkich zmianach można wprowadzić mikrodermabrazję czy peeling kawitacyjny. Mikrodermabrazja przynosi dobre efekty przy usuwaniu plamistych, nierównomiernych przebarwień. W przypadku głębiej umiejscowionych i większych przebarwień konieczne są silniej działające zabiegi. Green peel, polegający na wtarciu w skórę silnie złuszczającej ziołowej mieszanki, jest również często stosowany do usuwania przebarwień. Skład mieszanki jest całkowicie naturalny, co jest niewątpliwym plusem zabiegu. Jego mankamentem jest dość uciążliwa rekonwalescencja, ale efekty są znakomite. Jednym z najpopularniejszych zabiegów do usuwania przebarwień jest metoda polegająca na połączeniu peelingu zawierającego odpowiednie proporcje kwasu kojowego, fitowego, arbutyny, witaminy C i palmitynianu retinolu oraz kremów wybielających do kuracji domowej. Jest to metoda bezpieczna i przynosząca znakomite efekty – oprócz redukcji plam i przebarwień poprawia się także napięcie skóry. Minusem dla klientek może być dość wysoka cena kuracji oraz konieczność uzupełnienia jej systematyczną pielęgnacją domową. Bardzo rozległe i uciążliwe przebarwienia można usunąć również za pomocą światła laserowego. W gabinetach kosmetycznych używany jest najczęściej IPL, który tak naprawdę nie jest laserem, ale jest bardzo skuteczny. Termoliza powoduje niszczenie komórek zawierających barwnik, które pochłonęły światło laserowe, co skutkuje stopniowym zanikaniem przebarwienia. Terapia laserowa najlepsze efekty przynosi w przypadku plam mocno różniących się zabarwieniem od skóry.
Zabiegi dla skóry przesuszonej
W przypadku silnie przesuszonej skóry niezbędne są zabiegi działające natychmiast i długotrwale. Znakomite efekty przynoszą zabiegi na bazie kwasu hialuronowego, który ze względu na silne właściwości higroskopijne zapobiega nadmiernej przeznaskórkowej utracie wody. W wielu salonach kosmetycznych korzysta się z gotowych preparatów na bazie kwasu hialuronowego lub autorskich zabiegów. Jeśli jednak nie ma takich w ofercie salonu, najlepiej wówczas zaopatrzyć się w ampułki z kwasem hialuronowym, witaminą E, liposomami czy wyciągiem z alg. Jeśli skóra klientki wymaga zastosowania składników kojących, do pielęgnacji należy włączyć preparaty z alantoiną, mocznikiem lub pantenolem. Kolejnym często wykonywanym i nie wymagającym zakupu drogich urządzeń zabiegiem jest użycie płatów kolagenowych, które błyskawicznie poprawiają nawilżenie i wygląd skóry. Wzbogacone o aloes ukoją podrażnienia, a dodatek wyciągu z owoców cytrusowych pomoże uporać się z przebarwieniami pociążowymi. Do odświeżających, oczyszczających i nawilżających zabiegów należy też peeling wodno-tlenowy. Strumień soli fizjologicznej i tlenu bardzo dobrze oczyszcza skórę i pozostawia ją długotrwale nawilżoną. Coraz częściej wykonuje się zabiegi mezoterapii bezigłowej ze specjalnym koktajlem nawilżającym. Wykorzystując zjawisko elektroporacji, można wprowadzić aż do skóry właściwej silnie nawilżającą mieszankę substancji. Najczęściej znajdują się w niej: kwas hialuronowy, kolagen, witamina E i kwas glikolowy. Po zabiegu skóra długo pozostaje nawilżona i ujędrniona. Dermabrazja chemiczna za pomocą odpowiednio dobranych kwasów wbrew obiegowym opiniom również może mieć działanie nawilżające. Kwas glikolowy w stężeniu do 15% działa nawilżająco, powoduje bowiem wzrost biosyntezy ceramidów i zapobiega ucieczce wody przez skórę. Kwas mlekowy, będący składnikiem naturalnego czynnika nawilżającego skóry, w stężeniu do 10% również wykazuje działanie nawilżające. Jego dodatkowym atutem jest fakt, że występuje w ludzkim organizmie, więc nie będzie działał drażniąco nawet na bardzo wrażliwą skórę. Do zabiegów nawilżających należy również maska algowa. Zawartość protein i lipidów zapobiega utracie wody i uzupełnia lipidy z bariery naskórkowej. Algi nie tylko nawilżają, ale i nasilają regenerację skóry. Do skóry suchej polecane są zabiegi z użyciem alg czerwonych i hawajskich.
Obwisły biust
Mało jędrny i obwisły biust po ciąży potrzebuje odpowiedniej stymulacji, by znowu wyglądać idealnie. Kosmetyki stosowane w domu nie przynoszą takich rezultatów, jakich oczekują klientki, dlatego potrzebny jest kompleksowy plan zabiegów poprawiający kondycję piersi. Przy niewielkich problemach pomocne będą maski algowe oraz specjalne maski termoaktywne. Algi wzmacniają skórę, pobudzają fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenu, mocno regenerują oraz przeciwdziałają rozstępom. Odpowiednie preparaty liftingująco- ujędrniające w połączeniu z silnie rozgrzewającą maską będą działać jeszcze intensywniej. Po zabiegu skóra staje się bardziej jędrna i napięta. Przy bardziej zaawansowanych zmianach w wyglądzie biustu konieczne są zabiegi silniej działające. Połączenie elektrostymulacji z ampułką ujędrniającą poprawi przepływ krwi i ładnie uelastyczni skórę. Elektroniczny fitness nasila krążenie krwi i limfy, co poprawia dotlenienie i odżywienie tkanek. Po serii zabiegów powinno być widoczne uniesienie i ujędrnienie piersi. Termolifting biustu to zabieg wykorzystujący promieniowanie podczerwone do podgrzania włókien kolagenowych. W efekcie poprawia się gęstość i jędrność skóry, a fibroblasty zostają pobudzone do kolagenogenezy. Po zabiegu widoczne jest uniesienie obwisłych piersi. Masaż liftingujący połączony z zasysaniem tkanek pod ciśnieniem umożliwia ujędrnienie skóry biustu oraz poprawę jego kształtu. Głęboki endomasaż tkanek nasila krążenie krwi i limfy oraz usuwanie toksyn, skóra dłużej więc wygląda młodo. Jedna z najbardziej zaawansowanych technologii kosmetycznych, przypominająca działaniem aparaty medyczne, idealnie sprawdza się w korekcie biustu. Urządzenie współpracuje z komputerem i za pomocą sond-próbników zbiera informacje o komórkach z obszaru poddawanego zabiegowi. Aparat odczytuje informacje o równowadze wodno-elektrolitowej, pH danej komórki, procesach mikrokrążenia, stopniu regeneracji, dotlenienia danej tkanki i o stopniu detoksykacji. Parametry te analizowane są przez komputer i generowany jest na ich podstawie odpowiedni impuls mikroprądowy, tak by dokonać korekty stanu energetycznego danej tkanki. Piersi są wyraźnie uniesione, skóra bardziej napięta i sprężysta.
więcej w Cabines nr 53