Lomi - Lomi - Hawajski oddech

powrót

Masaż

Tradycyjna hawajska sztuka masażu jest wykorzystywana na tych rajskich wyspach od bardzo dawna. Opiera się na przekonaniu, że przedwieczna energia (Huna) krąży w ciele każdego z nas. Jeśli jej przepływ jest zakłócony, pojawia się stres i ból, a masaż lomi-lomi pomaga usunąć te blokady
muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS

Przygotowanie

Pokój musi być dobrze nagrzany, gdyż pacjent leży okryty jedynie małym ręcznikiem, by jak największa część ciała była odkryta. Prosimy go o położenie się na brzuchu. Zaczynamy od głębokiego oddychania i oczyszczania umysłu ze zbędnych myśli, po czym kładziemy dłonie na skórze pacjenta.

FAZA I - masaż pleców

Na początek Ulna Push, czyli głaskanie i delikatne uciskanie przedramion. Poczynając od szyi, masujemy przedramię wzdłuż, podczas gdy drugą ręką podtrzymujemy je i głaszczemy. Mięsień zostaje rozciągnięty, rozmasowany, a jego włókna odblokowane.

Następnie Ulna Lomi, ugniatanie przedramionami. Od talii aż do ramion ugniatamy mięśnie pleców, prawą dłonią zataczając kółka zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a lewą - w przeciwną stronę. Bardzo ważny jest tutaj właściwy rytm.

Kupele to szybkie ugniatanie kciukami lub dłońmi. Ujmujemy ramię dłońmi i kciukami ugniatamy dość głęboko mięśnie. Pomaga to rozciągnąć, rozgrzać, dotlenić oraz rozluźnić włókna i w ten sposób usunąć napięcia.

Bardzo ważna jest umiejętność wykonywania jednocześnie dwóch ruchów na dwóch strefach ciała, żeby odłączyć mózg i przyspieszyć odprężenie. Kiedy jedna ręka robi Ulna Push na udzie, druga trzyma kostkę i wykonuje nią okrężne ruchy rozluźniające.

Kaomi - kombinacja Ulna Lomi, czyli nacisku przedramieniem na podeszwę stóp, z uciskiem łokciem na łydkę.

więcej w Cabines nr 23

Anne Sophie Gamelin
publikacje Cabines 23
do góry | powrót