Lomi - Lomi - Hawajski oddech

powrót

Masaż

Tradycyjna hawajska sztuka masażu jest wykorzystywana na tych rajskich wyspach od bardzo dawna. Opiera się na przekonaniu, że przedwieczna energia (Huna) krąży w ciele każdego z nas. Jeśli jej przepływ jest zakłócony, pojawia się stres i ból, a masaż lomi-lomi pomaga usunąć te blokady
Kosmetolog - zabiegi

Przygotowanie

Pokój musi być dobrze nagrzany, gdyż pacjent leży okryty jedynie małym ręcznikiem, by jak największa część ciała była odkryta. Prosimy go o położenie się na brzuchu. Zaczynamy od głębokiego oddychania i oczyszczania umysłu ze zbędnych myśli, po czym kładziemy dłonie na skórze pacjenta.

FAZA I - masaż pleców

Na początek Ulna Push, czyli głaskanie i delikatne uciskanie przedramion. Poczynając od szyi, masujemy przedramię wzdłuż, podczas gdy drugą ręką podtrzymujemy je i głaszczemy. Mięsień zostaje rozciągnięty, rozmasowany, a jego włókna odblokowane.

Następnie Ulna Lomi, ugniatanie przedramionami. Od talii aż do ramion ugniatamy mięśnie pleców, prawą dłonią zataczając kółka zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a lewą - w przeciwną stronę. Bardzo ważny jest tutaj właściwy rytm.

Kupele to szybkie ugniatanie kciukami lub dłońmi. Ujmujemy ramię dłońmi i kciukami ugniatamy dość głęboko mięśnie. Pomaga to rozciągnąć, rozgrzać, dotlenić oraz rozluźnić włókna i w ten sposób usunąć napięcia.

Bardzo ważna jest umiejętność wykonywania jednocześnie dwóch ruchów na dwóch strefach ciała, żeby odłączyć mózg i przyspieszyć odprężenie. Kiedy jedna ręka robi Ulna Push na udzie, druga trzyma kostkę i wykonuje nią okrężne ruchy rozluźniające.

Kaomi - kombinacja Ulna Lomi, czyli nacisku przedramieniem na podeszwę stóp, z uciskiem łokciem na łydkę.

więcej w Cabines nr 23

Anne Sophie Gamelin
publikacje Cabines 23
do góry | powrót