Zastosowanie koloru w makijażu cz.2

powrót

Makijaż

Jedną z najczęściej wykonywanych usług w polskich gabinetach kosmetycznych, szczególnie w soboty, jest makijaż ślubny. Panny młode chcą wyglądać jak najpiękniej w tym najważniejszym dla siebie dniu. Większość preferuje makijaż naturalny, wykonany delikatnymi kolorami.
Biotechnologia
Zastosowanie koloru w makijażu cz.2

Kolor i styl w makijażu ślubnym sauté

W poprzednim artykule napisałam, że klientka może się "nie czuć" w makijażu z powodu złego doboru kolorów. Innym powodem może być błędna ocena akcentów, formowania, korygowania, modelowania czy źle wybranego kierunku makijażu.Makijaże wykonane nawet tymi samymi kolorami, ale w innym stylu, mogą się znacznie różnić od siebie. Różnice są widoczne i mogą podnieść lub całkowicie obniżyć jego jakość. Jak zgłębić tajniki stylów makijaży, jeśli mamy do czynienia z kolorami cielistymi?

Dobrzy wizażyści szybko rozwiązują ten problem, łącząc:

  • rodzaj makijażu: np. ślubny sauté,
  • życzenia klientki: np. jej ulubione kolory,
  • typ urody i styl: np. jasna, romantyczna wiosna.

Czy to wystarczy, aby wykonać makijaż upiększający? Wszystko polega na odpowiednim powiązaniu zdolności manualnych, intuicji i wyobraźni, które odpowiadają za naszą kreatywność, i wykształcenia, które pozwala z rozmachem i pewnością siebie zastosować najbardziej wyrafinowane triki wizażystyki. Na czarno-białej fotografii najlepiej widać, czy twarz została upiększona czy nie. Oto przykład:

Dyskretne upiększanie

Trudność makijażu sauté polega przede wszystkim na jego rozumieniu. Nagminnie spotykam się z jego błędną interpretacją. Wiele osób myśli, że "troszeczkę" pomalowane końcówki rzęs, odrobina fluidu i błyszczyku daje efekt makijażu delikatnego. To wielka pomyłka! To jest po prostu makijaż słaby, niedokończony, byle jaki. Od wizażysty oczekujemy makijażu wyjątkowego, subtelnego, lekkiego, który przypomina muśnięcie skrzydeł motyla, jest, ale jakby go nie było.

Dodatkowym utrudnieniem jest przekonanie młodej dziewczyny, która nigdy się nie malowała, dla której nawet krem tonujący to już "za dużo". Cała sztuka polega na tym, aby klientka nadal czuła się sobą, ale jakby w swojej szlachetniejszej wersji. Osiągnięcie takiego efektu wymaga wyjątkowego skupienia.Pomalowanie młodej kobiety dla początkującego wizażysty jest trudniejsze, niż się wydaje. Makijaż ślubny sauté to połączenie dwóch typów makijażu: delikatnego i eleganckiego z trwałym i korygującym. Najsubtelniejszy ze wszystkich odmian, staje się jednocześnie makijażem fotograficznym.Najpierw dobieramy indywidualne kolory cieliste, konsystencje kosmetyków, właściwe techniki i instrumenty pracy.Makijaż powinien być nałożony cieniutką warstewką niczym mgiełka ukrywająca niedostatki skóry, a nie tworzyć skorupę, która zatyka pory i uniemożliwia swobodne oddychanie skóry.Istnieją opracowane przeze mnie metody pudrowania, dzięki, którym puder jest prawie niewidoczny, co zresztą doskonale jest pokazane na filmie instru ktażowym.

Urocze kropeczki

Piegi są wyjątkowo modne i atrakcyjne. Coraz więcej w naszym kraju młodych dziewcząt, które są tego świadome i ostentacyjnie prezentują swój dar urody.

Trik Luizy Lenartowicz

Jeśli chcesz być pieguskiem, wystarczy zastosować kredki do brwi o kolorach szarobrązowym i ciepłym rudawym lub brązowym. Po nałożeniu fluidu, jeszcze przed pudrowaniem, malujemy na całej lub części twarzy delikatne, "milusińskie" kropeczki. Prawda, że to świetna zabawa?

Trwałość

W makijażu ślubnym sauté należy unikać ciężkich konsystencji kosmetyków, które przeznaczone są do maskowania znacznych przebarwień i blizn. Wszystkie ciężkie, pastowe i kompaktowe konsystencje są mocno widoczne, a przez to cera wygląda sztucznie i teatralnie. Mamy przecież do dyspozycji fluidy wodoodporne o przedłużonej trwałości Body and Face Waterproof Make-up, które są jak druga skóra. Wystarczy śladowa ilość transparentnego pudru utrwalającego, a makijaż wytrzyma 72 godziny. Tajemnica tkwi w składzie i sposobie nakładania.Aby makijażowi przedłużyć żywot, możemy zastosować dodatkowe bazy pod i na makijaż. Pamiętajmy jednak, że używanie palców do nakładania i rozprowadzania fluidu osłabia trwałość makijażu.

więcej w Cabines nr 19

Luiza Lenartowicz
publikacje Cabines 19
do góry | powrót