Uroda stóp

powrót

Opis urządzenia

Zabieg upiększający dla stóp jest usługą doskonale wpasowującą się w ofertę gabinetu piękności lub centrum specjalizującego się w zabiegach na dłonie i paznokcie. I choć ciągle lekceważony, spotyka się z dużym uznaniem klientek, które są coraz bardziej wyczulone na punkcie pokazywania zadbanych, pięknych stóp.
Biotechnologia
Uroda stóp

Warto wiedzieć, że jako profesjonalistki od urody, kosmetyczki powinny używać terminu uroda stóp, a nie pedicure, termin ten jest bowiem zarezerwowany dla personelu medycznego. W gabinecie piękności można wykonywać tylko niektóre zabiegi:

  • skracanie paznokci
  • odsuwanie skórek i zrogowaciałego naskórka (można używać szlifierki z pumeksem, żeby efekty były szybsze)
  • usuwanie stwardniałej skóry z pięt i bocznych krawędzi za pomocą pumeksu lub specjalnej tarki do stóp.

Zabronione jest natomiast usuwanie nagniotków, odcisków, pęcherzy, czyli to, co należy do dziedziny medycznej i łączy się z przerywaniem ciągłości skóry. Kosmetyczka nie może używać narzędzi ostrych.

Różne typy zabiegów

Piękne stopy

Ten kompleksowy i relaksujący zabieg trwa około 1,5 godziny. Jest on szczególnie atrakcyjny dla gabinetu, ponieważ przyciąga klientki przez ca- Uroda Zabieg upiększający dla stóp jest usługą doskonale wpasowującą się w ofertę gabinetu piękności lub centrum specjalizującego się w zabiegach na dłonie i paznokcie. I choć ciągle lekceważony, spotyka się z dużym uznaniem klientek, które są coraz bardziej wyczulone na punkcie pokazywania zadbanych, pięknych stóp. WSP. LUC TUISON ANNE-SOPHIE GAMELIN STÓP ły rok: nie przychodzą tylko z chęci zadbania o stopy, ale dla odprężenia i przyjemności.

Klientka siedzi wygodnie na fotelu (może być ogrzewany i masujący), jej stopy masują strumienie wody w specjalnym baseniku do kąpieli stóp, co sprzyja odprężeniu.

Potem zaczyna się właściwy zabieg, którego przebieg jest następujący:

  1. Skrócenie paznokci.
  2. Odsunięcie skórek. W tym celu zaleca się nałożyć najpierw nieco olejku na powierzchnię paznokcia, żeby nie uszkodzić płytki. Nie należy robić tego zbyt mocno, ponieważ stwarza to ryzyko zranienia i uszkodzenia macierzy, która jest bardzo wrażliwa (jej uszkodzenie grozi deformacją paznokcia).
  3. Usunięcie zrogowaciałego naskórka za pomocą pumeksu lub tarki do stóp.
  4. Wykonanie masażu stóp i nóg aż do kolan. Jest to najprzyjemniejsza dla klientki część zabiegu, powodująca największą przyjemność i odprężenie, dlatego warto poświęcić na nią nieco więcej czasu i wykonać masaż szczególnie dokładnie.
  5. Zakończenie zabiegu przez polakierowanie paznokci na wybrany przez klientkę kolor lub nałożenie odżywki.

Domowa pielęgnacja stóp

Ponieważ nie każdy ma czas i środki, by przychodzić do gabinetu kilka razy w tygodniu, po skończonym zabiegu jest idealny moment na zaproponowanie klientce odpowiednich kosmetyków i akcesoriów do pielęgnowania stóp w domu. Zaproponowanie jej specjalnych soli do kąpieli stóp, peelingów i kremów nawilżających jest jak najbardziej na miejscu, ponieważ są to produkty niezbędne dla kobiety, która chce pokazywać stopy z poczuciem, że są zadbane i piękne.

więcej w Cabines nr 11

Anne Sophie Gamelin
Luc Tuison
publikacje Cabines 11
do góry | powrót