Tipsy na obgryzionych paznokciach

powrót

Paznokcie

Problem obgryzanych paznokci dotyka dzisiaj prawie 40 procent wszystkich ludzi. Ta „choroba“, jeśli można ją tak nazwać, często wywołuje koszmar nie tylko u młodych kosmetyczek, ale często jest też problemem nawet tych bardziej doświadczonych.
Kosmetolog - zabiegi
Tipsy na obgryzionych paznokciach

Nakładanie sztucznych paznokci na naturalne, które są obgryzione, jest łatwiejsze, niż się wydaje, ponieważ sposób nakładania przypomina klasyczny. Mimo to trzeba jednak pamiętać o kilku prostych szczegółach.

Już na samym początku dwa elementy muszą być koniecznie brane pod uwagę. Pierwszy z nich ma aspekt czysto techniczny: z pewnością obgryzione paznokcie mają pomniejszoną powierzchnię i są bardziej delikatne niż zwykle. Stąd i praca na nich musi być bardziej subtelna niż normalnie. Nie mniej istotna jest kwestia psychologiczna i zachowanie wobec klientki. To złe przyzwyczajenie jest często zapoczątkowane już w dzieciństwie, dla wielu z nich jest bardzo krępujące i często jest powodem do wstydu, a nawet kompleksów. Obgryzanie paznokci ma ponadto często podłoże psychologiczne. Klientka może okazać się niezwykle wrażliwa, dlatego takim kobietom często trzeba dodawać odwagi i podtrzymywać je na duchu.

Przebieg zabiegu

95 procent klientek, które obgryzają sobie paznokcie, na pewno będzie potrzebowało manicure'u, ponieważ ich paznokcie są generalnie bardzo małe, bardzo zniszczone, a skóra wokół nich jest często podrażniona. To istotna różnica, ponieważ w przypadku normalnego zabiegu jedna z ważniejszych zasad brzmi: nigdy nie wolno robić manicure'u przed nałożeniem sztucznych paznokci! Dlatego też takie produkty i zabiegi jak kąpiel w ciepłej wodzie, używanie środków zmiękczających, oliwki do skórek i tłustych produktów jest niedopuszczalne. Zabieg można wykonać jedynie za pomocą specjalnego patyczka do odsuwania skórek. Dzięki niemu otrzymuje się również nieco większą powierzchnię, na którą nakłada się tipsa, a wszystkie martwe skórki zostaną w usunięte, bez potrzeby ich wycinania. Po tym podstawowym etapie przygotowawczym krok po kroku następuje klasyczne nakładanie tipsa. Należy jednak pamiętać cały czas o kilku ważnych punktach.

1. Odtłuszczenie paznokci

Paznokcie osób, które je obgryzają, są często bardziej tłuste i bardziej wilgotne niż normalnie. To efekt kontaktu ze śliną. Ten gest wkładania palców do ust powoduje nie tylko wilgotnienie paznokci, ale i ich większą wrażliwość wywołaną przez kontakt ze śliną, która zawiera kwaśne pH. Paznokcie trzeba będzie więc odtłuścić - w przeciwieństwie do tradycyjnego zabiegu - dwukrotnie, żeby stały się naprawdę suche i żeby móc przejść do następnego etapu.

2. Matowanie paznokci

W ten etap wkrada się często przyzwyczajenie i wykonuje się go odruchowo, ale w tym przypadku trzeba to robić szczególnie dokładnie. Zwłaszcza zaś w okolicy skórek i w obrębie półksiężyców, które są na paznokciach naturalnych. W ten sposób uzyskuje się większą przyczepność żelu, który ma zdecydowany wpływ na utrzymywanie się tipsa na naturalnym paznokciu.

więcej w Cabines nr 6

Anne Sophie Gamelin
publikacje Cabines 6
do góry | powrót