Makijaż oczu

powrót

Makijaż

W naszym cyklu poświęconym makijażowi i jego poszczególnym fazom, po rozdziale poświęconym podkładowi, nadszedł czas na przestudiowanie makijażu oczu. Podczas pracy nad makijażem (z wyjątkiem makijażu wieczorowego lub typu „koktajl“, kiedy to intensywnie pomalowane mogą być dwa elementy) wybieramy miejsce, które będzie najbardziej podkreślone. Mogą to być oczy lub usta.
Kosmetolog - zabiegi
Makijaż oczu

Przedstawiamy pracę, jaką należy wykonać, aby zrobić makijaż na dzień, w którym główny nacisk położymy na oczy. Osoba pomalowana w ten sposób cały czas będzie wyglądała naturalnie.

Etap 1: Przygotowanie powiek

Aby nałożyć cienie, lekko pudrujemy powieki i dolną część oka pudrem o nieco jaśniejszej tonacji niż karnacja modelki. Jeśli tego nie zrobimy, w niektórych miejscach do powieki „przyczepi się“ większa ilość cieni. Jest wtedy ryzyko powstania na powiece ciemniejszych plam, które są trudne do usunięcia bez zepsucia całego makijażu.

Etap 2: Zatuszowanie podkrążonych oczu

Za pomocą średniej wielkości pędzelka (12 mm) nakładamy cień do powiek w jasnym, najlepiej białym lub beżowym kolorze, który dobierany jest w zależności od karnacji modelki. Nakładamy go we wgłębieniu powstałym w punkcie złączenia nosa i kącika oka. Następnie rozcieramy go na górną część powieki i nakładamy odrobinę pod brwi oraz na ciemne miejsca pod okiem. Kiedy malujemy klientkę, cały czas musimy mieć na uwadze najważniejszą zasadę gry światłocieni: cienie pogłębiają rysy, natomiast światło wizualnie zwiększa objętość. W celu wzmocnienia tego rezultatu, zwiększenia otwarcia oka i jeszcze większego podkreślenia rysów twarzy, możemy także rozjaśnić najwyższy punkt brwi, nakładając tam odrobinę jasnych cieni.

Etap 3: Praca nad wycieniowaniem kolorów

Używamy trzech różnych odcieni: jasnego, błyszczącego i ciemnego. Każdy z tych cieni posiada ściśle określone miejsce w makijażu powiek:

  • jasny - w jego skład wchodzą: biały, beżowy i kolory pastelowe. Zazwyczaj nakładamy go na jedną trzecią powieki, w wewnętrznym kąciku oka;
  • błyszczący - w jego skład wchodzą: pomarańczowy, różowy i miedziany; są to kolory żywe, które zazwyczaj nakładamy na drugą część powieki, nad tęczówkę, aby rozjaśnić spojrzenie i podkreślić kolor oczu; po raz kolejny wybór koloru będzie podstawowym czynnikiem podkreślającym oczy;
  • ciemny lub brązowy nakładamy na zewnętrzną część powiek, aby uwydatnić budowę oka i podkreślić lub skorygować linię spojrzenia.

więcej w Cabines nr 4

Stéphanie Gaillet-Knecht
publikacje Cabines 4
do góry | powrót