Magiczne sztuczki manicurzystki

powrót

Paznokcie

W ostatnim numerze zaprezentowaliśmy Państwu trzy podstawowe metody nakładania sztucznych paznokci. Wybór sposobu zależy oczywiście od Was. Czasem jednak i najlepszym profesjonalistkom zdarzają się problemy i wypadki przy pracy. Jak im zaradzić? Dziś, odpowiadając na najbardziej nurtujące Was pytania, prezentujemy kilka trików, które pomogą Wam wyjść z opresji w trudnych sytuacjach.
muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
Magiczne sztuczki manicurzystki

Czasami żywica się nie utwardza i kruszy się podczas piłowania.

Żywica akrylowa powinna być stosowana na gorąco. Nie znosi ona zimna, które przeszkadza jej w wysychaniu. W salonie należy utrzymać odpowiednią temperaturę, aby to osiągnąć, można zastosować odpowiednie programatory, które uruchamiają ogrzewanie godzinę lub dwie przed rozpoczęciem zabiegu, aby wyrównać temperaturę pomieszczenia. Dodatkowo niektóre klientki przychodzą ze zmarzniętymi rękami: należy je ogrzać przed nałożeniem żywicy. Wystarczy kilkuminutowy kompres rozgrzewający. W ten sposób żywica lepiej przylgnie i się nie pokruszy.

Z czasem żywica gorzej przylega i gęstnieje podczas pracy, aż w końcu jej prawidłowe nałożenie staje się niemożliwe.

Przy nakładaniu żywicy najważniejszy jest pędzelek. Nie mogą się na nim znajdować żadne pozostałości z poprzedniego zabiegu. Płyn akrylowy w formie kształtującej musi być bardzo jasny i przezroczysty (trzeba go zmienić, jeśli zawartość jest zbyt gęsta). Należy również zwrócić uwagę, aby nigdy nie wlewać ponownie już użytego płynu akrylowego do oryginalnego pojemnika: resztki proszku akrylowego wymieszane z produktem obniżą jakość i spowodują gęstnienie mieszaniny.

Żywica akrylowa nie znosi szybkich zmian temperatur - ani zbyt wysokiej, ani zbyt niskiej. Należy więc pracować w pomieszczeniu o umiarkowanej temperaturze.

Żywica żółknie, dlaczego?

Niektóre dostępne na rynku żywice są chronione przed żółknięciem. Zmiana koloru może się jednak zdarzyć, gdy używany płyn nie jest idealnie przezroczysty lub gdy jest on wymieszany z resztkami proszku pozostawionymi na pędzelku. Należy wyrzucić produkt, dokładnie wypłukać formę przed jej ponownym napełnieniem płynem akrylowym. Jest również zalecane nieużywanie butelek o akrylowej pompce. Tak jak w poprzednim przypadku, pędzelek musi być zawsze oczyszczany przed jego ponownym zanurzeniem w płynie; używany płyn akrylowy nie może być ponownie wlany do oryginalnej butelki.

Żel UV kurczy się podczas procesu katalizy pod lampą UV.

Przede wszystkim żel UV musi być nakładany odpowiednio grubą warstwą. Następnie - praca z użyciem żelu powinna się odbywać w pomieszczeniu o dość wysokiej temperaturze, ponieważ zimno powoduje jego utwardzanie się i sprzyja kurczeniu się żelu podczas suszenia pod lampą UV.

więcej w Cabines nr 3

przy współpracy Dominique Torres
Anne Sophie Gamelin
publikacje Cabines 3
do góry | powrót