Makijaż kompozycja kobieta ptak

powrót

Makijaż

Wykonywanie makijażu kompozycji jest praktyką pozwalającą na niemal nieograniczoną swobodę, jeśli chodzi o artystyczną fantazję wizażystki.
muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
Makijaż kompozycja kobieta ptak

Podstawową zasadą jest dokładne przyjrzenie się naturalnym rysom twarzy, nasycenie się nimi, by potem puścić wodze fantazji. Obserwacja kształtu twarzy, jej rysów i mimiki może nasunąć skojarzenia... na przykład ze zwierzęciem. Chodzi o to, by makijaż podkreślał te cechy, które skłoniły wizażystkę do wyboru określonej kompozycji. Wszystko to stanie się bardziej jasne dzięki pracy na modelce.

Nasza modelka ma delikatne rysy, oczy w kształcie migdała, przenikliwe spojrzenie. Skojarzenie z głową ptaka nasuwa się nieodparcie.

Cała przedstawiona poniżej praca będzie miała na celu podkreślenie tych naturalnych rysów, by przejść od „podobieństwa“ do „wyglądu“.

Wykonanie makijażu - Twarz

1. etap Nakładanie podkładu

Podkład jest nieznacznie, ćwierć tonu zaledwie, jaśniejszy niż naturalna karnacja modelki, żeby makijaż był bardziej wyrazisty. Nakładamy jasnobeżowy podkład w formie fluidu, jako że skóra naszej modelki nie ma jakichś szczególnych niedoskonałości.

2. etap Tuszowanie podkrążonych oczu

Widoczne naturalne podkrążenia oczu zostaną skorygowane za pomocą jasnego korektora w sztyfcie, żeby powierzchnia wokół nich była maksymalnie wygładzona. Kosmetyk ten jest nakładany na wewnętrzny kącik oka, w bruzdę stworzoną przez krawędź nosa, a następnie przeciągany wzdłuż dolnych rzęs oraz w okolice nasady brwi.

3. etap Modelowanie twarzy

Teraz zaznaczymy zarys policzka tłustą kredką, dzięki której rezultat będzie bardziej widoczny niż uzyskany za pomocą pudru. W tym celu nakładamy brunatną tłustą kredkę na wklęsłość poniżej kości jarzmowej (kości policzkowej), wykonując linię od skroni w kierunku nosa, nie przekraczając jednak końca kości. Ta linia jest następnie rozcierana palcami lub pędzelkiem ku dołowi twarzy. Ma szerokość około 2 lub 3 cm.

4. etap Utrwalenie podkładu

By utrwalić podkład, nakładamy puszkiem sypki półprzejrzysty puder na całą twarz i szyję. Możemy teraz kontynuować makijaż za pomocą suchych kredek.

więcej w Cabines nr 2

Stéphanie Gaillet-Knecht
publikacje Cabines 2
do góry | powrót