Hotel Miejsce spotkań

powrót

Marketing

Szkolenia, prezentacje, spotkania biznesowe... Tego rodzaju wydarzenia bardzo często trwają więcej niż jeden dzień/wieczór. Organizując kilkudniową imprezę, warto dobrze wybrać hotel, w którym się ona odbędzie. Na co zwracać uwagę, czego oczekiwać?
Kosmetolog - zabiegi
Hotel Miejsce spotkań

Lokalizacja

Miasto, góry, jeziora czy morskie wybrzeże? Musimy przede wszystkim uwzględnić czas i wygodę dojazdu dla wszystkich uczestników spotkania, żeby nie okazało się, że ewentualna podróż (albo stanie w korkach) zajmą więcej czasu niż sam event. Ważne jest również otoczenie hotelu, zwłaszcza jeśli impreza zakłada czas wolny. Możliwość spacerów w okolicy, widoki, jakie goście mogą podziwiać w przerwach, i powietrze, jakim będą oddychać... To wszystko wpływa na samopoczucie gości i ich efektywność.

Oferta dla biznesu

Warto wybrać hotel mający doświadczenie w organizacji danego typu imprez, specjalizujący się w tego rodzaju działalności. Już na etapie negocjacji sprawdźmy, na ile elastyczny jest właściciel obiektu i w jakim stopniu może wyjść naprzeciw naszym ocze- Jeżeli chcemy zaimponować gościom – wybierzmy hotel specjalizujący się w danym rodzaju kuchni (lokalnej, włoskiej, orientalnej, ludowej itp.). Potrawy powinny być zawsze świeże i przygotowywane z najlepszej jakości surowców. Spa i wellness Po wyczerpującym dniu gościom należy się chwila relaksu i odprężenia. Dlatego najlepszym wyborem będzie obiekt z profesjonalnym zapleczem spa i wellness. Basen, sauny, strefy relaksu, gabinety kosmetyczne, siłownia – nasi goście z pewnością chętnie z tego skorzystają. Warto jednak sprawdzić referencje danego hotelu w tej kwestii. Niestety w wielu z nich „spa” to tylko przyciągająca nazwa, za którą stoi nijakość i brak profesjonalizmu. Atrakcje dodatkowe Stadnina koni, stok narciarski, możliwość pożeglowania, ciekawe miejsca do zwiedzania – to tylko niektóre z atrakcji, jakie mogą umilić pobyt naszym gościom. To również aspekt, który dobrze jest uwzględnić przy planowaniu imprezy. CDN... To oczywiście bardzo skrótowe potraktowanie tematu. W kolejnych numerach postaramy się omówić zagadnienie dokładniej. Tymczasem – życzymy udanych wyborów! Michał Domański kiwaniom. W dobrych hotelach danej grupie przydzielany jest specjalny opiekun, pozostający do dyspozycji organizatorów. Jasne od początku do końca powinny być zasady rozliczeń, a koszty precyzyjnie określone.

Zaplecze konferencyjne

Jeżeli spotkanie uwzględnia pokazy i prezentacje, sprawdźmy zaplecze konferencyjne hotelu. Tu znaczenie ma wszystko – wielkość i „ustawność” sal, ich akustyka, możliwość zaciemnienia i to, czy są klimatyzowane. Sprawdźmy, czy hotel dysponuje wyposażeniem w rodzaju rzutnika, profesjonalnego nagłośnienia i oczywiście bezpłatnym bezprzewodowym internetem.

Restauracje i catering

Tu liczy się zarówno jakość potraw oferowanych w hotelowej restauracji, jak i elastyczność w organizacji cateringu. Jeżeli chcemy zaimponować gościom – wybierzmy hotel specjalizujący się w danym rodzaju kuchni (lokalnej, włoskiej, orientalnej, ludowej itp.). Potrawy powinny być zawsze świeże i przygotowywane z najlepszej jakości surowców.

Spa i wellness

Po wyczerpującym dniu gościom należy się chwila relaksu i odprężenia. Dlatego najlepszym wyborem będzie obiekt z profesjonalnym zapleczem spa i wellness. Basen, sauny, strefy relaksu, gabinety kosmetyczne, siłownia – nasi goście z pewnością chętnie z tego skorzystają. Warto jednak sprawdzić referencje danego hotelu w tej kwestii. Niestety w wielu z nich „spa” to tylko przyciągająca nazwa, za którą stoi nijakość i brak profesjonalizmu.

Atrakcje dodatkowe

Stadnina koni, stok narciarski, możliwość pożeglowania, ciekawe miejsca do zwiedzania – to tylko niektóre z atrakcji, jakie mogą umilić pobyt naszym gościom. To również aspekt, który dobrze jest uwzględnić przy planowaniu imprezy.

CDN...

To oczywiście bardzo skrótowe potraktowanie tematu. W kolejnych numerach postaramy się omówić zagadnienie dokładniej. Tymczasem – życzymy udanych wyborów!

Michał Domański
publikacje Cabines 66
do góry | powrót