Metamorfoza Zabiegi gabinetowe

powrót

Metamorfoza

Metamorfoza, którą przeszły panie Wiesława Mędrzycka i Ewa Jabłońska, miała charakter holistyczny. Oprócz aspektów czysto fizycznych objęła zmianę wewnętrzną, związaną z samoakceptacją i szeroko pojętym podejściem do życia – zarówno w wymiarze wewnętrznym, jak i zewnętrznym. Jednak to, co przede wszystkim rzuca się w oczy, to radykalna poprawa kondycji skóry obu pań i ogólne fizyczne odmłodzenie. Ten aspekt Metamorfozy to efekt precyzyjnie dobranych i perfekcyjnie wykonanych zabiegów gabinetowych oraz pielęgnacji domowej. Przyjrzyjmy się bliżej najważniejszym zabiegom, jakim poddane zostały obie panie.
Muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
Metamorfoza Zabiegi gabinetowe

Za ten kosmetyczny aspekt metamorfozy odpowiedzialna jest pomysłodawczyni i koordynatorka całego przedsięwzięcia, pani Katarzyna Kielar, właścicielka opolskiego salonu Wyspa Harmonii. Jak sama przyznaje, kuracja gabinetowa była niespotykanie intensywna. Odstępy czasowe pomiędzy poszczególnymi zabiegami były często krótsze, niż wynikałoby to z oficjalnych zaleceń. Jednak w tym przypadku można sobie było na takie odstępstwo od norm pozwolić, przede wszystkim dlatego, że postępy w poprawie stanu cery obu pań były bezprecedensowo szybkie. Podstawowym tego powodem był właśnie holistyczny charakter przemiany – naocznie można było się przekonać o tym, jak ważna w tego rodzaju procesie jest synchronizacja aspektów kosmetycznych, dietetycznych i psychologicznych. To, w połączeniu z doświadczeniem i wiedzą, pozwoliło zmieścić wszystkie procedury w trzech miesiącach i osiągnąć pożądane efekty.

Zabiegi obejmowały twarz, szyję i dekolt u obu pań. W obydwu przypadkach wykonana została epilacja brwi i nadanie im odpowiedniego kształtu. W salonie zadbano również o piękne dłonie finalistek, wykonując manicure pielęgnacyjno-leczniczy. Nie zapomniano o stopach, które wymagały dopieszczenia – pedicure został wpisany w plan zabiegów. Cała terapia połączona była z kuracją domową kosmeceutykami Environ.

Opisy zabiegów i efektów zostały tu rozdzielone – jednak należy podkreślić, że ich skuteczność była skutkiem działania kompleksowego i w wielu przypadkach trudno przypisać określony efekt wyłącznie danej procedurze.

Pani Ewa Jabłońska

Diagnoza

Cera wołała o natychmiastową pomoc. Pani Ewa od lat zmagała się z ciężkim trądzikiem – tu nie pomagały nawet kolejne konsultacje i leczenie dermatologiczne. Poza tym cera była bardzo reagująca, z przebarwieniami pozapalnymi, z naczynkami, pigmentacją oraz reakcjami alergicznymi.

Cel

Celem kuracji gabinetowej i domowej było przede wszystkim pozbycie się uporczywego trądziku, przebarwień pozapalnych, pigmentacji i rozszerzonych porów. W wyniku zabiegów miała nastąpić wyraźna poprawa gęstości skóry, silne nawilżenie i odżywienie; w efekcie – wizualne odmłodzenie.

Zabiegi

 1. Oczyszczanie i odpowiednie przygotowanie cery za pomocą ultradźwięków
 2. Terapia witaminowa dermokosmetykami Environ
 3. Mezoporacja
 4. Zabieg falami radiowymi Focus RF
 5. Zaffiro Thermolifting
 6. Zabieg z użyciem kwasu mlekowego - peeling LACM

Pani Wiesława Mędrzycka

Diagnoza

Na twarzy pani Wiesławy czas nieubłaganie zaznaczył swój ślad. Było na niej sporo zmarszczek, a owal zmienił się pod wpływem czasu i grawitacji. Bardzo wyraźnie zaznaczone były bruzdy wargowo-nosowe, zmarszczki wokół oczu, rozszerzone pory.

Cel

Oczyszczenie oraz wyciszenie skóry, pozbycie się trwałego rumienia oraz drobnych naczynek, zmniejszenie rozszerzonych porów, redukcja zmarszczek, pigmentacji, głębokie nawodnienie oraz regeneracja.

Zabiegi

 1. Oczyszczanie i odpowiednie przygotowanie cery za pomocą ultradźwięków
 2. Terapia witaminowa dermokosmetykami Environ
 3. Zabieg falami radiowymi Focus RF
 4. Mezoporacja
 5. Zaffiro Thermolifting
 6. Zabieg z użyciem kwasu mlekowego - peeling LACM

więcej w Cabines nr 67

Michał Domański
publikacje Cabines 67
do góry | powrót