Urządzenia modułowe Funkcjonalne rozwiązanie

powrót

Technologie

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić gabinet estetologiczny czy medical spa bez profesjonalnych urządzeń. Wielu właścicieli tego rodzaju punktów staje przed trudnym wyborem – na jakie urządzenie się zdecydować, które zabiegi będą najbardziej pożądane przez klientów? Rozwiązaniem tych dylematów może być decyzja o zakupie urządzenia modułowego.
Biotechnologia
Urządzenia modułowe Funkcjonalne rozwiązanie

Świadomość klientów salonów estetologicznych jest coraz większa. Wielu z nich dokładnie wie, czego oczekiwać po wizycie, a dostęp do informacji – choćby za pośrednictwem internetu – sprawia, że oczekiwania popierają konkretną wiedzą na temat dostępnych na rynku estetycznym technologii. Oczywiście w profesjonalnym salonie wciąż największym autorytetem jest kompetentny kosmetolog, jednak możliwość wyjścia naprzeciw wszelkim możliwym oczekiwaniom klientów jest mocnym atutem na konkurencyjnym rynku. Dlatego właśnie dąży się do tego, by liczba dostępnych procedur zabiegowych była jednocześnie kompleksową ofertą estetologiczną. Technologie z pogranicza medycyny estetycznej i kosmetologii oraz korzyści zabiegowe, jakie można dzięki nim osiągnąć, stają się rynkowym standardem, który otwiera wiele możliwości, ale i stawia przed właścicielami nowe wyzwania.

Koszty i przestrzeń

Problem podstawowy to oczywiście koszty związane z zakupem (bądź leasingiem) urządzeń i ich serwisowaniem. To są poważne wydatki i czasami ciężko podjąć decyzję o ich poniesieniu, kiedy nie ma się pewności wygenerowania zysków na oczekiwanym poziomie. Urządzeń nie kupuje się przecież po to, by ozdabiały gabinet, ale by podnosiły jego prestiż i przynosiły dochód. Drugim problemem bywa ograniczona ilość miejsca w gabinecie i jego wystrój. Dbamy o to, by wnętrza były estetyczne, urządzone w sposób spójny i klimatyczny. Nadmiar sprzętu może po prostu zaburzyć tę harmonię. To w połączeniu z brakiem pewności co do rentowności ewentualnego zakupu stawia potencjalnego nabywcę w kłopotliwej sytuacji.

Rozwiązanie uniwersalne

Te dylematy stanęły u podstaw opracowania urządzeń hi-tech, które łączą kilka funkcji w jednym. Najbardziej trafne wydaje się nazwanie ich urządzeniami modułowymi bądź profesjonalnymi platformami. Urządzenia tego rodzaju mają wspólną „bazę”, która obsługuje różnego rodzaju głowice zabiegowe.

Wydatek racjonalny

Podstawowym walorem urządzeń modułowych jest redukcja kosztów, jakie ponosi właściciel kliniki. Mimo że są one nieco droższe niż te przeznaczone do jednego rodzaju zabiegów, to kiedy rozbijemy owe koszty na poszczególne technologie, jakie mamy do dyspozycji – okazuje się, że możemy bardzo dużo zaoszczędzić. Co więcej, decydując się na zakup tego rodzaju aparatury, nie musimy od razu kupować głowic do wszystkich zabiegów, jakie można dzięki niej wykonać. Na początek można ograniczyć się do tych, które z pewnością uznamy za przydatne, a w przyszłości – w oparciu o rynkowe trendy i oczekiwania klientów (oraz oczywiście własne możliwości finansowe) – zdecydować się na ewentualne „dozbrojenie” urządzenia w kolejne funkcje. Dzięki temu zyskujemy lepszą kontrolę i racjonalizację wydatków.

Multifunkcjonalność

Spektrum technologii dostępnych w profesjonalnych urządzeniach modułowych jest ogromna. Pozwalają one na wykonanie zabiegów medycyny estetycznej i kosmetologii, a tym samym kompleksową pielęgnację zarówno twarzy, jak i ciała. Nowoczesne technologie umożliwiają dotarcie do głębszych warstw skóry właściwej i tkanki podskórnej, co gwarantuje skuteczne i trwałe rezultaty, m.in.: wypełnienie zmarszczek, likwidacja bruzd, redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej, zagęszczenie i ujędrnienie skóry. Przykładem mogą być choćby włoskie urządzenia Biotec Italia. Aparatura FusioMed łączy takie procedury zabiegowe jak termolifting, radiofrekwencja igłowa z vacuum, kriolipoliza, sonotermolipoliza, diatermia i drenaż limfatyczny oraz tripolarne fale radiowe. Z kolei platformę IntraJect, opartą na technologii plazmy azotowej, można wyposażyć w dodatkowe moduły, takie jak: peeling kawitacyjny i sonoforeza wysokiej mocy, radiofrekwencja igłowa z elektroporacją oraz fala radiowa z mezoterapią bezigłową. Innym przykładem urządzenia o charakterze modułowym jest XLase Plus, łączące w jednym korpusie technologie laserowe oraz kalibrowane światło pulsacyjne. Otwiera to możliwość wykonania wielu zabiegów z zakresu epilacji, fotoodmładzania, zamykania naczyń, usuwania przebarwień i walki z wieloma problemami skórnymi.

Ogromną zaletą urządzeń modułowych jest oszczędność miejsca. Jest to szczególnie istotne w przypadku mniejszych, kameralnych salonów, gdzie ważna jest atmosfera, klimat wnętrza i spójny wystrój. W tego typu miejscach profesjonalne platformy hi-tech to właściwie jedyne racjonalne rozwiązanie. Warto zaznaczyć, że niektóre z nich mają możliwość odłączenia poszczególnych głowic i wykonywania zabiegów na więcej niż jednym stanowisku terapeutycznym. Dodatkową korzyścią jest fakt, że ewentualna usterka nie unieruchamia całego urządzenia i w przypadku czynności serwisowych wciąż możemy świadczyć usługi i wykonywać zabiegi.

Jakość jest ważna!

Wybór urządzeń wielofunkcyjnych na rynku jest dość duży. Decydując się na ewentualny zakup, warto bardzo dokładnie przeanalizować wszystkie technologie i możliwości zabiegowe, jakie oferuje dana platforma. Zwróćmy również uwagę na renomę producenta oraz jakość serwisu i obsługi okołosprzedażowej dystrybutora sprzętu. To pozwoli nam uniknąć wielu przykrych niespodzianek i zaoferować klientom usługi na najwyższym poziomie.

Konsultacja merytoryczna:
Joanna Łyjak
Biotec Lasers Polska
Michał Domański
publikacje Cabines 81
do góry | powrót