Lakiery do paznokci na wiosnę i lato – świat kolorów

powrót

Paznokcie

Lakiery do paznokci to produkty, które stale podążają za modą. I to w różnym stylu – nie tylko dyskretnym i eleganckim, ale też szalonym i fantazyjnym. Przedstawiamy paletę kolorystyczną, która będzie modna w nadchodzących sezonach wiosennym i letnim.

Tego roku znowu mamy mnóstwo rozmaitych odcieni, które będą modne. Dla każdego coś miłego.
Na pierwszy plan wysuwa się paleta kolorów pastelowych, od zieleni do różu, przez niebieski i – niezmiennie modny – koralowy. Wiosna będzie nawiązywać do nut delikatnych, przypominających kolory wiosennych kwiatów. Można też pokusić się o pastelowo tęczowy manicure w wersji „baby”.

Latem modna będzie również czystość bieli. Do tego pastelowe odcienie miętowej zieleni, wodnego niebieskiego i koralowego.

Inny trend, wcale nie gorszy, bo obecny już od jakiegoś czasu, manicure nude, wychodzi znowu na scenę. Wiosną powracamy do niego, ale w ciemniejszym tonie. Kolory nude są ciemne, eleganckie i lekkie, co zapewnia dyskretny, ale efektowny wygląd. Od kremowego, niemal przezroczystego różu, do neutralnego kasztanowego, przechodząc przez jasny karmelowy.

Innym trendem są ciągle modne odcienie perłowe. Podobnie jak lakiery „z efektem specjalnym”, chociaż te nieco usuwają się w cień.

Tego lata popularne będą też lakiery i top coat nadające efekt trójwymiarowości. Na przykład czarny lakier z błyszczącymi drobinkami albo top coat dający efekt holograficzny. Ostatnim trendem są lakiery wykończeniowe z zatopionymi w nich drobinkami w kształcie serduszek lub kwiatków.

Nail art

Tego lata „accent nails” można robić na wszystkich paznokciach. Chodzi o trend ozdabiania rysunkami, naklejkami i innymi dekoracjami tylko jednego paznokcia w dłoni. Odwrócony french, nazywany moon manicure, nadal jest modny. Podkreśla się w nim nie wolny brzeg paznokcia, tylko lunulę, która tworzy półksiężyc. Firma Essie ostatnio promowała trend nail contouring, czyli jeszcze inną wariację na temat manicure’u francuskiego – z obramowaniem paznokcia jaśniejszym niż środek, podobnie jak w klasycznym frenchu, ale nie na wolnym brzegu, tylko z drugiej strony.

Pozwólcie sobie więc na kreatywności i wybierajcie swobodnie spośród tysiąca kolorów.

Julie Palmero

 

muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS