Zabiegi sezonowe: wiosenna odnowa

powrót

Wiedza

Od pierwszych mocniejszych promieni słońca kobiety zmieniają garderobę – wykładają krótsze sukienki i spódnice, odkrywają coraz więcej ciała, pokazują ramiona i nogi. Chcą więc wyglądać szczupło, świeżo, zgrabnie i pięknie. Czego potrzeba klientkom salonów kosmetycznych na wiosnę? O tym opowie Catherine Leroy, która proponuje dwa intensywne zabiegi, które najlepiej odpowiadają na wiosenne potrzeby klientek.
Zabiegi sezonowe: wiosenna odnowa

Wiosna, niemal wszystkim kojarząca się z budzeniem się do życia, oznacza odnowę, i to wszechstronną. To znakomity czas, żeby przeprowadzić kurację odtruwającą organizm, rewitalizującą i energetyzującą.

Energia wiosny ma wibrację o naturze jang (zgodnie z zasadami tradycyjnej medycyny chińskiej). Jest to energia silna, gwałtowna, jej wzrost często przyczynia się do wybuchów złości i migren. Jest to więc idealna pora dla osób o charakterze jang. Dobrze jest zadbać o odtrucie wątroby i uspokojenie organizmu – drenaż limfatyczny i akupresura ukoją nadmierny wewnętrzny ogień.

Jest to również dobry moment na rozmaite kuracje. Krew zaczyna krążyć żywiej, dlatego wszelki nadmiar lub niedobór wywołuje zachwianie równowagi. Trzeba uwolnić ciało od toksyn i ubocznych produktów przemiany materii nagromadzonych zimą, żeby pobudzić metabolizm. Wiosna to świetna pora na taką kurację.
Jeśli chodzi o ciało, warto poświęcić czas na modelowanie, drenaż i detoksykację, żeby powitać nowy sezon bez bagażu zimowych kilogramów i ociężałości.

Kuracja wyszczuplająco-ujędrniająca

Pozwala odzyskać ładną sylwetkę, wyrzeźbić ją. Jest zalecana osobom z nadmiarem tkanki tłuszczowej, cellulitem, zwiotczeniem skóry oraz kobietom po porodzie. Łączy ona techniki manualne, masaż podciśnieniowy, owijanie ciała i naukę poprawnego oddychania, które jest kluczowe dla organizmu – umożliwia właściwe natlenienie komórek i sprzyja metabolizmowi.

Żeby poprawić wygląd ciała, trzeba je „zaszokować” – to znaczy za pomocą różnych zabiegów pobudzić metabolizm i sprawić, że ciało „zrozumie”, że powinno się obudzić.

Kuracja energetyzująca

Pozwala odzyskać formę i witalność. Jest znakomita po zimie, ponieważ wczesną wiosną wiele osób narzeka na zmęczenie, podatność na choroby sezonowe (przeziębienie, grypa, angina). Jest też bardzo dobra dla kobiet po porodzie, osób z obniżonym nastrojem, po zabiegach chirurgicznych albo po prostu wtedy, kiedy czujemy chęć na odrobinę rozpieszczenia.

W tym celu proponuję zabiegi bodywrappingu (owijania) z ciepłymi maskami na całe ciało, z dodatkiem składników pobudzających, rozgrzewających. Świetne są także masaże ciepłymi kamieniami, stemplami.

Catherine Leroy

muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS