Halloweenowy potwór – makijaż krok po kroku

powrót

Makijaż

Czy nam się to podoba, czy nie, amerykański zwyczaj malowania się i zabawy z okazji święta zmarłych przenika do innych krajów. Mali i duzi chcą wtedy zaprezentować się w odpowiednim stroju i makijażu, przeobrażając się na kilka godzin w potwory, wampiry i czarownice. Farby wodne do malowania ciała i tradycyjne kosmetyki do makijażu pozwolą wyczarować prawdziwego potwora halloweenowego.

Co to są farby wodne?

Jak wskazuje nazwa, są to suche pigmenty, które aktywuje się przez dodanie wody. Po zwilżeniu farba nabiera konsystencji gwaszu i można ją nakładać bezpośrednio na skórę. Używa się tych farb do makijażu dla dzieci, artystycznego (body i face painting). Dostępne są kolory matowe, opalizujące, a nawet fluorescencyjne. Można je mieszać i nakładać warstwami.

Demakijaż jest szybki i łatwy – idealne rozwiązanie na zabawę halloweenową. Pokażemy więc, jak wyczarować farbami potwora o wielkich zębach.

1.

Gąbką do podkładu nałożyć farbę w kolorze khaki na całą twarz, a także na widoczne części ciała, których nie zakrywa ubranie. Zmieszać ten sam kolor z białą farbą, żeby uzyskać jaśniejszy odcień i nałożyć go na środek czoła, grzbiet nosa, podbródek i policzki. To pozwoli rozświetlić twarz.

2.

Wyrzeźbić twarz za pomocą koloru fioletoworóżowego albo śliwkowego. Nakładać farbę pędzlem do powiek. Pomalować skronie, bruzdy policzkowe, dół brody, miejsce nad brwiami, ruchomą powiekę i wewnętrzny kącik oka.

3.

Za pomocą pędzelka do nakładania eyelinera albo do ust pomalować usta fioletową farbą. Usta powinny zaczynać się pod nosem i kończyć pod linią dolnej wargi. Namalować następnie poziome bruzdy pod ustami, potem na czole, narysować mocne łuki brwiowe. Taki makijaż sprawi, że twarz wyda się obca, a nawet agresywna. Każda linia powinna być czysta i wyraźna w górnej części, a rozmyta w dolnej, co zapewni wrażenie głębi, trójwymiarowości.

4.

Cieniutkim pędzelkiem do eyelinera i białą farbą namalować zęby.

5.

Namalować obrys ust i pomalować wnętrze na czarno. Używamy tu pędzelka do ust. Pozostają do namalowania dziąsła – malujemy je pod czarny obrysem ust tym samym pędzelkiem i brązową lub kasztanową farbą.

6.

Zakończyć makijaż namalowaniem ran na czole, brodzie i dekolcie. Najlepiej użyć do tego szablonu. Można tez posłużyć się aerografem.

Na koniec obrysowujemy kontury oczu czarną farbą – to pogłębi spojrzenie i będzie ostatnim muśnięciem.

 

Stéphanie Bernard

 

muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS