Zachowaj młodość, stosując kolagen naturalny

powrót

Kosmetologia

Kolagen jest jednym z najważniejszych budulców organizmu człowieka odpowiedzialnym za jędrność skóry i elastyczność organów wewnętrznych. Z upływem czasu ciało traci zdolność do naturalnego wytwarzania tego białka. Nie musimy jednak bezczynnie poddawać się procesowi starzenia. Aby jak najdłużej cieszyć się młodym wyglądem, należy dostarczać skórze molekuł, które będą w stanie uzupełniać brakujące elementy jej struktury.
Zachowaj młodość, stosując kolagen naturalny

Kolagen stanowi 30% masy białka ludzkiego, dlatego ma tak istotne znaczenie, jeśli chodzi o wygląd i zdrowie. Im więcej kolagenu wytwarza nasz organizm, tym cera wygląda młodziej. Niestety, nie jest nam dany raz na zawsze, ponieważ podlega ciągłym procesom syntezy i rozpadu. Po 25. roku życia proces produkcji kolagenu naturalnego ulega spowolnieniu. Nieestetyczne efekty tych zmian widać gołym okiem - są to tzw. kurze łapki, wiotczenie skóry na policzkach, bruzdy na czole, rozdwajające się paznokcie, ale i cellulit czy rogowacenie skóry stóp.

Krótka lekcja chemii

Sięgnijmy pamięcią wstecz: dekadę temu polscy naukowcy opracowali przełomowy proces technologiczny otrzymywania wyjątkowego kosmetyku – kolagenu naturalnego. Przybrał on formę żelu, który odpowiada naturalnie występującemu w naszym organizmie trzeciorzędowemu kolagenowi. Hydrat kolagenu pozyskiwanego ze skór rybich w formie żelu doskonale łączy się z wieloma aktywnymi biologicznie, zbawiennymi dla naszej skóry substancjami, takimi jak witamina E, sojadine czy kwas hialuronowy. - Kolagen naturalny składa się z cząsteczek optymalnie dopasowanych do najbardziej skutecznej biodostępności i absorpcji tego białka przez nasz organizm. Przed nałożeniem kolagenu na ciało, należy zwilżyć je wodą, aby pozwolić molekułom dotrzeć do głębokich warstw skóry – mówi Dariusz Holeniewski, Dyrektor Generalny marki Souvre Internationale dystrybuującej produkty kolagenowe.

Antidotum na niedoskonałości skóry

Cząsteczki kolagenu po wyizolowaniu ze skóry ryby tołpygi pozostają w ułożeniu potrójnej helisy, dzięki czemu białko zachowuje biologiczną aktywność. Jego regularne aplikowane idealnie nawilża skórę i spowalnia proces powstawania zmarszczek. Stosowanie tego naturalnego, hipoalergicznego kosmetyku przynosi ulgę w przypadku wielu problemów, m.in. trądziku, blizn, przebarwień, atopowego zapalenia skóry, rozstępów czy cellulitu. Produkt może być rekomendowany do pielęgnacji skóry zarówno w gabinetach kosmetycznych, jak i w warunkach domowych.

Piękne włosy i paznokcie

Oprócz funkcji uelastyczniania skóry, kolagen naturalny ma niebagatelne znaczenie w regeneracji włosów oraz paznokci. Szampony i odżywki z kolagenem naturalnym nadają włosom zdrowy połysk, a także zapobiegną rozdwajaniu końcówek. Podobnie białko to działa na paznokcie - wzmocni ich płytkę, doda połysku i uodporni je na uszkodzenia mechaniczne. Stosowanie kosmetyków kolagenowych poprawi wygląd cery, włosów i paznokci, ale dopiero dostarczenie kolagenu od wewnątrz poprawi funkcjonowanie układu ruchu, układu nerwowego oraz usprawni pracę narządów wewnętrznych. Aby cieszyć się wyjątkowymi rezultatami kuracji kolagenowej, warto wzbogacić ją o naturalne suplementy diety, m.in. lewoskrętną witaminę C, witaminy K2+D3 czy preparat na stawy.

Zdrowie zamknięte w kapsułkach

Zbilansowana dieta oraz aktywny tryb życia to klucz do młodości i piękna. Recepta złudnie może się wydawać łatwa do zrealizowania. Naturalna suplementacja pozwala dostarczyć organizmowi niezbędnych substancji, których brakuje nam pomimo starań, jakie podejmujemy w celu prowadzenia zdrowego trybu życia. - Wybierając suplementy diety, należy sięgać po te, które nie zawierają konserwantów, sztucznych barwników czy syntetycznych, szkodliwych zamienników – podkreśla ekspert marki Souvre Internationale. W ich składzie powinien znaleźć się kolagen rybi na chrząstce rekina, ekstrakt z owoców, glony morskie - naturalne źródło jodu, glukozamina, kwas hialuronowy, naturalne witaminy A, C, K2, D3, E czy olej z wątroby dorsza. Każdego dnia pamiętajmy o dawce zdrowia, która pozwoli nam cieszyć się witalnością przez długie lata.

Anna Hankiewicz

muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS