Problemy z potencją współczesnego mężczyzny

powrót

Aktualności

Wśród wielu problemów, z jakimi mierzą się współcześni mężczyźni, jednym z najbardziej wstydliwych jest problem z potencją
Problemy z potencją współczesnego mężczyzny

Wśród wielu problemów, z jakimi mierzą się współcześni mężczyźni, jednym z najbardziej wstydliwych jest problem z potencją. Mężczyźni traktują tę przypadłość bardzo osobiście, wpływa ona nie tylko na ich zdrowie i życie, ale również dobrostan psychiczny. Niezdolność organizmu do reagowania na bodźce seksualne dotyka coraz większą grupę mężczyzn, dlatego już nawet młodzi panowie szukają sposobów na problemy z potencją.

Przed podjęciem leczenia

Leczenie problemów z potencją może być bardzo trudne ze względu na różnorodne przyczyny ich występowania. Kluczem do wdrożenia właściwego postępowania jest poznanie możliwie wszystkich powodów powstania tego problemu. Problemy z potencją rzadko pojawiają się na skutek jedynie jednego czynnika, najczęściej jest ich znacznie więcej. Powodować je mogą:

  • stres, nerwica, depresja i inne dolegliwości psychiczne;
  • zaburzenia gospodarki hormonalnej związane z przechodzeniem okresu andropauzy lub obniżenie poziomu testosteronu;
  • choroby układu krążenia, np. miażdżyca lub nadciśnienie;
  • choroby neurologiczne, najczęściej neuropatie lub uszkodzenia kręgosłupa.

 

Niektóre z tych przyczyn można wykryć robiąc badania, np. krwi, inne orzec może jedynie lekarz specjalista. W zależności od otrzymanej diagnozy, wdraża się odpowiedni sposób leczenia.

 

Leczenie farmakologiczne

 

Z leczeniem problemów z potencją kojarzą się często środki farmakologiczne, z których najbardziej znanym jest Viagra. Popularne niebieskie tabletki można kupić jedynie na receptę, chociaż na rynku dostępne są również zamienniki bez recepty. Składnikiem aktywnym Viagry jest sildenafil, czyli substancja, która powoduje zahamowanie działania enzymu odpowiedzialnego za rozkład substancji regulujących napływ krwi do prącia. Sildenafil ma więc wpływ na poprawę ukrwienia członka, a co za tym idzie, wspomaga powstawanie i utrzymanie erekcji. Warunkiem poprawnego działanie Viagry jest podniecenie seksualne, środek ten nie powoduje samoistnej erekcji.

 

Na rynku dostępnych jest również wiele innych substancji mających wpływ na osiągnięcie, utrzymanie i wydłużenie erekcji. Część z nich dostępna jest na receptę, a część można nabyć bez recepty w aptece. Wpływ tych środków farmakologicznych na organizm jest na tyle duży, że kupując te specyfiki warto skorzystać z oferty sprawdzonej apteki, np. http://www.aptekakamagra.pl/.

 

Metody naturalne

 

Z problemami z potencją można również walczyć w sposób naturalny. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie wszystkie przyczyny da się wyeliminować w ten sposób.

 

Kłopoty z reakcjami seksualnymi biorą się głównie ze stylu życia i niewłaściwej diety. Mężczyźni, którzy chcą zadbać o swoją sprawność seksualną powinni więc w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na swoje przyzwyczajenia żywieniowe i aktywność fizyczną. Pomóc na pewno może wstrzemięźliwość od używek, szczególnie tych najbardziej popularnych, jak alkohol, papierosy i narkotyki. Choć nie jest to łatwe, to należy zmniejszyć dawkę stresu lub podjąć działania, które pomogą lepiej sobie z nim radzić. Dobrym rozwiązaniem jest aktywność fizyczna, która nie tylko zapewnia utrzymanie mięśni i stawów w dobrej kondycji, ale również ma wpływ na wydzielanie endorfin - hormonów szczęścia.

 

O potencję można zadbać również przez zdrową dietę, opartą na warzywach i owocach. Warto ograniczyć spożywanie cukrów. Potencję wspomagają również witaminy oraz mikro- i makroelementy zawarte w tłuszczach roślinnych, czerwonym mięsie oraz owocach morza. Do diety dołączyć można także zioła, np. żeń-szeń, pokrzywę, miłorząb lub jagody jałowca brazylijskiego.

muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS