Jakie ubezpieczenie na życie warto kupić?

powrót

Usługa finansowa

O ubezpieczeniu na życie zazwyczaj zaczynamy myśleć, gdy w życiu wszystko dobrze sobie poukładamy – mamy rodzinę, dzieci, mieszkanie, samochód i pojawia się niepokój, że to wszystko można stracić.
Jakie ubezpieczenie na życie warto kupić?

W takiej sytuacji polisa na życie jest dobrym rozwiązaniem – zabezpieczy nas oraz najbliższych na wypadek nagłej śmierci, poważnej choroby, wypadku czy narodzin kolejnego dziecka. Dobre ubezpieczenie na życie zapewni nam nie tylko świadczenie finansowe, ale również pomoc innego rodzaju.

Polisa indywidualna czy grupowa?

W przypadku polisy grupowej – nie każdy z nas ma możliwość jej zakupienia, ponieważ dostępna jest wyłącznie w miejscu zatrudnienia. Jeśli nasz pracodawca nie oferuje takiej możliwości – możemy z nim o tym porozmawiać i zasugerować taki krok.

Jednak należałoby wyjaśnić różnice między ubezpieczeniem grupowym, a indywidualnym, by zyskać jasność, które z nich będzie dla nas lepszym rozwiązaniem. Do znaczących różnic należą:

•    suma ubezpieczenia;
•    czas trwania umowy;
•    zakres ochrony;
•    wysokość składki.

Suma ubezpieczenia – w przypadku ubezpieczenia indywidualnego możemy liczyć na naprawdę wysokie kwoty, firmy ubezpieczeniowe oferują sumy ubezpieczenia pomiędzy 50 000 zł, a nawet 1 000 000 zł, na podstawie sumy ubezpieczenia obliczany jest procent należny z tytułu innych zdarzeń objętych ochroną, polisy grupowe z kolei posiadają niższe sumy – od 10 000 zł do 100 000 zł, jeśli zatem zależy nam na wysokie sumie ubezpieczenia, najlepszym rozwiązaniem będzie polisa indywidualna.

Czas trwania umowy – ubezpieczenie indywidualne pozwala ubezpieczyć się na okres 5-30 lat, co wpływa na wysokość sumy ubezpieczenia, obniża cenę składki, a także pozwala dłużej cieszyć się ochroną, z kolei „grupówki” oferują ochronę tylko przez rok – z możliwością kontynuacji o kolejny rok.

Zakres ochrony – tutaj na plus wypadają ubezpieczenia grupowe, ponieważ w niewysokiej cenie oferują maksymalny zakres ochrony – z tytułu śmierci, wypadków komunikacyjnych, poważnych zachorowań, pobytu w szpitalu, śmierci bliskich, narodzin dziecka oraz wielu innych sytuacji, ubezpieczenie indywidualne oczywiście może zapewniać szeroką ochronę, jednak wymaga to rozszerzenia ochrony o umowy dodatkowe.

Wysokość składki – co prawda ubezpieczenie indywidualne możemy zakupić w niskiej cenie (w cenie 40 zł zakupimy polisę np. w firmie Nationale Nederlanden, Macif czy Prudential), jednak cena będzie wyższa, jeśli chcemy dokupić umowy dodatkowe, polisa grupowa oferuje szeroką ochronę w niskiej cenie. Jeśli interesuje nas ile kosztuje polisa na życie kalkulator z www.rankingubezpieczennazycie.pl będzie dobrym rozwiązaniem.

Ubezpieczenie rodzinne, czyli dla kogo?

Osoby, które chciałyby objąć ochroną dodatkowo współmałżonka, dzieci, rodzeństwo, rodziców lub teściów – mogą zastanowić się nad polisą rodzinną.

Jest to ubezpieczenie, które w jednej składce pozwala ubezpieczyć kilka osób. Plusem tego rozwiązania jest to, że każdy ubezpieczony członek rodziny może mieć własny, indywidualny program ochronny (np. rodzice ochronę przed rakiem, a dziecko polisę NNW). To bardzo wygodne połączenie wielu rozwiązań w jednej składce miesięcznej.

Polisa inwestycyjna – zarabiaj na polisie

Dla tych osób, które chciałyby zainwestować swoje oszczędności – dobrym rozwiązaniem będzie polisa inwestycyjna. Takie ubezpieczenie pozwala mnożyć oszczędności oraz cieszyć się kompleksową ochroną.

To, jaka część składki zostanie przekazana na inwestycje – zależy wyłącznie od nas. Przez cały czas trwania umowy mamy możliwość monitorowania zysków, jak również zarządzania polisą. Możemy ją zmieniać w czasie trwania umowy, co pozwala nam na bezpieczne i rozsądne inwestycje.

Polisa posagowa – z myślą o przyszłości dziecka

Część osób chciałoby z pewnością zabezpieczyć przyszłość swoich dzieci. Nie mamy pewności co do własnej sytuacji finansowej za 10 czy 20 lat, w związku z czym nie mamy gwarancji, że będzie nas stać na wsparcie finansowe w czasie studiów dziecka, na pomoc w zakupie mieszkania czy samochodu lub w rozwijaniu ich pasji oraz pierwszych zawodowych kroków.

Polisa posagowa to produkt ochronny, który pozwoli zgromadzić środki na bezpieczny start w dorosłym życiu. Polisę możemy zakupić tuż po narodzinach dziecka, jak również gdy dziecko jest już znacznie starsze – im wcześniej zakupimy polisę posagową, tym więcej zaoszczędzimy na ich przyszłość.
Polisa oprócz zbierania środków gwarantuje ochronę dla dziecka, m.in. na wypadek utraty rodzica – wówczas ubezpieczyciel zapewnia dziecku stałe świadczenie w postaci renty

Jak znaleźć dobrą ofertę?

Dobre ubezpieczenie na życie znajdziemy z całą pewnością na stronach poświęconych tematyce ubezpieczeniowej. Korzystanie z takich stron umożliwia nam skorzystanie z różnego rodzaju pomocy – jak np. porównywarka ubezpieczeniowa, ranking polis na życie czy wcześniej wspomniany kalkulator.

Możemy mieć pewność, że polisa na życie online na rankingubezpieczennazycie.pl będzie dobrym pomysłem, ponieważ ranking pokazuje nam nie tylko oceny wystawione przez specjalistów branży ubezpieczeniowej, ale również pozwala nam porównać kilka ofert ze sobą. W ten sposób możemy znaleźć oferty w lepszej cenie lub o lepszym zakresie działania.

Co może zaoferować ubezpieczenie na życie?

Większości z nas ubezpieczenie na życie kojarzy się z odszkodowaniem. Jednak dzisiaj firmy ubezpieczeniowe mają znacznie więcej do zaoferowania swoim klientom, dlatego warto wiedzieć na co zwracać uwagę.

Oprócz świadczeń finansowych ubezpieczyciel może zagwarantować:

•    transport medyczny;
•    dowóz leków;
•    wizytę domową lekarza lub pielęgniarki;
•    opiekę nad dziećmi w czasie hospitalizacji;
•    wsparcie psychologa;
•    dofinansowanie do leków nierefundowanych;
•    pomoc w zorganizowaniu sprzętu niezbędnego do rehabilitacji;
•    dodatkowe konsultacje u specjalisty celem postawienia poprawnej diagnozy;
•    leczenie za granicą.

Należy pamiętać, by dokładnie sprawdzać, co oferuje konkretne ubezpieczenie na życie. Jeśli zależy nam na maksymalnej ochronie, dobrze by ubezpieczyciel nie ograniczał się wyłącznie do wypłacenia odszkodowania. W trudnych sytuacjach życiowych może przydać się pomoc nie tylko finansowa.
 

Muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS