Kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy, dłoni i stóp

powrót

Aktualności

Zdecydowana większość kobiet każdego dnia chce wyglądać pięknie i wyjątkowo, jednak aby doprowadzić swoją skórę do stanu idealnego, należy zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji ciała.
Kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy, dłoni i stóp

Zdecydowana większość kobiet każdego dnia chce wyglądać pięknie i wyjątkowo, jednak aby doprowadzić swoją skórę do stanu idealnego, należy zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji ciała.

Wraz z wiekiem nasza skóra traci swoją jędrność i elastyczność, na twarzy zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki, a dłonie stają się przesuszone i pomarszczone. W jaki zatem sposób powinnyśmy pielęgnować naszą skórę, aby cieszyć się pięknym wyglądem przez długi czas?

Pielęgnacja ciała pod prysznicem i w trakcie kąpieli

Zarówno po ciężkim dniu, jak i po przespanej nocy skórę ciała warto oczyścić, wykorzystując w tym celu odpowiednio dobrany żel, który pomoże usunąć różnego rodzaju zanieczyszczenia i przygotuje naszą skórę na przyjęcie substancji odżywczych znajdujących się w innych produktach kosmetycznych.

Do mycia ciała można również wykorzystać mleczka i olejki, które oprócz właściwości oczyszczających wykazują również działanie nawilżające. Przed kąpielą warto przeprowadzić dokładny peeling całego ciała, po którym skóra stanie się wyjątkowo miękka i jeszcze lepiej oczyszczona. W przypadku skóry wrażliwej najlepiej postawić na delikatny peeling drobnoziarnisty lub enzymatyczny. Z kolei, jeśli chodzi o skórę normalną, to najlepiej w jej przypadku sprawdzi się peeling gruboziarnisty.

Codzienna pielęgnacja ciała

Gdy nasza skóra zostanie dokładnie oczyszczona pod prysznicem lub podczas kąpieli, musimy zadbać o jej odpowiednie nawilżenie, sięgając w tym celu nie tylko po balsamy do pielęgnacji ciała, ale również po masła, olejki, czy też kremy.Gdy skóra nie jest zbyt mocno wysuszona, wystarczy potraktować ją balsamem przeznaczonym do skóry normalnej. Jeśli jednak jej stan jest dosyć poważny (sypie się i swędzi) warto zainwestować w balsam, który w swoim składzie zawiera silnie nawilżające substancje takie jak np. mocznik.

Pielęgnacja twarzy: oczyszczanie i złuszczanie

Odpowiednie pielęgnacja naszego ciała jest niezwykle ważna, jednak równie istotna jest właściwa pielęgnacja naszej twarzy. Jednym z najważniejszych etapów pielęgnacyjnych jest oczywiście właściwe oczyszczenie skóry, czyli tzw. demakijaż, przy pomocy którego możemy usunąć z powierzchni skóry martwe komórki naskórka, resztki kolorowych kosmetyków oraz inne zgromadzone na niej zanieczyszczenia.

Do demakijażu najlepiej używać delikatnego płynu micelarnego, którym należy zwilżyć wacik kosmetyczny, przykładając go na kilkanaście sekund do oczu, a następnie biorąc drugi i przesuwając go powoli po skórze. W następnym kroku warto użyć pianki, emulsji lub żelu do mycia twarzy.

Kolejnym istotnym etapem pielęgnacji skóry twarzy jest złuszczanie, najlepiej przy pomocy delikatnego (skóra wrażliwa) lub nieco mocniejszego peelingu (skóra tłusta, mieszana, normalna). Peeling najlepiej wykonywać przynajmniej raz w tygodniu, dzięki czemu skóra stanie się dogłębnie oczyszczona i wygładzona.

Pielęgnacja twarzy: tonizacja, odżywienie i nawilżenie

Gdy nasza skóra będzie już dokładnie oczyszczona warto potraktować ją tonikiem, który nie tylko dokładnie oczyści pory skóry, ale przywróci jej również właściwe, kwaśne pH. Odrobinę toniku wystarczy wylać na płatek kosmetyczny, przesuwając nim następnie po skórze. Po tym etapie skórę należy właściwe odżywić, sięgając w tym celu po serum lub maskę przeznaczoną do naszego rodzaju skóry.

Kosmetyki te mają bardzo bogaty skład i dostarczają naszej skórze wszelkich niezbędnych witamin i mikroelementów. Ostatnim niezwykle ważnym etapem pielęgnacji skóry naszej twarzy jest jej właściwe nawilżenie przy pomocy odpowiednio dobranego kremu, który pomoże uzupełnić w skórze wodę, zabezpieczając ją równocześnie przed jej utratą.

Latem warto dodatkowo zaopatrzyć się w kremy z filtrami przeciwsłonecznymi a w przypadku skóry dojrzałej w kremy, które pomogą zmniejszyć widoczność pierwszych zmarszczek. Jeśli chodzi natomiast o skórę tłustą lub mieszaną warto pokusić się o krem, który pomoże zahamować nadmierną produkcję sebum, zmniejszając przy okazji widoczność krostek oraz wyprysków.

Pielęgnacja dłoni i stóp

W codziennej pielęgnacji naszego wyglądu zewnętrznego najczęściej skupiamy się na skórze naszej twarzy oraz ciała zapominając całkowicie o naszych dłoniach i stopach, którym również warto poświęcić nieco uwagi.

Na co dzień są one bowiem narażone na niekorzystne działanie wielu czynników zewnętrznych takich jak mróz, środki chemiczne, czy też zbyt suche powietrze. Z czasem nasze dłonie i stopystają się przesuszone i spierzchnięte, dlatego też warto posmarować je wówczas tłustym kremem do rąk lub stóp. Jeśli kondycja skóry naszych dłoni i stóp jest dosyć dobra, powinnyśmy zaopatrzyć się w lekki krem do rąk lub stóp, który najlepiej, aby zawierał w swoim składzie witaminy, mocznik oraz filtry UV.

To, że w danej chwili skóra wygląda dobrze, nie oznacza, że za kilka czy kilkanaście dni również będzie tak wyglądać. Raz w tygodniu dłoniom oraz stopom warto zafundować peeling, który pomoże wyrównać koloryt skóry, przygotowując ją tym samym na przyjęcie substancji odżywczych znajdujących się w kremie lub masce.

Więcej znajdziesz tutaj: https://kadyshop.pl/

Muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS