Na co zwrócić uwagę wybierając kosmetyki do ciała?

powrót

Aktualności

Każdy z nas jest nieco inny. Dlatego pielęgnacja ciała wymaga znajomości swoich potrzeb. Innych kosmetyków potrzebuje bowiem młoda osoba, a innych starsza. Dodatkowym kryterium jest rodzaj skóry: sucha, tłusta, mieszana.
Na co zwrócić uwagę wybierając kosmetyki do ciała?

Rynek związany z szeroko rozumianą pielęgnacją ciała wart jest miliardy złotych. Nic w tym dziwnego.
Na co dzień jesteśmy zasypywani reklamami produktów, które mają sprawić, że będziemy wyglądać lepiej, młodziej, nasza skóra będzie jędrna, a na włosach nie będzie śladu łupieżu. Chcąc podążać za tym trendem, na różnego rodzaju kosmetyki do pielęgnacji ciała wydajemy coraz więcej. Jak się odnaleźć w tym gąszczu produktów? W poniższych tekście dokonujemy krótkiego podziału na poszczególne grupy.

Nie ma idealnego kosmetyku dla wszystkich

Każdy z nas jest nieco inny. Dlatego pielęgnacja ciała wymaga znajomości swoich potrzeb. Innych kosmetyków potrzebuje bowiem młoda osoba, a innych starsza. Dodatkowym kryterium jest rodzaj skóry: sucha, tłusta, mieszana. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na jej stan. Skóra delikatna i podatna na uczulenia wymagać będzie produktów starannie dobranych, najlepiej przez kosmetyczkę. Tylko wówczas będzie ona miała należytą ochronę.

Kosmetyki dobieramy do fragmentu ciała

Wybierając kosmetyki do ciała nie należy zapominać, iż każda partia ciała ma nieco inne preferencje. Pielęgnacja ciała tak naprawdę zaczyna się od skóry głowy, a kończy na stopach. Stąd wysyp różnego rodzaju
szamponów, żeli, balsamów, kremów czy mleczek do ciała. Jeśli spojrzymy na swoje ciała możemy dokonać podobnego podziału. Twarz, szyja, klatka piersiowa, brzuch, pośladki, nogi, stopy. Do każdej z tych partii mamy osobne kosmetyki. Pełnią one różne role od nawilżenia przez oczyszczenie, ujędrnienie aż po wygładzenie. Sam krem do twarzy może nawilżać, działać odświeżająco, ochronnie i przeciwzmarszczkowo.

Produkty 2w1, czyli szampon i żel do ciała to nie do końca trafny wybór

Jednymi z najczęściej kupowanych produktów są te pod prysznic. Zazwyczaj są to szampon, żel oraz balsam po kąpieli. Producenci chcąc zaoszczędzić klientom wyboru mają w swojej ofercie produkty typu 2w1. Rzecz w tym, że szampon i żel do ciała powinny pełnić inną funkcję. Stosowanie jednego kosmetyku dla wygody nie jest najlepszym wyborem. Jeśli dodamy do tego, że zaleca się stosowanie osobnych żeli do higieny intymnej taki produkt 2w1 siłą rzeczy jest rozwiązaniem raczej na czas wyjazdów, gdy chcemy zaoszczędzić nieco miejsca w bagażu.

Kosmetyki po myciu to osobna kategoria

Pielęgnacja ciała tak naprawdę nie ma końca. Na co dzień używamy mnóstwa kosmetyków, szczególnie Panie mają w łazience zazwyczaj produkty na każdą część ciała i porę dnia. Nie wolno zapominać, iż nasza skóra przez większość dnia schowana jest pod ubraniem, co nie jest dla niej najzdrowsze. Wieczorny prysznic to doskonała okazja do odświeżenia i odprężenia. Po kąpieli jednak najlepsze co możemy zrobić to zadbać o skórę nakładając na nią balsam do ciała. Dzięki temu skóra nie będzie wysuszona.

Jak widać z powyższego tekstu, temat kosmetyków tylko pozornie wydaje się mało istotny. Jeśli zagłębimy się w niego nieco bardziej szybko okaże się, że właściwa pielęgnacja ciała wymaga pewnej wiedzy.

Muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS