Cabines 85grudzień 2016 - styczeń 2017
Profesjonalna praktyka. Masaż, gabinet i pasja życia
powrótPiotr Szczotka
Piotr Szczotka |
Rok wydania: brak danych |
Ilość stron: brak danych |
Rodzaj oprawy: brak danych |
Wydawca: brak danych |
ISBN: brak danych |
Cena: brak danych PLN |
Dystrybucja: brak danych |
Książka autorstwa pana Piotra Szczotki, dyplomowanego masażysty, eksperta w dziedzinie body work. Pan Piotr jest nie tylko praktykiem, ale swoją wiedzą i pasją dzieli się z osobami zainteresowanymi podczas licznych wykładów i w publikacjach prasowych. Książka traktuje przede wszystkim o promocji masażu a także pokrewnych metod pracy z ciałem, poprzez praktykę, wykłady, szkolenia ale i alternatywne metody promocji. Skierowana jest zarówno do dyplomowanych masażystów i fizjoterapeutów, jak i kosmetyczek, psychoterapeutów, lekarzy i wszystkich osób promujących zdrowie. Krótko mówiąc - dla terapeutów, praktyków stosujących w pracy różne formy dotyku. Pozycja powinna zainteresować również wszystkich pasjonatów, pacjentów, a także menadżerów działających w branżach związanych z pracą z ciałem.
Autor w książce pokazuje że zawód masażysty może być zarówno sposobem na zawodowe życie, jak i pasją. Tu przywołuje swój przykład: W moim przypadku na początku zainteresowanie masażem było poniekąd koniecznością z uwagi na pogarszający się wzrok. Zacząłem doceniać zmysł dotyku także jako formę kontaktów międzyludzkich, wyrażania emocji. Po ukończeniu pierwszej szkoły masażu, wykonywanie zabiegów było zwykłą pracą. Lecz z biegiem czasu stało się świadomą profesją, a następnie pasją życia, podobnie jak promowanie masażu, pracy z ciałem i samego zdrowia, w takiej właśnie kolejności. W pasji nie o ilość klientów chodzi, ale o radość, zadowolenie z wykonywanego zawodu i dzielenie się tym w różny sposób z innymi – mówi Piotr Szczotka.
Jak podkreśla autor, nie jest to książka sucha, teoretyczna, ale zabarwiona doświadczeniem, własnymi obserwacjami, a dzięki temu bardziej wiarygodna. Dostępna od stycznia 2012 r. Zamówienia oraz fragmenty książki dostępne są w internecie, na stronie www.bodywork.com.pl
Spis - streszczenie
Spis treści, czyli co znajduje się w książce:
Wstęp i podstawowe uwagi. Mały akcent historyczny. Co rozumiemy przez pojęcie profesjonalny.
Pierwszy kontakt z masażem. Krótkie historie, doświadczenia własne. Internet. Różnorodność masażu, metod body work oraz tzw. zabiegów na ciało. Jakie są pani/pana oczekiwania względem masażu? Kwalifikacje w różnych krajach. Co może wpłynąć na postrzeganie masażu.
Profesjonalna praktyka. Promocja zabiegów czy ukierunkowany marketing. Rekomendacja osób trzecich. Wizytówka. Reklamy i foldery. Artykuły. Programy TV i radiowe. Forum internetowe.
Przed pierwszą otwartą, publiczną prezentacją. Targi, kongresy, konferencje. Kilka uniwersalnych sugestii dotyczących prezentacji. Uwagi dotyczące ubioru podczas prezentacji i podczas praktyki. Rozmowa przypadkowa lub świadomie nakierowana na temat naszej profesji. Zaproszenia. Etat czy podwykonawstwo. Praca u siebie. Praca w sieci gabinetów. Networking.
Profesjonalny gabinet. Początek praktyki. Jak zaczynać? Pierwszy pacjent. Rozmowa telefoniczna, Plan, grafik zabiegów. Dyspozycyjność i wiarygodność. Pytanie o dokumentację. Strefa ciszy. Karta pacjenta. Niezbędne wyposażenie, dodatki ułatwiające pracę. Obsługa klienta i właściwa rozmowa podczas zabiegów. Gabinet, praktyka domowa, na terenie firm, hotel, agroturystyka.
Alternatywne sposoby promowania masażu i nie tylko. Program promocji zdrowia „Masaż i relaksacja w miejscu pracy”. Inne rozwiązania. Jak rozpocząć współpracę międzyśrodowiskową. Teatralnie, czyli masaż i praca z ciałem jako sposób ukazania ekspresji. Relacje z teatru.
Wspólne projekty w środowisku medycznym. Współpraca i rekomendacja środowiska medycznego.
Dodatkowe, przykładowe artykuły dotyczące promocji zdrowia poprzez masażu, body work i inne zabiegi. Artykuł 1. Niepowodzenia spowodowane zbyt dużym zaangażowaniem lub niezrozumieniem co do oczekiwań klientów lub pacjentów. 2. Wizualne i medialne wyobrażenie zabiegów. 3. O masażu inaczej. 4. Masaż i ruch uskrzydlają. 5. Masaż relaksacyjny w promocji zdrowia. 6. Flet, gitara, jazda konna w promowaniu terapii. 7. Praca z tkankami miękkimi, a masaż. 8. Trauma i problem akceptacji. Masaż wspomagający chirurgię plastyczną i odnowę psychosomatyczną, jako kierunek praktyki w odpowiedzi na realne potrzeby, ludzkiej tragedii.
Epilog. Podziękowanie. Dodatki: Reklamy. Ciekawe strony, współpraca, strona www.