Fitohormony w służbie młodości

powrót

Opis kosmetyku

Fitohormony, czyli hormony roślinne, to substancje działające podobnie do żeńskich estrogenów (stąd też nazywa się je również fitoestrogenami). Ich potencjał wykorzystywany jest w medycynie i kosmetologii przeciwstarzeniowej. Często stosowane są w celu złagodzenia objawów menopauzy.

Fitohormony w służbie młodościDzięki roślinom obfitującym w fitoestrogeny, przyjmowanym w postaci posiłków lub suplementacji, kobiety w okresie przekwitania są chronione przed skutkami zachwianej gospodarki hormonalnej. Fitohormony wprowadzone do organizmu za pomocą kosmetyków mają zbawienny wpływ na koloryt, jędrność i nawilżenie skóry. Oddziałując na receptory swoiste dla estrogenów, spowalniają proces starzenia, stymulują biosyntezę w fibroblastach oraz produkcję kwasu hialuronowego, odpowiedzialnego za wiązanie wody w skórze właściwej. Działając na odblokowanie genu dla syntezy kolagenu, powodują powstanie nowych włókien podporowych, zwiększając napięcie i jędrność skóry. Dzięki właściwościom przeciwutleniającym zapobiegają uszkodzeniom błon komórkowych.

Pod wpływem fitohormonów naczynia krwionośne rozszerzają się, a skóra staje się lepiej ukrwiona i odżywiona. Inspirując się tym naukowym odkryciem, Dr.Belter stworzył serię produktów Phyto-Sensation, opierającą działanie na fitohormonach (izoflawonach) z soi, czerwonej koniczyny, organicznego chmielu i korzeni yam (pochrzynu).

więcej w Cabines nr 68

Dr Belter - Maciej Trochimowicz

40-730 Katowice
Panewnicka 40

32 2 527 527

www.belter.pl

prezentacje w Cabines 68
powrót