Bonusowe artykuły niepublikowane w wersji papierowej czasopisma Cabines

suma publikacji: 172
 • Masaż dla mężczyzny

  Masaż | opublikowano: 2013-07-02
  Od zawsze do spa oraz salonów urody przychodziły głównie kobiety. Tymczasem, jak pokazują badania przeprowadzone dla branży kosmetycznej, od połowy lat 80. XX wieku mężczyźni coraz częściej i chętniej sięgają po kremy nawilżające i odwiedzają kosmetyczki. Tendencja ta nasila się, mężczyzn dbających o siebie przybywa.
 • Gładkie ciało na wakacje

  Medycyna estetyczna | opublikowano: 2013-06-25
  Gorące słońce i wylegiwanie się na plaży? A może chodzenie po górach i noclegi pod namiotem? Niezależnie od sposobu spędzania wakacji w niecodziennych warunkach łatwo o podrażnienie skóry po zwyczajnej depilacji maszynką. Już na drugi dzień widzimy maleńkie włoski, czerwoną skórę i drobne krostki, a niekiedy odczuwamy też przykre pieczenie lub swędzenie. Aby uniknąć takich problemów na wymarzonym urlopie, warto zadbać o komfort skóry przed wyjazdem i zafundować sobie depilację laserową.
 • Lato bez cellulitu

  Medycyna estetyczna | opublikowano: 2013-06-18
  Latem każda z nas chciałaby wyglądać nieskazitelnie pięknie. Tymczasem to właśnie podczas ciepłych miesięcy najbardziej odkrywamy swoje ciało, ujawniając przez to również jego mankamenty. Utrapieniem, które większość kobiet chce w tym czasie usunąć ze swoich brzuchów, ud i pośladków, jest cellulit. Nie jest to jednak proste. Nieestetyczna pomarańczowa skórka jest problemem, który pojawia się niezależnie od wieku i figury. Można więc cieszyć się piękną i smukłą sylwetką, a mimo to nadal mieć cellulit. Czy zatem istnieje na niego jakiś sposób? Odpowiedź brzmi: tak!
 • Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa w walce z rozstępami

  Medycyna estetyczna | opublikowano: 2013-05-27
  Rozstępy – wiele z nas zmaga się z tym nieestetycznym problemem, wiele próbuje bezskutecznie się go pozbyć. Stosujemy peelingi, dermabrazje, a nawet zabiegi laserowe, tymczasem lekarze niemalże jednogłośnie twierdzą, że rozstępów (zwłaszcza tych zanikowych) praktycznie nie da się usunąć. Dr Marek Wasiluk z warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium od prawie roku mówi i udowadnia, że jest inaczej. A to za sprawą nowatorskiej, ale bardzo prostej i niezwykle skutecznej w swoim działaniu metody, jaką jest frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa.
 • Zdążyć przed latem

  Medycyna estetyczna | opublikowano: 2013-05-15
  Cieszysz się nadchodzącym urlopem, ale martwisz się, że nie wejdziesz w zeszłoroczne bikini? Która z nas nie zaznała tego typu obaw, jest szczęściarą. Jak podają statystyki, wygląd ma kluczowy wpływ na naszą samoocenę*. Dzięki temu, że dobrze czujemy się we własnym ciele, mamy więcej energii do działania i więcej satysfakcji z życia. Zbliżający się okres urlopowy może być dobrą motywacją do rozpoczęcia walki z kompleksami. Jakie zabiegi wykonać wiosną, by latem cieszyć się zadbanym ciałem i piękną skórą?
 • Masaż ciepłymi kamieniami, cz. 2

  Masaż | opublikowano: 2013-04-26
  Druga część artykułu na temat masażu ciepłymi kamieniami przybliża bardziej techniczne zagadnienia – jaki nacisk wywierać, jak kontrolować temperaturę kamieni, co z higieną, a także podpowiada rozmaite sztuczki przydatne osobom wykonującym tego typu zabiegi. Umożliwi to wykonywanie tego popularnego i przyjemnego masażu bezpiecznie i profesjonalnie.
 • Intymny problem

  Medycyna estetyczna | opublikowano: 2013-04-11
  Wiele kobiet po porodzie narzeka na nadmiar tkanki tłuszczowej, problemy ze skórą oraz na przebarwienia. Rzadko jednak mówi się o innych problemach natury estetycznej związanych z intymnymi strefami ciała. Mowa oczywiście o biuście i kroczu, które z naturalnych przyczyn po narodzinach dziecka są najbardziej narażone na zmiany.
 • Mity wokół komórek macierzystych

  Medycyna estetyczna | opublikowano: 2013-03-26
  Komórki macierzyste – to ostatnio bardzo modne hasło. Widnieje na opakowaniach kremów, słyszymy je w telewizji, kiedy przyznają medycznego Nobla 2012, czytamy o zabiegach medycyny estetycznej z ich wykorzystaniem. Ale wciąż niewiele osób wie, czym tak naprawdę są komórki macierzyste? W jaki sposób się je pozyskuje? Czy dzięki nim wyleczymy najcięższe choroby? A może odzyskamy utraconą młodość?
 • Muzykoterapia w salonie kosmetycznym bez ZAiKS

  Wiedza | opublikowano: 2013-03-19
  Sektor usług w ostatnich dziesięcioleciach przeszedł kilka poważnych przeobrażeń. W zależności od uwarunkowań geograficznych i ekonomicznych danego państwa we wszystkich rozwiniętych krajach Europy musiał dostosować się przede wszystkim do potrzeb rynku, a usługi regionalne, którymi się zajmiemy w tej publikacji, musiały zrobić to w szczególny sposób.
 • Młoda w każdym wieku

  Medycyna estetyczna | opublikowano: 2013-03-08
  „Kobieta ma tyle lat, na ile zasługuje” – mawiała Coco Chanel. Co miała na myśli? Głównie to, że całe życie powinnyśmy dbać o kondycję skóry i ciała. Jakimi kremami się smarujemy, co jemy, jak długo śpimy, z jakich zabiegów medycyny estetycznej korzystamy – wszystko odbije się na naszej skórze w przyszłości. Oczywiście upływ czasu jest nieunikniony, podobnie jak powstawanie zmarszczek. Nie oznacza to jednak, że nie możemy spowolnić efektów starzenia się i wyglądać atrakcyjnie w każdym wieku.
 • Jak po ciąży przywrócić ciału dawną świetność?

  Medycyna estetyczna | opublikowano: 2013-03-02
  Oczekiwanie na narodziny dziecka jest przede wszystkim wielkim szczęściem dla przyszłej mamy. Jednak bez wątpienia ciąża wywiera także destrukcyjny wpływ na organizm kobiety. Z jednej strony zmiany hormonalne, z drugiej naturalny rozrost tkanek – w rezultacie kobieta po porodzie zostaje z bagażem nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej, a czasem także rozstępów, cellulitu, blizn po cesarskim cięciu oraz przebarwień na twarzy. Jak w takiej sytuacji odzyskać dawną formę i pewność siebie?
 • Diabeł tkwi w szczegółach – opóźnij starzenie się szyi

  Medycyna estetyczna | opublikowano: 2013-02-22
  Znane jest powiedzenie, że dodatki czynią ubiór. Nawet najlepsza sukienka połączona z kiepskiej jakości szpilkami straci swój urok, a źle dobrana torebka niepotrzebnie odciągnie uwagę od nowego płaszcza. Podobnie jest z urodą. Dobre zabiegi lub kremy stosowane na twarz sprawią, że skóra będzie piękna i gładka, jednak przecież nie tylko twarz świadczy o metryce. Spójrz na zagraniczne gwiazdy – Sophię Loren lub Goldie Hawn – ich wiek zdradza przede wszystkim zwiotczała skóra szyi.
 • Ciało osoby starzejącej się

  Psychologia | opublikowano: 2013-02-17
  Pierwsze oznaki starzenia są na ogół źle tolerowane przez ludzi. Boją się oni bowiem oceniania i spojrzenia bliskich sobie osób. Wszystkie biologiczne zmiany, zwłaszcza te dotyczące skóry (zmarszczki, ciemne plamy itd.) wzbudzają w nich lęk przed starością i – co za tym idzie – przed zmianą. Gabinet kosmetyczny jest spokojnym miejscem, w którym można pokonać te obawy, chociażby na czas trwania zabiegu.
 • Masaż ciepłymi kamieniami, cz. 1

  Masaż | opublikowano: 2013-02-06
  Masaż ciepłymi kamieniami to zabieg niezwykle relaksujący, który łagodnie ogrzewa ciało i przywraca komfort, zwłaszcza podczas długotrwałej zimy albo przedłużającej się niepogody. Jest bardzo atrakcyjnym punktem oferty salonów urody i spa, ponieważ zapewnia wspaniałe chwile wypoczynku i przyjemności, trwające od 50 do 90 minut.
 • 10 zdrowych „grzeszków”

  Zdrowie | opublikowano: 2012-12-24
  Każdy od czasu do czasu musi zrobić dla siebie coś przyjemnego. Niestety, cywilizacja, jaką sobie sami zbudowaliśmy, nie stwarza zbyt wielu okazji do cieszenia się życiem – dlatego niemal każdy stara się wykorzystywać te nieliczne wolne chwile, by zaczerpnąć nieco przyjemności. Niektóre z tych zachowań mają fatalny wpływ na zdrowie, są jednak i takie, które są dla naszego zdrowia jak najbardziej korzystne. Mimo wszystko oddajemy im się z pewnym poczuciem winy, ponieważ – z różnych przyczyn – uznane zostały one za niezdrowe, niekorzystne, destrukcyjne… Najprzyjemniejsze rzeczy są niezdrowe. Czyżby? W internetowym magazynie poświęconym zdrowiu amerykańska stacja CNN przybliża 10 przyjemnych form aktywności, których nie powinniśmy unikać, wręcz przeciwnie – należy wykorzystywać każdą możliwą okazję, by z nich skorzystać. Są to zachowania, które w świadomości wielu ludzi funkcjonują właśnie jako coś aspołecznego, coś, czego powinniśmy się w ten czy inny sposób wstydzić. Czy rzeczywiście? Zobaczmy, czy w naszych warunkach te zachowania również są tak odbierane i czy odbiór ten jest słuszny…
 • Spytaj klienta

  Marketing | opublikowano: 2012-12-17
  W Polsce wciąż nie ma jeszcze tradycji pytania klientów o zdanie na temat jakości usług i oczekiwań wobec usługodawcy. A przecież to w końcu z myślą o klientach tworzymy nasz salon, od ich zadowolenia z naszych usług zależy, czy wrócą, czy zostawią swoje pieniądze, wreszcie – czy i co powiedzą o nas swoim znajomym. Dlatego nie można zaniedbywać tej formy kontaktów, powinniśmy jak najczęściej komunikować się z osobami, które zapewniają nam sprawne funkcjonowanie na rynku.
 • Kobieta – klient strategiczny

  Marketing | opublikowano: 2012-12-12
  Każdy klient wymaga indywidualnego podejścia – to jedna z prawd, którymi kierować się powinien każdy właściciel punktu usługowego. Jednak czasami trzeba podzielić klientów na pewne grupy – bo każdej przypisać można pewien kod zachowań, jakimi się kieruje. W ten sposób można się poruszać w kręgu schematów pomocnych w prawidłowej obsłudze klienta. Jednym z podstawowych podziałów jest ten ze względu na płeć. Kobiety i mężczyźni kierują się zupełnie innymi pobudkami – to kompletnie różne grupy klientów. Kobiety są tą grupą, o którą powinniśmy zadbać szczególnie. Mamy nadzieję, że poniższy tekst pozwoli nieco lepiej zrozumieć naturę kobiet – jako konsumentów i potencjalnych klientów.
 • Świadkowie upływu czasu – szyja i dekolt

  Wiedza | opublikowano: 2012-12-07
  Skóra szyi i dekoltu jest delikatna, dość wcześnie się marszczy i może zdradzać wiek nawet u osób, które bardzo o siebie dbają. Jednocześnie ta właśnie strefa – łabędzia szyja i piękny dekolt – stanowi bardzo ważny kobiecy atut, jest wyznacznikiem kobiecości i narzędziem uwodzenia. Jeśli kobieta dbająca o swoją twarz zapomni o tych dwóch strefach, z pomocą przyjdą jej firmy kosmetyczne, które o nich pamiętają i mogą zaproponować kosmetyki oraz zabiegi zapewniające młodszy i zdrowy wygląd na dłużej.
 • Kolagen – elastyczne rusztowanie skóry

  Wiedza | opublikowano: 2012-11-26
  Etymologia słowa „kolagen” (z greckiego: kolla – klej i sufiks -gen wskazujący na znaczenie „generujący”) doskonale oddaje funkcję tego podstawowego składnika skóry, który zapewnia jej spoistość, odporność i elastyczność. Jest to sztandarowy składnik w arsenale składników przeciwstarzeniowych wszystkich firm kosmetycznych, stosowany jest też przez lekarzy medycyny estetycznej do iniekcji. Taką uwagę zaskarbił sobie właściwościami nawilżającymi, regeneracyjnymi i napinającymi: jest szeroko znany jako składnik zwalczający oznaki upływu czasu.
 • Zakażenia grzybicze

  Zdrowie | opublikowano: 2012-10-26
  Liczne i bardzo zróżnicowane gatunki grzybów są naturalnie obecne w naszym organizmie i żyją z nim w swoistej równowadze. Inne, pochodzące z otoczenia, bywają szkodliwe. Zawsze jednak podłożem tego szkodliwego działania jest upośledzenie funkcji układu odpornościowego. Takie stany bywają trudne do zdiagnozowania i leczenia. Medycyna naturalna proponuje skuteczne sposoby zwalczania chorobotwórczych grzybów w organizmie.
 • Syndrom niespokojnych nóg

  Zdrowie | opublikowano: 2012-10-16
  Syndrom niespokojnych nóg, prawdziwie dokuczliwa choroba, objawia się występowaniem nieprzyjemnego, czasem wręcz bolesnego uczucia w nogach i nieodpartą potrzebą poruszania nimi. Może pojawić sie już u dzieci, czasem towarzyszy zaburzeniom koncentracji związanym z nadpobudliwością lub nie, ale częściej dotyczy osób dorosłych. Jest trudny do zrozumienia dla otoczenia, powoduje więc często poczucie izolacji i negatywnie wpływa na jakość życia. Jest to schorzenie neuro-funkcjonalne, rozwija się na podłożu charakteryzującym się nadwrażliwością, należy więc podchodzić do niego w sposób kompleksowy.
 • Moc cudownych owoców z Amazonii

  Dietetyka | opublikowano: 2012-09-28
  Cudowny owoc? Brazylijska żyła złota? Cud odżywczy? Wydaje się niemożliwe, a jednak to prawda. Tak dzisiaj mówi się o jagodzie açai.
 • Produkty do pielęgnacji dla mężczyzn

  Wiedza | opublikowano: 2012-09-26
  O ile produkty do golenia już dawno uwzględniono w ofercie rynkowej, dzisiaj sytuacja nieco się zmieniła. Wystarczy przyjrzeć się liniom kosmetycznym w perfumeriach czy supermarketach, by dostrzec wzrost zakresu oferty skierowanej do mężczyzn. Towarzyszącym temu zjawiskiem jest zwiększanie się liczby gabinetów piękności, które coraz częściej zachęcają mężczyzn do przekraczania ich progów. W ostatnich latach jesteśmy świadkami upodabniania się męskiej gamy produktów do damskiej: żele wyszczuplające, nawilżające spraye, kosmetyki złuszczające... Wszystko dostosowane do specyfiki męskiej skóry. Ba! Nawet producenci biokosmetyków mają coś dla panów, którzy chcą o siebie dbać zgodnie z duchem czasu – czyli ekologicznie.
 • Sektor urody i wellness – możliwości rozwoju

  Marketing | opublikowano: 2012-09-17
  Jak każda branża, sektor wellness i urody przechodzi teraz wielkie zmiany. Wzrost potrzeb konsumentów i znaczenia urody oraz wellness dla społeczeństwa jest siłą napędową rynku. Jednak wyzwania, jakim musimy stawić czoła, poza tym, że są motorami rozwoju, mogą być również czynnikami kryzysu. To my jako branża musimy wziąć los we własne ręce, by mieć wpływ na rynek i ożywić go.
 • Doradztwo wizerunku dla mężczyzn

  Styl | opublikowano: 2012-08-28
  Dzisiejszy mężczyzna jest bardziej wyczulony na punkcie swojego wizerunku i przemysł kosmetyczny wykonał ogromny krok w przód w ciągu ostatnich lat, zachęcony wpływem reklamy i marketingu na wzrost popularności męskich kosmetyków. Standardy urody również się zmieniły i dzisiejszy „ideał” męskiej urody to mężczyzna przystojny, męski, ale też zadbany. To wielka szansa dla kosmetyczek!
 • Tymczasowe spa – nowa tendencja

  Spa & wellness | opublikowano: 2012-08-08
  Koncepcja sezonowych usług plenerowych, dotychczas zarezerwowana głównie dla restauracji, pojawiła się również w sektorze urody i wellness. Tak oto tymczasowe spa, dotąd obecne jedynie na luksusowych festiwalach, wkracza w życie konsumenckie. Oferta ta zaczyna być kierowana do coraz szerszej, ale też coraz bardziej specyficznej grupy odbiorców.
 • Młodość nićmi szyta

  Medycyna estetyczna | opublikowano: 2012-07-25
  Jeszcze dekadę temu jako najlepszy sposób na przywrócenie jędrności i piękna linii wiotczejących policzków oraz owalu twarzy proponowano, niezależnie od stopnia zwiotczenia, lifting. Dzisiaj stosuje się nowocześniejsze metody. Jedną z nich, opracowaną przez dra Sulamanidze, jest wykorzystanie specjalnych nici dla podtrzymania i poprawienia owalu twarzy, policzków, wygładzenia bruzd nosowo-policzkowych oraz szyi na tyle zwiotczałych, by wyglądały staro, ale nie na tyle, by wymagały liftingu.
 • Indywidualne doradztwo kosmetyczne i makijażowe

  Styl | opublikowano: 2012-06-26
  Nauczenie klientek pielęgnacji skóry dostosowanej do typu cery i odpowiedniego sposobu malowania się jest jedną z najatrakcyjniejszych usług, jakie możecie zaoferować. Usługa taka pozwala kobiecie nauczyć się odpowiedniego spojrzenia na samą siebie, doceniania swojej twarzy, wyglądu, umożliwia poznanie własnych atutów, zaakceptowanie i zatuszowanie niedociągnięć, cieszenie się swoim wiekiem i poznanie „swoich” kolorów, które podkreślają urodę. Dobrze opanowana umiejętność malowania się jest sposobem na zajęcie się sobą, podkreślenia kobiecości; to dowód szacunku i miłości dla siebie. Celem niniejszego artykułu jest dostarczenie Wam dodatkowych narzędzi, którymi możecie wzbogacić swoją pracę.
 • Kosmetyki doustne – uzupełnienie i konieczność

  Dietetyka | opublikowano: 2012-05-31
  Zdrowie i uroda skóry, paznokci oraz włosów są odzwierciedleniem równowagi wewnętrznej. Urozmaicona, pozbawiona niezdrowych składników dieta jest nieodzowna dla wewnętrznej harmonii, która widoczna jest w wyglądzie zewnętrznym. O ile kremy, serum i olejki są niezbędna dla zachowania młodości tkanek skóry i jej przydatków, suplementy diety wspomagające urodę są prawdziwymi bombami pożytecznych właściwości, niezbędnymi w epoce globalnego podejścia do zdrowia i urody.
 • Złudzenie optyczne – pielęgnacja okolic oczu

  Wiedza | opublikowano: 2012-05-27
  Wszystko zaczyna się od cieniutkich, drobnych linii, potem pojawiają się głębsze zmarszczki, wreszcie worki, które zdradzają stresujący tryb życia i niedobory snu. Okolice oczu są jedną z najbardziej delikatnych stref twarzy i z tej racji zasługują na szczególną uwagę. Jako uzupełnienie pielęgnacji twarzy zabiegi na okolice oczu są niezbędne każdej kobiecie, która chce jak najdłużej zachować kapitał młodości. Specyficzne formuły, nowe narzędzia i nowe zabiegi – marki kosmetyczne oferują coraz lepsze metody pielęgnacji tej wrażliwej strefy i nie jest to jedynie złudzenie optyczne!
 • Szczupłe i jędrne ciało – jakie kosmetyki?

  Wiedza | opublikowano: 2012-05-25
  Marzenia o posiadaniu pięknej sylwetki i jędrnej skóry bez cellulitu szczególnie silne są właśnie teraz, na początku letniego sezonu wakacyjnego. Siedzący tryb życia, jaki charakteryzuje coraz większą część populacji zachodnich społeczeństwa, to główna przyczyna powstawania „pomarańczowej skórki”. Do niego dołączają niezdrowa dieta i stres. Oczywiście defekt ten kojarzy się z nadwagą, ale tak naprawdę dotyczy również osób szczupłych. Kosmetyka oferuje metody i produkty, które pozwalają uporać się z nieestetycznymi nierównościami. W niniejszym artykule skupimy się na kosmetykach.
 • Podstawy doradztwa wizerunku, cz. 4 Analiza stylu

  Styl | opublikowano: 2012-04-24
  Kiedy obserwujemy jakąś osobę albo manekina na wystawie sklepowej, możemy dostrzec coś, co nazywamy „stylem”. Można go albo podziwiać, albo uznać za nieciekawy bądź wręcz zły. Czym jednak jest styl? Jak określić własny styl? Jeśli jesteśmy profesjonalistkami od urody, jak na pierwszy rzut oka mamy ocenić styl klientki? Jak doradzić jej styl, który będzie dla niej odpowiedni?
 • Podstawy doradztwa wizerunku, cz. 3 Podkreślanie zalet różnych typów sylwetki kobiecej

  Styl | opublikowano: 2012-04-13
  Jest rzeczą umysłu, a ściślej – rozumu, oceniać piękno, ponieważ ocenianie piękna to ocenianie porządku, proporcji i trafności. Jacques-Bénigne Bossuet
 • Hawajski masaż lomi-lomi – tysiącletnia tradycja w końcach palców

  Masaż | opublikowano: 2012-04-05
  Życie przynosi czasem wspaniałe dary, wyzwalające i dające moc dla ciała oraz umysłu. Jednym z takich darów jest hawajski masaż lomi-lomi. Proponujemy wam odkrycie kilku jego sekretów...
 • Sprzedaż jako uzupełnienie zabiegu

  Marketing | opublikowano: 2012-03-28
  Sprzedaż kosmetyku po wykonanym zabiegu to dobry pomysł, a sprzedaż dwóch kosmetyków – jeszcze lepszy...
 • Jak zatrzymać talenty w zespole? Motywowanie pracowników – podstawa zarządzania

  Marketing | opublikowano: 2012-02-23
  W skutecznym zarządzaniu umiejętność zatrzymywania najlepszych specjalistów w ekipie jest sprawą zasługującą na szczególną uwagę. Według badania Best Practices Spa Managers prowadzonego w czerwcu ubiegłego roku przez spółkę Tip Touch Académie dla Forum HOTel & SPA aż 31% pytanych pracowników spa (recepcjonistki, kosmetyczki, masażyści...) przyznało, że odchodzi z pracy średnio po 2 latach, a 54% recepcjonistek odchodzi przed upływem 4 lat pracy. Wyniki te, dotyczące ośrodków spa o międzynarodowej reputacji, maskują bardziej bolesną prawdę – pracownicy mniejszych spa odchodzą średnio po 12-18 miesiącach pracy!
 • Profesjonalne podejście do nadwrażliwości skóry

  Wiedza | opublikowano: 2012-02-09
  Nadwrażliwość we wszystkich jej przejawach dotyczy – jak się szacuje – około jednej czwartej populacji. Liczba ta rośnie nieustannie, co jest związane z narastającymi trudnościami z dostosowywaniem się do zmian środowiska i stresogennego trybu życia. Skóra jest często pierwszym organem, na którym odbija się nadmiar agresywnych bodźców. Schorzenia skóry są bardzo liczne, a ich kliniczne objawy – równie szerokie jak złożone.
 • Makijaż a pory roku

  Makijaż | opublikowano: 2012-01-23
  W najnowszym artykule poświęconym technikom coachingu, czyli pracy nad własnym wizerunkiem, proponujemy przybliżenie tematyki makijażu. Nie chodzi tu jednak wyszukane techniki i sekrety poprawiania urody, lecz o przedstawienie tego, co najistotniejsze – jak dobrać odpowiednie kolory pasujące do typu urody i nastroju, żeby poprawić swój wizerunek.
 • Nawilżenie skóry – główna ochrona przed starzeniem

  Wiedza | opublikowano: 2011-12-06
  W każdym wieku nasza skóra potrzebuje wody, by zachować dobrą kondycję, zdrowie i młody wygląd. Z tego właśnie powodu dobrze nawilżona skóra zawsze wydaje się młodsza.
 • Podstawy doradztwa wizerunku, cz. 1. Zagadnienia wizerunku i rola specjalisty od wizerunku

  Styl | opublikowano: 2011-11-10
  Niniejszy artykuł otwiera serię kilku tekstów zatytułowanych „Podstawy doradztwa wizerunku”. Seria ta nie ma ambicji szkolenia czytelników w wymagającym i trudnym zawodzie kreatora wizerunku, który wymaga odpowiednich certyfikatów i szkoleń. Naszą intencją jest zaprezentowanie podstaw tej dziedziny na łamach czasopisma poświęconego urodzie, aby dać przydatne narzędzia profesjonalistkom związanym z tą branżą. Z jednej strony mają im one pomóc zrozumieć zagadnienia wizerunku i wyglądu, z drugiej zaś – ułatwić obsługę klientów szukających wskazówek co do zmiany wyglądu. Pierwszy artykuł otwierający cykl ma na celu zwiększenie świadomości co do zagadnień związanych z wizerunkiem, roli profesjonalnego kreatora wizerunku i sposobu jego pracy.