Bonusowe artykuły niepublikowane w wersji papierowej czasopisma Cabines

suma publikacji: 170
 • Polisensoryczność w produktach kosmetycznych – uwodzić przede wszystkim!

  Marketing | opublikowano: 2015-01-01
  Polisensoryczność nie ogranicza się tylko do świata spa. Jest tak naprawdę wszechobecna. Żel pod prysznic o zapachu czekolady, cukrowy peeling do ciała, krem z dodatkiem orzecha kokosowego... Takie podejście marketingowe jest dziś konieczne, żeby przyciągnąć nowych klientów albo zachęcić tych obecnych do i nakłonić ich do ponownego zakupu produktu.
 • Witamina D

  Zdrowie | opublikowano: 2014-11-21
  Uważana za hormon, a nie witaminę, witamina D staje się aktywna dopiero po przekształceniu w licznych tkankach organizmu. Wiadomo, że wpływa na metabolizm fosforu i wapnia, na stan kości, ale witamina D działa również na inne tkanki. Jej niedobór przyczynia się do rozwoju pewnych dysfunkcji i zwiększa ryzyko rozwoju procesów patologicznych. O jej znaczeniu warto przypominać zwłaszcza teraz, na progu zimy, kiedy dzień staje się krótszy, zakrywamy całe ciało i ekspozycja na słońce jest niedostateczna.
 • Na błysk! – cekiny i brokat w makijażu

  Makijaż | opublikowano: 2014-11-21
  Na wieczór, na ślub, do makijażu scenicznego – cekiny, brokat i inne połyskliwe elementy to idealne uzupełnienie makijażu na takie okazje. Poniżej mały podręcznik używania i nieco historii tego symbolu glamouru.
 • Czynniki stresu zawodowego

  Psychologia | opublikowano: 2014-10-28
  Podobno najbardziej stresującym doświadczeniem w życiu ludzi jest odejście bliskiej osoby, a zaraz po nim – własny ślub. Jednak praca zawodowa również dostarcza wielu powodów do stresowania się i o tym nie trzeba nikogo przekonywać.
 • Przedwczesne starzenie

  Wiedza | opublikowano: 2014-10-28
  Doktor Marie-Laurence Mac Donald, lekarz medycyny estetycznej i dietetyk, wyjaśnia coś, co zainteresuje zarówno kobiety, jak i mężczyzn – mianowicie mechanizmy przedwczesnego starzenia. Przekraczając próg gabinetu kosmetycznego, klienci mają jeden główny cel: wydawać się młodszymi. Wobec rosnącej potrzeby rynku, która sprawia, że jesteśmy bombardowani informacjami i kuszeni coraz to nowocześniejszymi produktami, kosmetyczka powinna być kimś w rodzaju beauty coach, czy też anti-age coach. Personel salonu urody powinien wiedzieć, jakie są przyczyny przedwczesnego starzenia, umieć je wyjaśnić i przede wszystkim – zaproponować najodpowiedniejsze sposoby zapobiegania temu procesowi oraz opóźniania jego skutków.
 • Stres i ja, wy, my...

  Psychologia | opublikowano: 2014-09-29
  Powołaniem kosmetyczki jest wydobywanie i podkreślanie tego, co najpiękniejsze w klientkach, a także... słuchanie. Kosmetyczka potrafi słuchać tak dobrze, że czasem staje się powiernicą klientek. I bywa, że pod koniec dnia stwierdza, że suma wszystkiego, czego doświadczyła w ciągu ostatnich godzin, wywiera silną presję na jej organizm. Ta presja jest o tyle dokuczliwsza, że bierze z poczucia przymusu dbania raczej o tempo niż o jakość pracy.
 • Piękna tradycja – ajurwedyjski masaż abhyanga

  Masaż | opublikowano: 2014-09-29
  Równowaga i zdrowie w rozumieniu ajurwedyjskiej sztuki życia to rezultat połączenia masażu, ćwiczeń fizycznych, zbalansowanej diety i leczniczych ziół. Ajurwedyjska sztuka masażu tworzy pewną całość i żeby dobrze taki masaż wykonywać, należy najpierw zrozumieć niezbędne podstawy. Te podstawy to umiejętność rozpoznawania trzech typów (dosza) – pitta, vata i kapha.
 • Jaka korzyść płynie z poszerzenia sektora zawodów związanych z urodą i wellness?

  Spa & wellness | opublikowano: 2014-09-26
  Główna korzyść płynąca z takiego poszerzenia jest prosta: im większy będzie zakres naszego sektora, tym większa będzie zdolność odpowiadania na wymagania rynku i większy wpływ na otoczenie. Nasza branża obejmuje wszystkie zawody związane z upiększaniem i podtrzymywaniem dobrej formy ciała. Poszerzenie zakresu nie oznacza jednak utraty ducha tej branży. Stawia ona dzisiaj czoła nieustannym atakom ze strony zawodów związanych z branżami zdrowotną i parazdrowotną. Nawet jeśli odpowiadamy na te ataki z siłą i umiejętnie, brakuje nam możliwo i siły przebicia, żeby zorganizować kampanie wizerunkowe, które podniosłyby notowania branży urodowej. Z drugiej strony – ponieważ nasza branża jest zbyt mała, nie sprzyja to mobilności pracowników na ich ścieżce zawodowej i daje im niewielkie perspektywy rozwijania kariery.
 • Substancje antyrodnikowe naturalnego pochodzenia

  Wiedza | opublikowano: 2014-09-26
  Badania naukowe z ostatnich lat dowodzą, że walka z nadmiarem wolnych rodników jest możliwa za sprawą przeciwutleniaczy (antyoksydantów). Te substancje odgrywają bardzo ważną rolę w utrzymaniu optymalnego stanu zdrowia i w redukowaniu ryzyka rozwoju przewlekłych chorób cywilizacyjnych. Posiadają również zdolność chronienia komórek organizmu przed przedwczesnym starzeniem.
 • Piękno z najdalszych krańców globu

  Wiedza | opublikowano: 2014-08-05
  Biotechnolodzy, biochemicy i kosmetolodzy poszukując składników aktywnych o unikalnych i wysoce skutecznych właściwościach dla skóry, coraz częściej wybierają się w podróż do najdalszych zakątków świata. W niedalekiej przyszłości obowiązującym trendem w kosmetologii może stać się etnochemia, czyli pozyskiwanie składników aktywnych z roślin azjatyckich, amazońskich, tropikalnych.
 • Piękne i zdrowe włosy…

  Wiedza | opublikowano: 2014-08-05
  Zdrowe, mocne, błyszczące i dynamicznie falujące włosy są dla wybranych kobiet normą, elementem urody, dla większości jednak tylko marzeniem. Atrakcyjny wygląd włosów dodaje pewności siebie i sprzyja sukcesom w życiu prywatnym, ale również na drodze zawodowej. Właściwie dobrana pielęgnacja powinna opierać się na znajomości budowy i fizjologii włosa.
 • Wpływ coachingu na sprzedaż

  Marketing | opublikowano: 2014-08-04
  Na pewno często zadawaliście sobie to pytanie: do czego właściwie służy coaching? Okazuje się on bardzo użyteczny w wielu dziedzinach życia. Istotne jest zrozumieć jak najlepiej, czym jest coaching i w jaki sposób może się nam przysłużyć na płaszczyźnie osobistej i zawodowej, szczególnie zaś w podnoszeniu poziomu sprzedaży. Powinniście tylko pamiętać, że żeby sprzedaż doszła do skutku, niezbędne są dwa podstawowe czynniki: zaufanie i motywacja.
 • Stadium przedcukrzycowe a sport

  Zdrowie | opublikowano: 2014-08-01
  Stadium przedcukrzycowe a uprawianie sportu to połączenie, którego nie trzeba unikać! Cukrzyca typu 2. jest schorzeniem coraz częściej diagnozowanym na całym świecie, również w Polsce. Dotyczy ona milionów Polaków. Szacuje się, że już 3 miliony* chorują, z czego 1 milion nie wie o swojej chorobie, a 90% z tej liczby to przypadki cukrzycy typu 2. Diagnoza stawiana jest często dopiero wtedy, gdy choroba jest już w stadium zaawansowanym i objawiają się powikłania pocukrzycowe. Tymczasem istnieją sposoby prewencji i należy je wdrożyć, zanim choroba się rozwinie.
 • Dajcie sobie szansę, by wykreować i przeżyć życie z marzeń

  Psychologia | opublikowano: 2014-07-25
  Jakość waszego życia jest proporcjonalna do jakości pytań, które sobie zadajcie. W poprzednim artykule mieliście okazję zadać sobie kilka prostych, dobrych pytań, z których niewątpliwie wyciągnęliście pewną naukę.
 • Jakie mam szanse powodzenia?

  Psychologia | opublikowano: 2014-06-20
  Wychodząc od stwierdzenia, że im więcej trudności ktoś doświadcza w życiu osobistym czy zawodowym, tym bardziej potrzebuje ponownie nawiązać łączność z samym sobą, ze swoimi prawdziwymi marzeniami i dążeniami, dzisiaj proponuję wam odkryć i oszacować wasze szanse powodzenia.
 • Mózg – serce sukcesu

  Psychologia | opublikowano: 2014-06-02
  Żeby zrozumieć własne życie i samych siebie oraz lepiej dostosowywać się do stresu i codziennych wyzwań, bardzo ważne jest poznanie działania i funkcji mózgu. Tak naprawdę jest to doskonale rozwinięta sieć, posiadająca ponad 100 miliardów połączonych wzajemnie neuronów. Jest dla naszego ciała i umysłu kimś w rodzaju dyrygenta. Zrozumienie podstaw funkcjonowania mózgu pozwoli nam lepiej radzić sobie z własnym życiem.
 • Nie tylko golenie – męska pielęgnacja

  Wiedza | opublikowano: 2014-05-17
  Zabiegi dla mężczyzn to temat obecny w branży kosmetycznej od dawna, ale o pielęgnacji innej niż golenie i zabiegi po goleniu więcej mówi się dopiero od niespełna dekady. Dzisiaj reklamy telewizyjne pełne są obrazów mężczyzn, którzy z pieczołowitością nakładają na krem na twarz i pod oczy. To samo dotyczy reklam prasowych. A co z gabinetami kosmetycznymi? Może się okazać całkiem interesującym posunięciem przygotowanie oferty jednego czy dwóch zabiegów specjalnie dla panów, a do gabinetowego sklepu z kosmetykami można wprowadzić linię męską. Uwaga jednak – do mężczyzn nie należy mówić o urodzie i pielęgnacji tym samym językiem co do kobiet...
 • Kierunek: naturalniej!

  Wiedza | opublikowano: 2014-04-29
  Od lat 70. XX wieku w recepturach kosmetyków triumfy święciły pochodne ropy naftowej i silikony. Dzisiaj, 40 lat późnie j, do łask wracają substancje pochodzenia roślinnego. Po ostatnich skandalach konsumenci zniechęcili się do „chemii” i ten fakt może być jedną z przyczyn powszechnego odwrotu w kierunku naturalnych produktów kosmetycznych. W ogólnej świadomości naturalność jest kojarzona z bezpieczeństwem. Trzeba jednak być ostrożnym i wybierać świadomie, ponieważ w przypadku produktów naturalnych, eko i bio nie wystarczą zapewnienia producentów. Istotna jest też rekomendacja jednej z uznanych organizacji certyfikujących.
 • Stymulacja produkcji kolagenu za pomocą IPL

  Technika | opublikowano: 2014-04-24
  Wskazania do zastosowania IPL są dziś powszechnie znane i dotyczą wielu dziedzin – trwałej depilacji, usuwania plam pigmentacyjnych, defektów naczynkowych ze skóry, trądziku, ale w jednej dziedzinie IPL jest techniką niezbędną – chodzi o odmładzanie skóry poprzez stymulację produkcji kolagenu.
 • Jak umiejętnie zarządzać czasem

  Psychologia | opublikowano: 2014-04-09
  Czas to obecnie towar deficytowy. Wciąż wydaje nam się że mamy go za mało, by w sposób bezproblemowy poradzić sobie ze wszystkimi zadaniami w życiu zawodowym i osobistym. W efekcie bardzo często któryś z tych obszarów jest poszkodowany – najczęściej kosztem pracy zaniedbujemy rodzinę, bliskich – i przede wszystkim dla samych siebie Dlatego warto nauczyć się właściwie zarządzać czasem – by praca nie kolidowała z życiem prywatnym, a wieczne poczucie niedopełnionych obowiązków nie było źródłem szkodliwego stresu.
 • Kluczowy wybór – marka kosmetyków w spa

  Spa & wellness | opublikowano: 2014-04-02
  Kiedy decydujemy się na stworzenie spa, bardzo szybko pojawia się kwestia wyboru partnerskiej marki kosmetycznej. Wybór ten jest determinujący dla przyszłości naszego przedsięwzięcia. Przyjrzyjmy się więc współpracy między marką a spa.
 • Kąpiel – rozkosz dla wtajemniczonych

  Spa & wellness | opublikowano: 2014-02-25
  Coraz bardziej w przeszłość oddalają się czasy, gdy wanna w gospodarstwie domowym stanowiła luksus. Nasze podejście do higieny uległo znaczącej zmianie, nawet jeśli dzisiaj z powodu oszczędności i tempa życia wiele osób przedkłada szybki prysznic nad długie wylegiwanie się w wodzie. Wanna, a właściwie kąpiel w wannie, jest dzisiaj aktem zarazem higieny i przyjemności. Również w gabinetach piękności – a już obowiązkowo w spa – jest to bardzo pożądany i przyjemny wstęp do innych zabiegów. Firmy kosmetyczne oferują wiele produktów, które mają umilić ten rytuał, czyniąc z niego moment przyjemności, odprężenia, przywrócenia sił witalnych i relaksu.
 • Wellness odzyskuje głos

  Spa & wellness | opublikowano: 2014-02-12
  Co roku w styczniu strona internetowa spafinder.com, źródło informacji o ośrodkach spa na świecie i o wydarzeniach oraz trendach w branży, publikuje przegląd najważniejszych tendencji, które będą mieć wpływ na kształt międzynarodowego rynku spa i wellness. Prognozy te opierają się na bieżących obserwacjach branży spa i wellness na całym świecie, a także na ankietach przeprowadzanych w tysiącach biur podróży i wśród ich klientów.
 • Produkty premium dla cery dojrzałej

  Dermatologia | opublikowano: 2014-01-21
  Kobiety około 50. roku życia stanowią interesującą grupę klientek dla gabinetów urody, ponieważ czas odcisnął już wyraźne piętno na ich twarzach. Dodatkowo mają już ustabilizowaną sytuację życiową, odpowiednią siłę nabywczą, oczekują więc spełnienia swoich oczekiwań i są otwarte na sugestie kosmetyczki. Stanową również ważną grupę docelową dla producentów kosmetyków. To dla tych dojrzałych kobiet powstają produkty premium z najnowszymi substancjami aktywnymi o działaniu przeciwstarzeniowym. Należy do nich między innymi kwas hialuronowy, który dzisiaj wydaje się niezbędny w formułach anti-age.
 • Bąbelki CO2 walczą z cellulitem

  Medycyna estetyczna | opublikowano: 2013-12-19
  Cellulit mają niemal wszystkie kobiety. Z tą różnicą, że u jednych jest bardziej, a u innych mniej widoczny. Niestety, „pomarańczowa skórka” może pojawić się niemal w każdym wieku, nie oszczędzając nawet szczupłych kobiet. Czy można się raz na zawsze jej pozbyć?
 • Płaski brzuch po 50. roku życia

  Wiedza | opublikowano: 2013-12-16
  O ile lekko zaokrąglony brzuch jest bardzo kobiecy, poszerzona linia ciała i zwiotczała skóra w okolicach pasa uroku już nie dodają. Nadmierne zaokrąglenie brzucha może być wywołane różnymi czynnikami – niezrównoważoną dietą, siedzącym trybem życia, stresem, rozregulowaniem gospodarki hormonalnej... – a im bliżej pięćdziesiątki, tym bardziej taki scenariusz jest możliwy. Oczywiście samo stosowanie kremu wyszczuplającego na brzuch nie wystarczy, by uporać się z problemem, ale wpisuje się w całościową strategię walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej, poprawiając jakość skóry, ujędrniając ją i ułatwiając racjonalną utratę centymetrów w obwodzie.
 • Dlaczego pokochaliśmy chudzielce?

  Psychologia | opublikowano: 2013-12-02
  Mają wystające kości, smutne miny i wyglądają, jakby były chore. Jak doprowadziliśmy do sytuacji, w której piękna kobieta to kobieta ekstremalnie chuda?
 • Jak wykonać masaż twarzy

  Masaż | opublikowano: 2013-11-22
  Masaż twarzy ma działanie upiększające i relaksujące. Zwiększa elastyczność skóry, zapobiega powstawaniu zmarszczek, wygładza i ujędrnia skórę oraz poprawia krążenie. Podajemy kilka wskazówek, jak samemu prawidłowo wykonać taki masaż.
 • Jesień – najlepszy czas na odmłodzenie twarzy

  Medycyna estetyczna | opublikowano: 2013-11-19
  Za oknami na dobre zawitała już jesienna szaruga. Tak jak kolory lata na zewnątrz są już tylko wspomnieniem, tak większość z nas pożegnała się już z piękną wakacyjną opalenizną. Nie musi być to jednak wcale powodem do zmartwień. Jesień to bowiem najlepszy czas, by zatroszczyć się o piękno i zdrowie skóry – zarówno tej, na której widać niekorzystne skutki intensywnego opalania, jak i tej, na której swoje piętno odcisnął już upływający czas.
 • Równowaga to podstawa

  Dietetyka | opublikowano: 2013-11-04
  Często słyszymy, że dane produkty są dla nas niekorzystne, ponieważ zakwaszają organizm. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, co to właściwie oznacza i czym może grozić. Dlatego tym razem zgłębimy zagadnienie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu.
 • Nie trać włosów za młodu. Nowe (i skuteczne!) metody leczenia łysienia

  Medycyna estetyczna | opublikowano: 2013-10-30
  Powiedzmy sobie szczerze – łysienie nie jest niczym przyjemnym. Zwłaszcza jeśli jesteś młodym mężczyzną lub kobietą. Czy warto zainwestować w profesjonalną terapię? A jeśli tak, to które metody leczenia przywrócą nam piękne włosy i atrakcyjny wygląd?
 • One touch – nowa metoda stylizacji paznokci

  Paznokcie | opublikowano: 2013-10-23
  Salony kosmetyczne prześcigają się w ofertach stylizacji paznokci – od klasycznego manicure’u poprzez modelowanie za pomocą żelu i akrylu po nowoczesne lakiery hybrydowe. Jednak niektóre z nich są czasochłonne, inne nie zawsze dają naturalny efekt, jeszcze inne utrzymują się na paznokciach nie dłużej niż trzy tygodnie.
 • Shiatsu: japońska sztuka masażu

  Masaż | opublikowano: 2013-10-22
  Hiroshi Iwaoka, specjalista od akupunktury, moksy i shiatsu, instruktor masażu, przedstawia krok po kroku seans shiatsu. Aby móc wykonywać masaż tą techniką, należy odbyć gruntowne szkolenie. Podstawowy kurs trwa około 90 godzin i jest niejako wstępem do poznania bogatego świata japońskiej mio-energetyki.
 • Sposoby na niechciane owłosienie

  Medycyna estetyczna | opublikowano: 2013-10-07
  Problem z włosami może być wielorakiej natury. Jedni mają ich za mało, inni mają je nie takie, jakby chcieli, a jeszcze inni narzekają na ich nadmiar – zwłaszcza w miejscach, w których woleliby nie mieć ich wcale. Bez względu na to, czy mamy do czynienia z problemem nadmiernego owłosienia, czy też po prostu męczy nas już regularne golenie i uciążliwa depilacja domowymi sposobami, jako skuteczne rozwiązanie przychodzi fotodepilacja wykonywana w gabinetach medycyny estetycznej.
 • Serum – ekspert wśród kosmetyków

  Wiedza | opublikowano: 2013-09-23
  Jeśli można mówić o gwieździe w świecie kosmetyków, z pewnością będzie to serum. Warto dodać, że niemal każde laboratorium kosmetyczne proponuje tego typu produkt, ponieważ w nim objawia się cały jego profesjonalizm. Kiedyś serum były zarezerwowane dla nielicznych, było elitarne, dzisiaj jest to kosmetyk, którego może używać każda kobieta w domowym zaciszu. Serum, koncentrat, eliksir, esencja, aktywator, booster – nazwy są przeróżne, ale niezależnie od tego ich cel jest zawsze ten sam: uzupełniać i wzmacniać działanie kremu dzięki znacznie wyższemu stężeniu substancji aktywnych.
 • Powakacyjny problem – przebarwienia

  Medycyna estetyczna | opublikowano: 2013-09-11
  Przyczyn powstawania przebarwień jest kilka. Zmiany tego typu mogą pojawiać się na skórze jako powikłania po zabiegach oraz na skutek zaburzeń hormonalnych. Jednak najczęściej bezpośrednim lub pośrednim powodem powstawania przebarwień jest słońce, dlatego to właśnie latem jesteśmy na nie najbardziej narażone. Z kolei jesień jest najlepszą porą na rozpoczęcie usuwania plam pigmentacyjnych. Terapia nie powinna być przypadkowa, a dostosowana do rodzaju i głębokości zmian. O sposobach leczenia przebarwień opowiada dr Marek Wasiluk.
 • Żegnaj trądziku! Trzy kroki do pięknej cery

  Medycyna estetyczna | opublikowano: 2013-08-26
  Znacie modelkę Cassandrę Brankson? Dziewczyna zasłynęła tym, że zamieściła na YouTube.com filmik instruktażowy pt. „Foundation Routine Flawless Skin” z radami, jak ukryć trądzik pod makijażem. W początkowych ujęciach widzimy Cassandrę jako pewną siebie, piękną dziewczynę o nieskazitelnej cerze, a chwilę później (po zmyciu makijażu) jako nieco nieśmiałą nastolatkę z zaawansowanym trądzikiem. Filmik zrobił prawdziwą furorę w Internecie. Dotąd obejrzało go prawie 20 milionów ludzi, pozostawiając pytanie: czy makijaż jest dobrym sposobem na pozbycie się kompleksów? I czy istnieją inne, naprawdę skuteczne metody walki z trądzikiem?
 • Skóra spragniona nawilżenia

  Wiedza | opublikowano: 2013-08-07
  Latem organizm jest wyjątkowo narażony na odwodnienie. Taki stan pogarsza nie tylko nasze zdrowie, ale także urodę. Ponadto w tym czasie intensywnie operują czynniki wysuszające skórę, co dodatkowo niekorzystnie wpływa na wygląd. Przesuszona skóra jest szorstka w dotyku, wrażliwa, potrafi piec i jest narażona na wnikanie drobnoustrojów. Niedostatecznie nawodniona traci jędrność, jest mało elastyczna i sprężysta, a jej napięcie słabnie. Wszystko to powoduje, że staje się wiotka, pojawiają się na niej zmarszczki i bardzo szybko się starzeje.
 • Produkty słoneczne – ochrona, ale nie tylko

  Wiedza | opublikowano: 2013-07-19
  W przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych, Kanady i Australii, gdzie są zaklasyfikowane jako leki, produkty słoneczne w Europie uważane są (podobnie jak w Japonii) za kosmetyki. Okazuje się, że taka klasyfikacja jest usprawiedliwiona... Najnowsze zabiegi słoneczne mają oczywiście za zadanie przede wszystkim skutecznie chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym, pozwalają jednak także uzyskać ładną opaleniznę z zachowaniem zdrowej i pięknej skóry. Działają więc jednocześnie przeciwzmarszczkowo, chronią młodość skóry, zapobiegają przebarwieniom, ujędrniają, a nawet wyszczuplają... Wybór jest naprawdę szeroki!
 • Zwalczamy blizny potrądzikowe

  Medycyna estetyczna | opublikowano: 2013-07-12
  Skutki trądziku młodzieńczego mogą odcisnąć się na stałe nie tylko na twarzy, ale również w psychice. Po przebytym w tamtym okresie schorzeniu wiele z nas w dorosłości boryka się ze zmianami w postaci blizn zanikowych. Bywa też tak, że choć wiek nastoletni ma się już dawno za sobą, cera trądzikowa nadal jest dużym utrapieniem. Jak w takich przypadkach pozbyć się starych i unikać powstawania nowych blizn potrądzikowych?